3 waarom je lid moet worden van v.v.t. Da's nogal logisch, da's zelfs hartstikke logisch eigenlijk, want toen er uiteindelijk na lang en veel gepraat over sticht ing ja, vereniging nee, stichting nee, vereniging ja, besloten werd om de verenigingsvorm te nemen, was dat omdat die vorm no eenmaal democratischer is. Maar een vereniging zonder leden is als een democratie zonder democraten, dat is als het gevecht om stemrecht (onze groot moeders en overgrootmoeders hebben die tijden echt nog mee gemaakt) en dan, als het gevecht gewonnen is, niet gaan stem men. Waarom het noodzakelijk is om een officiële instantie te zijn, is in de krant van 7 december ook al uitgelegd; 't is vanwe ge de subsidies die je dan kunt krijgen en vanwege 't feit dat een officiële instantie zelfstandig zaken kan doen, dat wil o.a. zeggen, een eigen pand beheren en een eigen pand is hard nodig, want de ruimte waar we nu in zitten is niet va ker beschikbaar dan op de woensdagen. En als we (leden van de kerngroep) naar de gemeente gaan straks, om subsidie en een eigen pand aan te vragen, zodat we (leden van V.V.T.) nog meer activiteiten kunnen ontplooien, stimu leren, coördineren, binnen onze eigen muren en onder ons eigen dak, voor alle vrouwen in Tilburg die dan misschien allemaal wel lid zijn, zodat 't café vaker open kan zijn en je, b.v., ook op maandag of vrijdag of pak maar een dag, na de was of 't boodschappen doen, na je werk, na school, na enz., gewoon even binnen kan lopen om koffie te drinken, of een borrel te pakken en gezellig te kletsen met je sexgenoten, je soort genoten, je vriendinnen, of om lekker te hangen aan de bar en te luisteren naar de muziek van onze in opbouw zijnde vrouwen platencollectie of om wat te lezen in onze nieuwverworven lees hoek (ik lijk wel een touristenfolder)en we staan dan bij de gemeente en de gemeente in de vorm van een ambtenaar, vraagt; ja maar, is er wel genoeg behoefte aan en belangstelling voor een vrouwenhuis in Tilburg? En wij moeten dan zeggen; oh ja, er is genoeg behoefte aan en belangstelling voor, de vereni ging heeft weliswaar maar vijftig leden, maar de rest moet u dan maar beschouwen als een zwijgende meerderheid. Dan sta je op z'n zachtst gezegd tamelijk zwak en op z’n hardst voor paal. Ik voor mij, zou 't Vrouwencafé niet meer willen missen en ik vind 't jammer dat ik maar één keer lid kan worden, want ik zou 't wel honderd keer willen zijn. Maar dat kan niet en daar om ook, hebben we alle vrouwen van Tilburg (en omstreken liefst ook nog, maar ik mag niet te hebberig zijn) nodig en boven dien is 't zoals 't oude spreekwoord zegt: hoe meer vrouwen, hoe meer vreugd.' En dan de veelgehoorde vraag; wat krijg ik er voor terug als ik lid word? Lid worden van V.V.T. kost een tientje per jaar (voor fl.25,t krijg je de vrouwenkrant nog thuis gestuurd ook),

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 3