Boekbespreking t' 2 zit je goed van suzanne kartier uitgeverij bert bakker, 1977, f 14.90 9 Hen 14, niet. Pat ligt aan de maatschap pij, aan onze opvoeding en aan onszelf. Op dat laatste punt gaat Suzanne uitgebreid in; Waarom willen we niet veranderen? We zijn bang voor konflikten vooral in onze relatie, we zijn bang uitgemaakt te worden voor man-wijf, het is pijnlijk te moe ten toegeven dat we tot nu toe fout zaten en de toekomst wordt onzeker. Bovendien hebben vrou wen weinig steun aan elkaar; ze leven samen met de mannen, niet met elkaar. Vrouwengroepen zijn een middel tot verandering van vrouwen, vindt Suzanne. Ze beschrijft drie soorten vrouwen groepen en vertelt haar eigen ervaringen met dia groepen- Suzanne betoogt in haar boek dat aan de mannelijke maatschappij vrouwelijke waarden toegevoegd moeten worden, Dit zal gebeuren als vrouwen hun eigen sterke kanten gaan ontdekken. Op het ogenblik, zegt Suzanne, komen wij vrouwen niet voor onszelf op, we hebben geen zelfvertrou wen, zijn afhankelijk van manne lijke goedkeuring en we offeren ons op voor man en kinderen. Daardoor kijken wij neer op ons zelf en op andere vrouwen, Veel vrouwen zijn ontevreden met hun vrouwenrol. Toch veranderen ze In deze sociologie-skriptie o-»r vrouwengroepen heeft Suzanne Kar- tier haar persoonlijke ervaringen gekombineerd met wetenschappelijk onderzoek. Ze heeft dat op een levendige manier gedaan en in dagelijkse taal, zodat het boek je direkt aanspreekt. Je leest het als een boeiend verhaal- Haar skriptiebegeleiders waren niet erg enthousiast over deze vrouwelijke benadering van de wetenschap en waardeerden haar skriptie met een 6. Maar dat vrouwen dit boek hoef er- waar doren, blijkt wel uit hot feit dat er nu al een druk van het boek verschijnt- pe vrouwenpraatgroepen; vrouwen wisselen daar ervaringen uit en krijgen zo inzicht in hun eigen situatie als vrouw. Daar door krijgen ze waardering voor elkaar en leren hun eigen sterke kanten kennen. Hun zelfrespekt wordt groter en ze richten zich minder op mannen,

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 11