X Groep 4, stelling 2: Groep 3, stelling 1: is vrouwen die nu al een hou- dingsverandering ervaren, zich bewuster worden van zichzelf. We gaan door. en a negatieve*" klank de man versiert de vrouw initia tief nemen b. de vrouw versiert de man eerste kontakt pratend, blikken vrouwen afwachtend dat onze natuur mannen: superioriteits gevoel 1 Stelling In een huwelijk: afhankelijk heid van vrouw t.o.v. de man. Je moet elkaar ontplooiings kansen geven. b.v. sokken wassen, uit be hoefte om iets voor iemand te doen, maar de ander doet ook iets voor jou - verwacht je, er attent op zijn, wat je doét - de ander niet op dringen zoals jij het wil. Je voelt je gauw schuldig .als je vriend/man b.v. z'n ^eigen rits moet naaien. Stelling 4: bescherming en veiligheid. Vrouwen - zelfverdedigingskursus Feminisme: noodsprong: I eerst besloten, later open ook I voor mannen. AVrouwen krijgen nog steeds minder betaald dan mannen Een vrouw moet elk jaar op-1 nieuw aanvraag doen voor kost- winnaarschap Stelling 5: Door je man stijg je als vrouw in waarde I De vriend/man die ik heb is Tegenwoordig is de passieve rol van de vrouw minder dan vroeger. De vrouw moet zich zo veel mogelijk voordoen als een sex-objekt, d.w.z. de vrouw moet zich zo mooi mogelijk voor doen. Stelling 2: Het kan omgekeerd net zo sterk zijn. Stelling 3: Een spontane rolverdeling (ta kenverdeling) Geen verplich ting, het niet in vakjes stop pen. Houdt hij van mij, wast hij dan mijn panties. Stelling 4: Een erg dure en akelige glim- lach. Stelling 5: De vrouw haar status is afhan- j kelijk van de baan (status) van haar man. Stelling 6 - Vrijheid - Ontspannen - andere opstelling - geen rivaliteit - niet het gevoel hebben dat je van onder tot boven bekeken wordt. We hebben het gevoel dat het gesprek niet geheel is afge rond. We zijn aan het piraten geweest en ieder heeft het gevoel dat niets tot een slot is gebracht. 4 I

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 11