9 i 2 3. 4 werkgroep gastgezinnen. Met weglopers uit tehuizen ligt dit anders Iemand die zijn hele jeugd of een groot deel daarvan in aller lei internaten heeft doorge bracht, heeft dikwijls grote moeite om een meer gevoelsmati ge relatie aan te gaan met an dere mensen. Internaatskinderen komen wat dit betreft nogal wat tekort. Juist bij 13-14-jarigen komt de behoefte het sterkst naar boven om te gaan eksperi- menteren met relaties. De jon geren zijn daar in het algemeen slecht voor toegerust, en bin nen het internaat is er door gaans geen ruimte voor. Weglo pen is dan het enige wat ze nog kunnen doen. Als ze een aantal malen zijn weggelopen, wil het tehuis ze niet eens meer terug hebben, of wordt er gedreigd met plaatsing in een streng gesloten inter naat Zowel binnen de tehuizen als bij weglopers heeft het JAC regel matig kontakt met jongeren in deze situatie. Veel kunnen we niet doen, hoogstens de zaken wat op een rijtje zetten in ge sprekken. Het zou meestal het beste zijn als we een alterna tief hadden voor het tehuis, dat wil zeggen, een plaats waar de jongen of het meisje een eigen kamer kan krijgen, samen met wat opvang, geborgenheid, en mis schien van daaruit in een meer positieve zin kan omgaan met zichzelf en anderen. Emancipatorisch gezien is er ook op dit gebied genoeg te doen. In Tilburg nl. zijn het over het algemeen meisjes, die weglopen. Meisjes die met bepaalde rol patronen m.b.t. het vrouw-zijn zijn opgevoed. We denken dat bovenstaande in formatie aan kan geven, waarom we naar kontakten met het vrou- wenkafee en de bezoeksters daar van streven. Konkluderend kunnen we stellen dat er een aantal thema's uit bovenstaand artikel te halen zijn: Emancipatorische aspekten van de opvang van weglopers Zou ik een gedeelte van mijn verworvenheden kunnen gebrui ken bij de opvang van weglo pers Weglopers krijgen vaak te ma ken met de kinderbescherming (internaten)indien er bij jullie interesse is, kan ook daaraan gewerkt worden. Zou ik,nadat ik de nodige in formatie (in de vorm van een thema-avond) gekregen heb, mee kunnen/willen doen aan opvang Dit zijn een aantal mogelijkhe den. Suggesties van jullie kant of van lezers van dit artikel zijn van harte welkom bij ons (JAC, Nieuwlandstraat 1) en als jullie zo'n thema in het vrou- wenkafee best wel zien zitten, laat dan wat horen, zodat we ge zamenlijk nogmaals een verzoek kunnen indienen.

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 11