1 14 [vervolg^ De winaressen van deze verkiezin gen worden de meest effektieve verkoopsters van de meest nutte loze artikelen en overbodige statussymbolen, die coüte que coüte gekonsumeerd moeten worden om 't bedrijfsleven op gang te houden. De beste publiciteits stunt is nog altijd 't plaatje van 'n mooie vrouw. En de thuisvrouwendie zich on gelukkig en ontevreden voelen in hun eigen lichaam, omdat 't niet beantwoordt aan 't voorgeschotel de stereotiep, kopen vlijtig al les wat de mooie vrouw, die geen hele vrouw meer is, hen aanprij zen. Kassa! Maar noch de dure make-up middelen, noch de glin sterende sieraden, noch 't glan zende parket of de nostalgische theemutsen en schemerlampen kun nen de holte vullen, die door 't leven van deze gehalveerde vrou- loopt. Nederland hoort bij de nog een lachspiegel, maar al gauw wordt het een gebarsten spiegel, dof van ellende en er gernis. Wie is verantwoordelijk voor deze monsterlijke vertoning van vrouwenlijven, gekeurd en geprijsd als stamboekvee? Alleen de paarse stempel van de keur meester ontbreekt om de frappan te gelijkenis kompleet te maken. Ik voel me nog nauwelijks mens. Ik wil deze misleide vrouwen niet aanvallen. Maar wel de gees telijk gesteriliseerde opperstal meesters van het bedrijfsleven, de eigenlijke winnaars, die de bet zijn aan deze expositie van erbarmelijke ledepoppenWaar blijft onze minster van justitie, Van Agt, die zoals hij dagelijks predikt strijdt voor ’heel de mens'? Van Agt kijkt niet op of om, noch naar links, noch naar rechts; hij bejubelt zichzelf en zijn discipelen en wie kritieK heeft op zijn restauratieplannen verwijst hij verachtelijk naar de kleuterklas, de keuken of de mestvaalt. Hij heeft geen oog voor de geluidloze geweldddadig- heid van deze misverkiezingen waarbij 'heel de vrouw' wordt gehalveerd en gereduceerd tot 'n sexmachine (zonder hersens, zonder ideeën, zonder visie, zonder eigen wil)Al die mooie vrouwen, die door de ene helft van de mensheid louter als sex- objekt worden gezien, met als gevolg, dat ze ook zichzelf als zodanig gaan opvatten en als zo danig gaan presenteren. Waarmee de cirkel weer rond is.

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 15