I 8 t 1 Vervolg pag.1 en Organisatie van het vrouwenkafee I - ÏSËI te noemen: opvoeding, rol verdeling in het gezin, poli tiek Deze thema-avonden hadden als doel - mogelijkheden bieden aan vrouwen om vrij te praten over hun eigen situatie rond aangegeven onderwerpen - leren van de ervaringen van anderen door te zien dat er overeenkomsten en ver schillen zijn doordat vrouwen in verschillende situaties zitten - stimuleren om na te denken over de eigen situatie - leren van de probleem oplossingen van andere vrouwen aanknopingspunten die iemand aanspraken en waar men zich in kon vinden. Je zult je misschien afvragen ■10e er nu thema-avonden geor ganiseerd kunnen worden als zich daar niet enkele vrouwen mee bezig houden. Dat klopt, daarom zullen we nu wat vertellen over de organisatie van het vrouwenkafee. voren - de avonden waren erg ruim van onderwerp, zodat men daarbinnen alle kanten uit kon - het bleven vrijblijvende gesprekken; er werden geen konsekwenties uit getrokken. Deze nadelen gelden echter ook als voordeel, m.n. voor de vrouwen die voor de eerste keer naar een thema-avond kwamen: er waren altijd wel Zoals je zult begrijpen komt er een heleboel werk kijken bij het laten draaien van een vrouwenkafee. Qm je daar enig idee van te geven zullen we die dingen even noemen- - Thema-avondenHier hebben we het al even over gehad, Het afgelopen jaar hebben 2 vrouwen zich met de organisatie daarvan bezig gehouden; Willemijn Stockman en Marja van Peursen- Daarbij zijn er voor ieder thema vrouwen geweest die deze avond mee hebben voorbereid. Ze hadden zich hiervoor opge geven en hebben in groepjes samen gepraat over wat en hoe de avond er uit moest zien- - FinanciënIedereen weet: iets organiseren kost geld en daarom zijn er 4 vrouwen geweest die ervoor gezorgd hebben dat er geld was en dat er dingen betaald konden worden zoals: Dij het praten over de opzet en inhoud van deze thema-avonden met bezoeksters van het kafee kwamen ook enkele nadelen naar I W» MM M?MM MMM MM MM MM

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 4