SEN GELUKKIG GETROUWDE FEMINISTE 22 BESTAAT NIET?? de zoveel nieuwe dingen dat ik graag daarover iets vertel; Met algemene stemmen werd voor de kreet:Pen gelukkig getrouwde feminist bestaat niet” gekozen werd. Na een wat moeizame start waarbij wij geneigd waren het wat afstandelijk te benaderen: wat is een feminist en wat noem je gelukkig? was ik bang dat het weer een diskussie zou worden over"die andere vrouwen”. Toen we echter uitkwamen bij de vraag wat het huwelijk voor kwa lijke kanten heeft voor vrouwen, kwamen de persoonlijke ervaringen naar voren; I THEMA-AVOND van 23NOV. Wel waren er veel vrouwen naar het kafee gekomen op 23 nov., maar de avond dreigde op een fiasco uit te lopen, omdat er Slechts één van de vier vertege woordigsters van de verschiller de vrouwengroeperingen die voor deze avond waren uitgenodigd, was komen opdagen. Het was de bedoeling geweest dat deze vier vrouwen een forum zouden vormer waarbij de verschillende ideeën van die groeperingen goed uit de verf zouden kunnen komen» Toen bekend werd gemaakt, dat de thema-avond zoals die ge pland wasf niet door zou gaan, was er een duidelijke teleur stelling merkbaar en het alter natieve voorstel van de kerngrc om in plaats daarvan oyer-een aantal stellingen uit ’’Opzij" te gaan praten, werd erg lauw ontvangen, Stilletjesaan vormden zich echt toch groepjes, die n~ korte tij volop aan de pr^at waren ovpr eer. stelling die hen het meeste aansprak Omdat de verschillende groepen geen uitgebreid verslag gemaakt hebben, was het onmogelijk een totaal-verslag van d besproken onderwerpen van deze avond te maken. Het onderwerp dat in onze groep ter sprake kwam, vond ik echter zo boeiend en ik hoor- Konkrete zaken waaruit duidelijk bleek dat de vrouwen uit onze groep zich met pijn en moeite een eigen plaats binnen hun huwe lijk moeten bevechten waren o.a.: - het voeren van een eigen naam - het veroveren van een eigen ka mer - het hebben van je eigen vrien den - het ekonomisch voor vol aange zien worden: een vrouw heeft daarbij vaak de handtekening van haar man nodig, andersom nooit, - een gehuwde vrouw krijgt geen studiebeurs - een rechtvaardige werkverdeling tussen man, vrouw en kinderen

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 24