8 I 3 I en. 2e groep, bestaande uit Ma- B Stelling 6: Het vrouwenkafee wordt als erg positief ervaren: Vrou wen zijn hier anders, er is geen konkurrentie. Je kunt hier open praten. Er zijn He zijn in het vrouwenkafee peer gericht op open praten, pok zien we duidelijk dat b.v. Irouwen onder elkaar tijdens pen koffiepraatje bij de buren pepaalde onderwerpen afstoten pn men meer op de vlakte blijft, pn het vrouwenkafee praten prouwen vrij uit, los van hun zjpgedrongen rol Ie groep, stelling 2: Bet wordt niet geaccepteerd wanneer je als vrouw gewoon net een man wil praten (Ze denken ik weet niet wat Sommige vrouwen zijn door een bepaald gedrag ook wel op de versiertoer. 1 maak je niet kenbaar. I Als klein meisje word je vaak bang gemaakt voor seks; "Kind, je moet nu oppassen". "Je mag je niet door ieder een laten versieren", enz. Spontaan reageren heb je af geleerd. Niet alleen de vrouw, ook de man krijgt een rol opgedrong- Je moet er samen aan wer ken om het te veranderen. Dit speelt niet alleen bij seksualiteit, maar ook bij alledaagse dingen zoals b.v. het huishouden"Als je van elkaar houdt, was je eikaars sokken", is oilze mening (stel ling 3) Stelling 4: Trouwen geeft voor veel vrou wen "veiligheid, geborgen heid". Alleen blijven is niet zo leuk; je wordt uitgemaakt als ouwe vrijster. We betrap ten ons erop dat ook wij vaak deze houding aannemen t.o.v. "ongetrouwde dames"! O.a. door je opvoeding krijg je al mee dat trouwen "zalig makend" is, dat huisvrouw zijn de taak van de vrouw is. Stelling 5: Als vrouw probeer je op al lerlei manieren aan de man te komen. Jaloezie komt hier vaak uit voort. Veel vrouwen hebben daar "last" van, maar zijn er niet tevreden mee: We willen hier een keer een hele avond aan besteden I rianne, Anette, Hilde, Vera, I Heidy, Lilian, Evelyn, Greet, I Marja. I Stelling 1 I Vooral de vorige generatie is I opgevoed volgens het bekende I patroon: de vrouw is passief, I moet passief zijn. I Zelf vinden we dat het moet I veranderen, maar hoe Ook jonge vrouwen voelen zich I passief. I Stelling 2 I Een man versiert de vrouw, de I vrouw gaat plat en laat het I gebeuren. Je wilt wel anders, maar het gaat niet; gevoelens I

Vrouwenkrant Tilburg | 1977 | | pagina 10