thema: verslag 4meL s vervolg thema- avonden Reaktie van de samenstelsters van de tema-avond 'opvoeding'. Er waren enkele groepjes waar alleen maar jonge mensen in za ten die zelf nog geen gezin hebben en dus weinig of geen er- A varing met verschillende situ- l&aties hadden. De diskussies ver sliepen hier dan ook vrij moei zaam. Het is dan ook belangrijk dat we proberen dat jong en oud bij elkaar gaat zitten, ongeacht het tema. Juist door een kon- frontatie met verschillende er varingen en meningen leer je van elkaar Uit de korte gesprekjes die wij hadden met de verschillende groepjes werd voor ons duidelijk dat de gesprekken over opvoe ding zinniger waren dan datgene wat naar voren kwam uit de ver slagen. De teksten zijn erg sum mier. Wij misten in de verslag- jes iets over persoonlijke er varingen en vergelijkingen met elkaar. Er is alleen maar beves tigend op de vragen geantwoord zonder redenen aan te geven waarom men er zo over dacht. Het is op deze manier moeilijw om een evaluatie te maken. Om/ deze teleurstelling verder teM voorkomen hebben wij het vol gende voorstel: een groepje vrouwen dat een tema-avond voor bereidt zodanig samen te stel len dat tijdens het gesprek van het tema in het kafee aan iede re tafel (groepje) een'begelei dende persoon aanwezig kan zijn zodat achteraf de inhoud van de diskussie beter weergegeven kan worden. Daarom is dit tevens een oproep aan alle vrouwen zich op te geven als samenstelsters van een tema-avond of dat het iets is van de vrouw zelf die graag een kind wil. Het bleek dat het wel iets is van 'samen'. Het is moeilijk als je een fijne baan hebt en als je goed over kinderen krijgen na denkt, om dan spontaan nog een kind te willen, dan ga je echt zeggen van 'nu gaan we een kind maken' rolverdeling in het gezin. In groepjes is er op deze avond een 'gezinsspeï' gespeeld. Hierbij kwamen allerlei situa ties voor, die in een gezin voorkomen en waarover gepraat kon worden, bv. - je wilt naar de moeder-mavo en dat gaat 2 ochtenden kosten. Je hebt 2 kinderen van 2 en 3 jaar. Hoe regel je dat? - Je vindt dat je man meer moet doen in het huishouden, hij vindt dat niet. Hoe los je dat op? - Je man heeft je kind straf ge geven, je bent het er niet mee eens. Wat doe je ermee? - Je werkt met z'n tweeën. Welke problemen kom je tegen?

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 7