”we 1 moeten er meer bij betrokken worden Interview an- Woensdagavond 12 april. Wij gaan vanavond bezoeksters interviewen voor de krant. We willen van hen horen hoe ze het kafee vinden, hoe ze er zijn gekomen en zijn opgevangen, wat het voor hen zelf betekent en wat ze veran derd willen zien. Hun persoon lijke kijk op het vrouwenkafee dus Annemarie en Marieke staan op het punt weg te gaan. Ze vinden het onderwerp van die avond, 'voedsel', niet zo interessant. Bij de kapstok worden ze door ons aangeklampt. "0 ja, we wil len wel vertellen"is hun spon tane antwoord op de vraag of we hen voor de krant enkele vragen mogen stellen. En zo beginnen we. "Drempelvrees2 Bezoeksters over het vrouwen kafee. Gezelligheid en kontakt met dere vrouwen is voor hen erg be langrijk. Op de thema-avonden vinden zij de sfeer het gezel ligst, want op de kafee-avonden is het niet druk genoeg. Marieke begrijpt dat niet:"komen die vrouwen nu alleen om infor matie te horen over voedsel of iets anders?" Annemarie vindt dat ze op thema-avonden ook eerder in kontakt komt met ande ren. Marieke heeft die ervaring juist niet. Zij vindt dat men op kafee-avonden juist sneller met elkaar gaat praten. Het zou dan wel wat gezelliger gemaakt kun nen worden doordat er bv. gezel schapsspelen aanwezig zijn. Of een biljard, want dat mag je niet vaak als vrouw in een ge woon kafee. Want je komt hier toch ook om je te ontspannen. Thema-avonden "De sfeer" De stap om te komen heeft bij hen wel wat langer geduurd. Hoewel ze al tien jaar met el kaar omgaan, durfden ze pas 2 maanden geleden tegen elkaar te zeggen dat ze graag naar het vrouwenkafee zouden willen. En nu komen ze bijna iedere woensdagavond. Ze hebben er hun gezamenlijke uitgaansavond van gemaakt en gaan na 12 uur ook nog samen naar de kroeg. Zonder vrouwenkafee zou dat nooit bij hen opgekomen zijn om een avond gezamenlijk uit te gaan. Beide hebben in het Nieuwsblad gelezen dat er een vrouwenkafee was. Annemarie vertelt dat ze er bij haar in de buurt nooit iets over hoort, maar dat ze toch in het kafee haar buur vrouw tegenkwam. "En het frap pante was dat ik hier meer met haar gepraat heb dan thuis". De thema's vinden zij totnutoe interessant en ze hebben er voor zichzelf veel uit opgepikt. Annemarie vraagt zich wel vaak af hoe het bij de andere vrouwen overkomt Het in kleine groepjes werken vinden ze fijn, "de drempel om te praten wordt daardoor lager" Ze hebben ook gemerkt dat als je iets mooi psychologisch naar vo ren kunt brengen, er eerder naar je geluisterd wordt. Er moet ook rekening gehouden worden met vrouwen die zich op een eenvou diger manier uitdrukken, wat vaak nog veel direkter over kan komen. Technisch is de organisa tie vaak belabberd en de ruimte vinden ze ook niet zo geschikt, want als men niet alles hoort, gaat men er doorheen praten. 22ESI}i!22§ti jden^ Marieke vindt het erg jammer dat het kafee maar één avond open is. Je kunt nu niet kiezen wanneer

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 3