7 Een pleidooi vooreen MM MM MM MM MM MM MM MM MM MM MM MM andere vorm van wonen MM MM MM MM MM MMI MM MM MMI MM MM MM MMM beurt -net in een uiterst armoe dige periode, dan gaat juist ailes kapot, is me opgevallen- kreeg ik pech met mijn machine. Zij wast nu zolang voor mij. Hoewel ik vroeger iemand was die nóóit spullen leende en zeker NOOIT uitleende, groeide er tus sen mij en mijn vriendin al snel een solidariteits-mentaliteit -misschien omdat we allebei in hetzelfde schuitje zaten: al leenstaande moeders met vrij jonge kinderen en altijd geld gebrek. We stonden er allebei moeilijk voor en wilden elkaar Toen de wasmachine van een vriendin op zekere dag de geest gaf en zij geen geld had voor een andere, besloten wij dat ze zolang bij mij kon wassen, mijn machine deed 't nog. Jarenlang fietste ze een paar keer per week naar mij met haar bundel wasgoed, tot ze tenslotte weer een wasmachine kon aanschaffen. Gelukkig maar, want op mijn helpen, dan sta je sterker» We gingen samenwerken» Toen mijn strijkijzer het niet deed leende ik dat van haar, zij kwam soms even m’n haarföhn lenen als ze onverwacht weg wilde, ik heh een klopboor dus die hoeft zij niet meer te kopen, zij heeft een ge- i Liedschapskist waarvan ik ge bruik kan maken. Ook karweitjes ko-pineerden we; de een kan goed timmeren en repareren, de ander draait haar hand niet om voor ritssluitingen inzetten, etc. Onze kinderen werden wat groter en gingen naar school en wij kregen brokstukken tijd over, plus alle lange avonden die we thuis zaten, alleen, je kunt niet weg met kleine kinderen en geld voor een oppas hadden we niet. We haakten en lazen en borduurden en wisselden boeken en patronen uit tot ’t ons op een gegeven moment tot hier zat, We wilden iets dóen. £r waren wel allerlei kursussen en zo waarin wij allapg geïnte- resseerd^waren maar ja, ’s avonds hè, vergeet ’t maar. Tot wij op zekere dag besloten om ook de opvang van de kinderen samen te regelen. Als ik nu een avond per week naar school ga, logeren m'n kinderen bij haar en gaan de volgende dag vanóaaruit gewoon naar hun school. Omgekeerd doen we 't precies zo, als zij weg moet. De kinderen hebben elkaar allang geadopteerd als broertjes en zusjes en vinden *t prachtig, De moeders ook.

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 9