adoptie van Chileense gevangenen en hun gezinnen 1 11 er op 7 december jl. een thema-avond Het Doel van de Adoptie In het Vrouwenkafee was over vrouwen in Chili. Er werd een film getoond over de situatie van vrouwen in Zuid- Amerika die veel indruk maakte. Daarna vertelde een Chileense vrouw meer over de politieke situatie en de gevolgen daarvan voor de bevolking in Chili; grote armoede en veel politieke gevangenen die blootgesteld worden aan afschuwelijke marte lingen Er werd haar o.a. gevraagd om meer informatie over de moge lijkheid een Chileens gezin te adopteren. Omdat zij deze in formatie niet onmiddellijk kon geven, werd besloten om dit in deze vrouwenkrant alsnog te doen. De adoptie heeft als doel de gevangene moreel te steunen en om in een deel van het onderhoud van zijn of haar familie te voorzien. Wanneer dat nodig mocht blijken, zullen ook brieven worden geschreven aan de Chileense autoriteiten om vrijlating van de betrokken gevangene te bewerkstelligen. De adoptie kan worden uitgevoerd- door adoptiegroepenzoals er nu b.v. een in de Bijlmermeer functioneert. Wij willen proberen mensen te vinden die deel willen nemen aan nieuwe adoptiegroepen. Zij zullen daarbij geholpen worden door de reeds bestaande adoptiegroep die al enige ervaring heeft opgedaan Bovendien zoeken zij mensen die zowel de Spaanse als de Ne derlandse taal beheersen, om nieuwe groepen te helpen met vertaalwerk; hoewel het niet strikt noodzakelijk is om in het Spaans te schrijven, wordt het toch door de gevangenen wel op prijs gesteld wanneer zij een brief in hun moedertaal ontvangen Het 1 adoptiewerk vraagt;,hiet zo heel erg veel tijd: ongeveer eenmaal in de maand bij elkaar komen,en de voorbereidingen doen die daarbij horen. Desondanks is het begrijpelijk dat sommige mensen, alhoewel begaan met het lot van de Chileense gevangenen, niet de tijd kunnen vrijmaken om bij elkaar te komen. (Jok die mensen kunnen echter meedoen, zij kunnen b.v. geld storten in een pot, waaruit families van gevangenen in Chili ondersteund kunnen worden. Met een aantal mensen krijgt men dan een familie toegewezen, waarmee men eventueel via een kontaktpersoon kan korresponderen Voor verdere informatie: Pieter Wapenaar Frissenstein 54U Amsterdam tel.: 9860U6

Vrouwenkrant Tilburg | 1978 | | pagina 13