Pas toen we onze Kleine gezin netjes opengooiden hebben we ge merkt hoe eng wij tot dan ons zelf daarbinnen hadden opgeslo ten: ieder haar éigen kindje om zich zorgen over te maken, haar eigen mixerset, sigarettemerk telefoontoestel, eigen krant en t.v.-gids, ieder haar eigen flatje met de eigen voordeur die je steeds weer achter je eigen rug dichttrekt. Potdicht- Onze samenwerking met spulle tjes, lastige karweitjes en ten slotte ook met de opvang van onze kinderen gaf ons een gevoel van bevrijding, een prettig ge voel, niet langer meer het idee dat je tegen een muur aanstaat en geen kant meer uitkunt - Als we samenwerken kunnen we van les. (zou ddt nu Sisterhood zijn?) Meer vrouwen -met of zon der man- deelden ons idee van samenwerking. Tegenwoordig kom- bineren we alles; kinderen naar school brengen en halen, geza menlijke abonnementen, boeken lenen, werkjes uitwisselen, noem maar op. We lenenelkaar onze kinderen uit, of liever, al die kinderen zijn eigenlijk allemaal een beetje mijn kinderen ook, begrijp je? De kinderen bloeiden ervan op. Ze hadden plotseling zoveel méér, Zoveel meer aan dacht, meer moeders, meer andere geren bloeiden ervan op trou wens, de moeders niet minder. Toch vormde de afstand tussen onze onderlinge woningen vaak een groot probleem, het beteken de eindeloos gesjouw met spullen honden katten en vooral kinde ren. Daarom besloten twee van ons een tijdje geleden om samen met onze kinderen een groot huis te zoeken voor gezamenlijke be woning. Een ijdele droom; we hebben ’t nu nóg niet. Aangezien we allemaal woningen van S.V.W. hadden konden we ook proberen of we niet dichter bij elkaar geplaatst konden worden. Wij naar s.v.w. waar we (o, won der) een zeer geïnteresseerd heer aantroffen die ons in schreef voor woningen dicht bij elkaar en waarmee we een uitge breid gesprek hadden over expe rimentele woningbouw, s.v.w. leek veel belangstelling te heb ben voor een projekt waarin, be halve privé-woonruimteook een aantal gemeenschappelijke dingen ingebouwd worden, maar ze hebben nog niets in die richting gedaan omdat ze de indruk hadden ge kregen dat daar in Tilburg to taal geen vraag naar was. Maar stel dat een groep van pakweg 15, 20 mensen de vraag naar deze manier van wonen bij s.v.w. op tafel zou gooien, dan wil S.V.W. kinderen, andere invloeden, mo gelijkheden- Niet enkel de kin-

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 10