gezondheidszorg ”ons voedsel” thema - avonden 13 Vr Er waren deze avond 3 programma onderdelen: een dia-serie van de Vereniging Voorkomen Is Beter, een forum met mensen van de VIB en een vrouwelijke arts, en een diskussie in kleine groepjes. Helaas was de avond niet zo'n suksesDe diaserie was te lang en ging meer over wat de VIB allemaal doet dan over vrouwen en gezondheidszorg. De forum- diskussie liep ook uit de hand, aan de ene kant omdat de mensen Een alternatief is de biologi sche landbouw. Terwijl de mecha nische landbouw gespecialiseerd is in één bepaald gewas, zodat er bv. jarenlang alleen maar maïs op een stuk grond geteeld wordt, streeft men in de biolo gische landbouw naar een veel zijdige bedrijfsvorm, waardoor ruime vruchtwisseling kan plaats hebben. Zo weinig mogelijk me chanische grondbewerking, en er wordt uitsluitend organische mest gebruikt. De biologische landbouw eerbiedigt de levende wereld, de planten, dieren en mensen, en wil hen natuurlijke levenskracht verstrekken. - de industriële behandeling van ons voedsel laat de oorspron kelijke voedingswaarde sterk verminderen. Het raffineren van suiker, zout en oliën, en de vele toevoegingen van chemi sche produkten, is voor de ge zondheid nogal nadelig. B van de VIB raar reageerden op vragen van mensen in de zaal, en aan de andere kant omdat de aanwezige arts allerlei heel persoonlijke vragen moest be antwoorden. Dat is op een af standje niet mogelijk. De avond liep ook teveel uit zodat dis kussie in groepjes er eigenlijk niet van kwam. Om het een beet je goed te maken wordt er de volgende maand een thema-avond georganiseerd over "huisvrouwen ziektes" We zullen dan de vrouw wat meer centraal stellen. De avond werd verzorgd door mensen van "De Paardebloem"en begon met een dia-serie, voor zien van kritisch kommentaar op de bio-industriede ongelijke verdeling van het voedsel in de wereld, en de landbouw in de geïndustrialiseerde landen. - Bij het verhogen van de oogst wordt in de landbouwgrond een door de wortels van de plant opneembare scheikundige voe ding (kunstmest) ingebracht, ter vervanging van de natuur lijke humes. In de gemachineerde landbouw ligt sterk de nadruk op de be strijding van ziekten, plagen en onkruiden, met behulp van synthetisch-chemische middelen. De bezinksels van deze stoffen kunnen niet door de omgeving worden verteerd, en vervuilen de bio-sfeer, dit wil zeggen: de bodem, de lucht, het water en het voedsel. Zo heeft men het ekologisch sys teem -de samenhang tussen mens, dier, plant en milieu- doorbro ken A ST"

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 15