2 ■■■■■■■I "Meer_yrouwen_erbij_betrekken" Introduktie-avond" je gaat. Ook als het thema je niet zo interesseert ga je, om dat er geen andere avond is. Ook staat m'n hoofd er niet al tijd naar om in een groepje mee te praten. Ik ben daar soms te moe voor en dan zou ik alleen maar lekker aan de bar willen hangen. Maar je kunt niets krij gen als de thema-avond bezig is, dus doe je maar mee. Op sommige avonden kruip ik maar voor de T.V. omdat ik niets te doen heb. Als er dan vrouwenkafee was zou ik er 'n uurtje naar toe gaan. "Publiciteit" Annemarie vindt dat we het pu bliek, dat het het hardste no dig heeft, harder dan gestudeer de vrouwen, niet bereiken. Daar zouden we volgens haar met z'n allen wat aan moeten doen. Door mond-op-mondreklamedoor stuk jes in buurtkrantjesdoor meer avonden open te zijn en meer aktiviteiten. Til vertelt dat het laatste pas mogelijk is met een eigen gebouw. Dus daar moe ten we eerst hard aan gaan wer ken Annemarie stelt verder voor dat er door goede voorlichting ook een groot aantal vooroordelen weggenomen moet worden, want als je hoort wat er allemaal over vrouwenkafees gezegd wordt! Dat vrouwen met elkaar zitten te vrijen en zo. En in andere plaatsen gebeurt dat volgens Annemarie ook. En dan denken vrouwen dat het altijd zo is en durven niet meer. Eigenlijk zouden vrouwenkafees daar onderling kontakt over moe ten hebben, want zoiets werkt negatief Een heel belangrijk punt dat Annemarie naar voren brengt is 't feit dat bezoeksters zo wei nig bij de organisatie en opvang betrokken worden. Als je aan iets mee wilt doen, dan weet je niet hoe je dat moet doen. Nu komt alles bijna op de kerngroep neer, terwijl er bezoeksters zijn die best graag iets willen doen. Er zouden dus veel meer oproepen gedaan moeten worden via de krant, prikbord en mikro- foon. Ook over de kursussen moet meer informatie gegeven worden. In feite zou je vaker zulke in terviews moeten afnemen, je zou dan heel wat te weten komen, vindt Annemarie. Daar zou ik toch bijvoorbeeld aan mee kun nen werken. En het ogvangen van nieuwelin gen, dat zouden toch ook goed bezoeksters kunnen doen. Op die manier zou het kafee meer van ons worden. Annemarie en Mimi vinden dat ze best goed zijn opgevangen toen ze voor het eerst in het vrouwen kafee kwamen. Maar ze vinden het idee om een speciale introduktie- avond te gaan organiseren eigen lijk nog beter. Anne-Marie"Meer mensen zoals wij durven ook niet alleen te gaan. Als er al een introduktie-avond was geweest, zou ik al een jaar eerder zijn gekomen." Ze hebben ook sugges ties: je moet het goed aankon digen in het Nieuwsblad en de Koerier; laat veel vrouwen met elkaar kennismaken zodat ze de volgende keer al wat mensen ken nen; vertel iets over het vrouwen kafee zelf en hoe ze lid kunnen worden; waar alles is zoals toi let, boeken, leestafel, prik bord enz. En zo gingen ze nog wel eventjes door. Zelf wilden ze ook wel meehelpen nieuwe be zoeksters op hun gemak te stel len.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 4