1 I .1 I Een halfjaar vrouwepkafee e 7 Tilburg en dan - om Uiteindelijk hebben we de grote zaal van de KWJ kunnen huren op de woensdagavond. We zijn dus geen werkende laar een Op 22 maart jl. werd in Tilburg het Vrouwenkafee geopend. Hoe kwam het tot stand zul je misschien willen weten en wie heeft het initiatief genomen? Voor Tilburg is het als volgt gegaan: een paar vrouwen raak ten aan de praat over de vrou wenbeweging in Nederland en hun eigen positie als vrouw in werk-, studie en maatschappe lijke situatie. Zij waren al eens in kontakt geweest met vrouwenhuizen en vrouwenkafees in het land en dachten dat er in Tilburg ook wel behoefte zou bestaan aan een ontmoetings plaats voor vrouwen. Er werd zo her en der wat geïnformeerd en opgebeld met als gevolg dat er een drietal avonden werden belegd met een opkomst van ongeveer 30 vrouwen, te komen tot een oprichting. Daarvoor moest natuurlijk weer het nodige georganiseerd worden met als belangrijkste: een ruimte waar we terecht konden, aanschrijven van allerlei vrou wengroepen in Tilburg, financiële middelen. initiatief van de jongeren maar hebben ruimte gehuurd. zijn vrijwel meteen gestart oen we eenmaal een ruimte hadden. .et uitgangspunt was: Iedereen moet in het kafee kunnen koren en wil het kafee blijven draaien dan zullen de vrouwen in het kafee zelf initiatieven loeten nemen. Het kafee wordt dus niet georganiseerd door een raar mensen. Wil het kunnen draaien an zullen veel vrouwen zelf uktief moeten worden. Daarmee bedoelen we dat het niet kan lijven bij een bezoekje en .en praatje maar dat ideeën, wensen en verlangens omgezet m.oet- an worden in konkrete aktivi- eiten. Twee van deze initia tieven staan bijv, in deze rouwenkrant: de kinderopvang oor de weekends, en andere amenlevingsvormenOf deze vrouwen sukses zullen hebben met hun initiatief hangt dus niet af van enkele vrouwen die het kafee mee hebben helpen op- ichten maar van de bezoekers. 'et afgelopen half jaar et kafee is iedere woensdag avond open geweest tot eind ■iuni en eenmaal per veertien agen werden er thema-avonden georganiseerd. De themas waren astgesteld aan de hand van erzoeken van vrouwen die het nguêteformulier op de eerste adden ingevuld. Om er enkele k

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 3