I 5 I het eerste bezoek gastgezinnen I I I 8 Carla Interview met Ans KONTAKT GEZOCHT MET HET VROUWENKAFEE Gemiddeld twee keer per maand, met uitschieters in het voer en najaar, krijgt het JAC te maken met weggelopen jongeren. Hun leeftijd wisselt van 13 tot 17 jaar. Het overgrote deel loopt weg van internaten en kindertehuizen, de rest van huis na konflikten met hun ouders Met deze laatste groep hebben we meestal minder moeite. Dik wijls kan er voor deze jonge ren, na een korte afkoelings periode en wat gesprekken met alle partijen, een geschikte oplossing worden gevonden. De meesten gaan gewoon weer te rug naar huis, een enkeling kan al op kamers of wordt in een tijdelijk pleeggezin geplaatst. De verstandhouding met de ouders wordt in de meeste gevallen be ter Het was de eerste keer dat Ans een bezoek aan het vrouwenkafee bracht. Zij zou niet zomaar al leen het kafee binnengestapt zijn, deze eerste keer was ze met een groepje vrouwen naar het kafee gekomen. Omdat het thema,'ons voedsel', het eerste was wat zij meemaak te, kon zij alleen over deze avond haar mening geven. Ans vond de dia-serie goed, je ziet dan waar het om gaat, daarna in groepjes praten ook goed. Ze miste alleen informatie, in de vorm van een stencil of boekje, om mee naar huis te nemen. Volgens haar is het niet goed om mannen mee te laten doen, aan bepaalde thema-avondenom dat de kans bestaat dat zij de boventoon gaan voeren, zoals dat veel het geval is in een ge mengd gezelschap, z.- fS< Enkele weken geleden zijn twee medewerksters van het JAC (jon geren advies centrum) bij het bestuur (kerngroep) van het vrouwenkafee gaan informeren of er een thema-avond over weg lopers georganiseerd kon worden. Binnen de kerngroep waren de meningen hierover verdeeld. Hoe dan met vrouwen kontakt te krijgen? Daarvoor achten wij dit tijd schrift, dat voor alle vrouwen bestemd is, geschikt. Wat is het JAC en wie zijn de weglopers? Het Jongeren Advies Centrum is een vrijwilligersorganisatie, die gratis en anoniem hulp ver leent aan iedereen die daar aanklopt Ans heeft nog geen idee van hoe de organisatie van het kafee in elkaar zit, ze vindt het een prima idee om dat op een intro- duktie-avond uit de doeken te doenInformatie over 't vrouwen kafee krijgt zij van vrouwen die er geweest zijn, en de ru briek Aktueel van het Nieuws blad De ruimte had voor Ans best wat fleuriger mogen zijn, een bloe metje, wat meer kleur. Wat de kursussen betreft zag zij graag een kreatieve kursus en daar zou ze wel aan mee wil len werken. Deze eerste avond is haar best goed bevallen. I

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 10