hoe onze voorouders over ons dachten! mededelingen 16 ze slecht en Vormingswerk voor vrouwen Op visites kijkt men haar man medelijdend aan, ze heeft een heel andere me ning over allerlei dingen als hij er wordt gefluisterdzoiets komt niet zo vaak voor, jammer voor hem. De vrouw is vrouw dank zij een gebrek aan kwaliteiten. (Aristoteles) Postakademisch onderwijs voor vrouwen Lange jaren zorgde zij voor man en kinderen. De familie vond dat ze een brave huisvrouw was en stelde haar als voorbeeld tot ze één dag voor zichzelf nam en met een vriend uit ging. Daarna was waren man en kinderen stak kers geworden, de familie zweeg haar dood. "Wij hebben maitresses voor de genoegens van de geest, hoeren voor de genoegens der zinnen en echtgenotes om ons zonen te baren." (Demosthenes) "De vrouw is een tempel, die over een riool is heen- gebouwd (de kerkvader Tertullianes II II Op het Sociologisch Instituut, Grote Markt 23 te Groningen wordt momenteel een onderzoek inge steld naar het postakademisch on derwijs, met name naar de deel name aan dergelijk onderwijs door vrouwen. Onderzocht wordt welke problemen het volgen van kursus- sen voor (gehuwde) akademische vrouwen met zich meebrengt en in hoeverre het postakademisch on derwijs een brugfunktie zou kun nen vervullen voor vrouwen die, na een aantal jaren niet gewerkt te hebben, weer aan de slag willen. Daarom roept men vrouwen op die in de jaren tussen 1964 en 1974 zijn afgestudeerd en weer aan het werk willen, om mee te werken aan dit onderzoek. Inlichtingen via tel. 050-11.46.76, vragen naar Ineke Meijer of Ineke Trox. Op vrijdag 26 mei organiseert de groep EVA (Emancipatorisch Vrouwenvormingswerk Advies groep) tussen 10.00 en 16.00 uur een themadag op de Nieuweweg 4 in Amersfoort. Gepraat zal worden over de mogelijkheden om hiërar chische strukturen in het vor mingswerk te veranderen, en over de mogelijke besteding van de vier miljoen gulden die CRM aan het emancipatiewerk zal geven, naast de drie miljoen uit de experimen tenpot Deelneemsters aan deze vrouwen-vormingsdag kunnen zich opgeven via tel. 033-3.11.14, dan wordt informatiemateriaal toe gezonden. 'XSwSX3 £*<S)h<2X’

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 18