e VROUWENFILMDAG 1% «M BIB SBB BB! fc TILBURG BB» W -- Door 4e Filmliga Tilburg wordt op 26-27-28 september 1977 voor de tweede keer een Brabants Film Festival (FFF) georgani seerd. Op aandrang van de vrou welijke leden van de Filmliga wordt er dit jaar ruime aandacht geschonken aan vrouwenfilms. Gezien de ontwikkelingen op emancipatie-gepied beslist geen overbodige luxe. Het wordt tijd dat het zelfbewustzijn van de vrouw en haar streven naar zelf standigheid ook op filmies ge bied tot uitdrukking wordt ge bracht. Pit gebeurt helaas nog veel te weinig; 98- van de films wordt uitgebracht en geprodu ceerd door mannen. Waarbij zij de vrouw vaak alleen zien in haar traditionele rol als; het prille meisje, de vrouw aan de andere kant, de karrière-vrouw de moeder, het seks-objekt, het stoeimakkertjehet wegwerparti kel. Afijn, vul maar in. Geluk kig is er nu een aantal vrouwen dat zelf de filmkamera hanteert produceert, regisseert, en Ir haar films de vrouw laat zien zoals ze is en niet in stereo tiepe beelden vervalt, kortom, het BFF vertoont op dinsdag 26 september een tiental vrouwenfilms. Enkele titels: Hustruer, N’eun Monate, Cherin’s Hochzeit (première voor Neder land) Union Maids, Es kommt darauf an Sie zu andern, Es gibt Tage da fühle ich mich so nutz- losThe double day, A los pueblos del mundo, Abortus doe je niet zomaar. Als één vrouw. Films uit o.a, Zweden, Duits land, Verenigde Staten? Zuid- Amerika, Chili, Nederland. Al deze films laten vrouwen zien, zoals ze echt zijn? die bezig zijn met hun eigen situ atie, hun eigen gevoelens en hun eigen bestaan. Ze laten ook zien hoe en waarom vrouwen zich soms alleen nog maar kunnen schikken in het traditionele beperkende rolpatroon; maar ook -en vooral- hoe het vrouwen lukt eruit te breken en hoe bevrijdend dat vechten voor een ruimer bestaan kan zijn. Bij het ter perse gaan van dit nummer is de programmering nog niet helemaal rond. Wel is be kend dat al deze films op dins dag 26 september draaien vanaf 12 uur in de theaters Ambassa de, Camera I en/of II in de Willem n-straat te Tilburg. Informatie over de inhoud van de films zal in het vrouwenkafee worden gepubliceerd, alsook in de plaatselijke ktanten. De toe gangsprijzen zijn ƒ4,- per film, of 10,- voor een dagkaart (3 voorstellingen)

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 8