recensie s I U 1 o 1 10 BB werken. Toen kwam het mens dat je voor vrouwen. Toch is er vooral bij degenen die dit zeggen vaak een onbestemd gevoel van onbehagen en onvrede met de eigen situatie. Daarom schreef Joke Kool-Smit dit boek- Utrecht Vergeleken bij vroeger lijkt de vrouw in een paradijs te leven. Een veelgehoorde uitspraak is dan ook"Emancipatie? voor mij hoeft 't niet". beweging. Een citaat: kort was er een soort ongewapen de vrede tussen de getrouwde v die niet mocht werken en die moest van twee walletjes at: de bui tenshuis werkende gehuwde vrouw - een wezen dat haar kinderen verwaarloosde of de part-time baantjes en de slagroomdiensten afkaapte van de ongehuwde vrouw.- Wat we niet zagen was hoezeer we ons tegen elkaar lieten uit spelen. We zochten de schuld bij elkaar (of bij onszelf, daar zijn we ook erg goed in) in plaats vrouw de ongetrouwde vrouw, van bij het maatschappelijk systeem waarin wij leven". Eendracht maakt macht. Maar om solidair te kunnen zijn is aller eerst begrip en inzicht nodig Daarbij kan dit boekje veel hulp bieden. Je wordt er boos en vrolijk van! De prijs ligt on der 10,-, waarschijnlijk is het nog verkrijgbaar in de Vrije Boekhandel, Heuvelstraat 139. Ook de bibliotheek heeft het. Vooral huisvrouwen, die veel negatieve gevoelens over zichzelf koesteren en daardoor ook afwijzend staan tegenover andere, werkende of geëmanci peerde vrouwen, zullen door dit ongekompliceerde werkje meer begrip krijgen voor de vrouwen lot voor Joke Kool-Smit: Hé zus, ze hou den ons eronder; zwarte beertjes 1504, A.W. Bruna en Zoon, QQi I

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 11