K I w r 11 opvoeding en dan je man ver- Hannie Dat Annet 't Renate dat Annet Hannie Annet Renate was Mijn kindere kinderen het Tanja: Hannie Renate Tanja: samenwonen drugs ging g altijd "Dat Hoe kijken we terug goed gedaan? de opvoeding van onze kinderen? Hebben we Ik heb geprobeerd 't zo goed mogelijk te doen. Maar v. n'her vast wel fouten gemaakt. Daai’ ben ik zeker van. De emoizcneh binding met de kinderen wordt vooral voor de moeder vaat teveel. Ja, dat vind ik ook. Als er met het kind iets misgaat is mama er de schuld van. Ik heb schuldgevoelens ten opzichte van m’n kinderen. Al praat ik die mezelf vaak aan. Je hoeft je toch geen verwijten te maken. Het is toch goed gegaan.. Mijn kinderen zijn al ouder. Zij waren koplopers in de nieuwe ideeën zoals: alleen op vakantie, ’t geloof laten schieten, samenwonen. Toen had ik 't moeilijk, raakte in pa niek, vooral omdat ik nog een dochter had die veel jonger Wat moest ik daarmee?! zijn weer van een andere generatie. Dat mijn jloof lieten schieten en m’n dochter ging ik geen punt. Maar toen m’n jongste zoon uiken, toen raakte ik in paniek. Ik dacht 1 en m’n kinderen niet". Daarbij hield hij ook nog met z’r opleiding op en de drugs kregen overal de schuld over. Als ik dat doe, me verontschuldigen, dan wordt m’n man kwaad. Ik had altijd schuldgevoelens, als ik iets voor mezelf kocht. Mijn man maakte me ecnter geen verwijten. Wij hebben 15 jaar van ons huwelijk echt armoe gehad, vond ik erg. Ik heb er echter nooit bij stilgestaan, dat we samen net zoveel hadden.dan ik alleen verdiende voor m’n trouwen. Stom hè.’ Maar je werd erop aangekeken als je als vrouw ging werken. Ik 'ken nog iemand die van de man niet mag werken. Omdat de ’mensen’ dan denken dat hij niet genoeg verdient. NU NOG En als je wel eens iets voor jezelf koopt ontschuidig je jezelf er wel duizendmaal voor bijvoorbeeld 't wa; ai, J... -?en koopje Je hebt er altijd schuldgevoelens 4 5 I I I

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 13