14 VERDER LEZEN: St.Martens Carla Wijntjes INGEZONDEN; De Paardebloem Bredaseweg Tilburg Reformwinkel Tuinstraat 108 Tilburg een aantal vrouwen uit het kafee. OPROEP AAN IEDEREEN; Kunnen wij met z'n allen er voor zorgen,dat nieuwe en eenzame mensen in het vrouwen- kafee,door anderen worden opgevangen Aan het eind van de avond gin gen er lijsten rond voor een kookkursus en een ekskursie naar de Paardebloem. Er zijn 5 groepen voor de kookkursus uit voortgekomen Bij het eten van vlees zou je er eens aan moeten denken dat de dieren tegenwoordig in een zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk vlees moeten produce ren en dan nog het liefst mooi mager, daarvoor worden zij wel vergiftigd met chemisch voedsel en hormonen. Over de huisves- ting van de bio-industrie-die- ren zullen we het maar even niet hebben 1 De produkten van deze dieren (melk, kaas, boter, eieren) kun nen niet anders dan enigszins mee vergiftigd zijn. Op het wereldvoedselkongres van 1974 in Rome zei de Fransman Dumont:"Onze maatschappij is één grote verkwistingwat al leen al blijkt uit de vleeskon- sumptie. Wij gebruiken 8 kg. landbouwprodukten om 1 kg. vlees te verkrijgen!" We zouden ook nog wat bewuster te werk kunnen gaan bij de aan schaf en het houden van huis dieren. Hier is geboorte-beper- king zeer op z'n plaats, huis dieren souperen n niet onbe langrijke hoeveelheid voedsel op. - Ten aanzien van de voeding is de konsument vaak beïnvloed door bedrieglijke ekonomische of sociale dwangvoorschriften o.a. onze reklame Wij zouden bij een kreet als bv "een ei hoort erbijéén ei per etmaal", een groot vraagteken kunnen plaatsen. Willen we een beetje 'n leefba re wereld scheppen, dan zullen we allereerst moeten matigen en de kwaliteit in het voedsel moe ten gaan zoeken. Er zijn goede volwaardige voedingsmiddelen te krijgen in reformwinkels. Het gebruik van vlees zou veel be perkter kunnen. Het is ook waar dat goed voedsel duurder is dan slecht voedsel, maar je hebt er minder van nodig. Door te letten op boycot-akties die van tijd tot tijd gehouden worden, kun je ook nog invloed uitoefenen op de politieke situ atie in bepaalde landen. "Voeding en landbouw" Studium Generale Erasmusuniversiteit Rotterdam tel. 010-145511. "Kookboek voor de natuurvoeding en makrobiotiek" Uitgave van Lima, Latem, België. "De natuurlijke keuken" Jean Hewitt, uitg.Bert Bakker Verdere informatie:

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 16