ontstaan en doel van de vrouwenraad I va I z I N De Tilburgse Vrouwenraad is ont staan uit de federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening, waarbij in Tilburg ver schillende vrouwenorganisaties waren aangesloten. Toen in 1975 landelijk de drie grote vrou wenkoepels: Nederlands Vrouwen comité, Nationale Vrouwenraad en Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening samen smolten tot de Nederlandse Vrou wenraad kreeg de Tilburgse Fede ratie de naam Vrouwenraad Til burg Doel van de Vrouwenraad Tilburg: de samenwerking van de aangeslo ten organisaties te bevorderen en tevens om de vrouw te stimu leren niet alleen in haar eigen huishoudelijke kring of eigen baan te werken, maar ook haar inzet te geven voor de samenle ving en de maatschappij om haar heen. Aansluiting bij de vrouwenraad kan plaatsvinden door die orga nisaties, die landelijk bij de Ned. Vrouwenraad of provinciaal bij de Vrouwenraad Noord-Brabant zijn aangesloten. Ook plaatse lijke groeperingen kunnen zich aansluiten. De vrouwenraad Til burg vergadert 1 maal per 6 weken voor uitwisseling van in- ciaal en landelijk niveau, die van belang .zijn voor de Vrouwen raad. Wij hebben van het begin af aan geparticipeerd in de Werk groep Open School, die door de gemeente is ingesteld voor het proefprojekt (werkende) jong volwassenen (17 t/m 30 jaar) Er werd ruim aandacht besteed aan de VOS (vrouwen orienteren zich in de samenleving) kursussen en de kader-kreativiteitskursusen Er is ook een afvaardiging van uit de Vrouwenraad in de werkgroep van de welzijnsinstellingen, die ontstaan is nadat de 'nota Dries sen' (samenlevingszaken) is uit gebracht We hebben ons bezig gehouden met het bekend maken van het baarmoe- derhalskankeronderzoek, dat in 1977 zal moeten plaatsvinden. In het jaar van de vrouw zijn we gezamenlijk bezig geweest om praatgroepen op te richten en hebben deelgenomen aan een kader- training om deze groepen te be geleiden Er is vanuit de Vrouwenraad de stoot gegeven om tot oprichting te komen van de V.A.C(Vrouwen adviescommissie in de woningbouw) formatie en het uitstippelen van plannen. Tevens rouleert een leesmap met ingekomen stuk ken op gemeentelijk, provin- lï I .1

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 12