PRIKBORD Kerstvrouw Maria Marcus uit Baarle hoopt op een Koninklijke klant I —f. |Kerstmis-Gezinsviering een mooi aandoénlijk spektakel kinderen, maar ook zeker door kinderen. GEERTS PUUR* kinderopvang |Wortel- en Merksplas-Kolonie op weg naar Werelderfgoedstatus volg het dossier van Wortel- en Merksplas-Kolonie al jaren op de voet. De Koloniën zijn in die tijd spanne beschermd, veiliggesteld en worden stap voor stap uitge bouwd tot aantrekkelijke domei nen waar erfgoed, landschap en recreatie elkaar versterken. Een mogelijke Werelderfgoedstatus zal de internationale uitstraling van Wortel- en Merksplas-Kolo nie uiteraard verder uitdragen.” De Kolonies uniek op wereld schaal? De Kolonies van Wortel, Merksplas, Frederiksoord, Wil lemsoord, Wilhelminaoord, Om- merschans en Veenhuizen ston den aan de wieg van het moderne denken over armoedezorg en het geloof in de maakbaarheid van de samenleving. Tussen 1818 en 1825 werd maar liefst 80 km2 woeste grond door armen uit de steden omgezet in landbouwgrond zodat ze - in theorie - in hun eigen on derhoud konden voorzien. Wat maakt het verhaal van de Kolo nies nu zo uniek? Het is de com binatie van arbeid in landontgin- 1 a t t" i A 6| De Kerkuiltjes prachtig opgesteld naast de kerststal ^3 ft. (JW-B) RIOOLONTSTOPPING STANKDETECTIE ie CAMERA INSPECTIE 1 Alle kinderen rondom voorganger Fennema, tijdens het lezen van het evangelie. De mis begon met het naar vo ren geleiden van twee kindjes Jezus: dhr Fennema droeg het kindje uit de kerststal van de kerk en Maria uit het kerstspel droeg haar eigen (pop)kindje naar voren om ze daarna beide Afgelopen zaterdag was er om 18.30 uur de kerstmis-gezinsviering in de OLV van Bijstandkerk te Baarle Nassau. Tijdens deze viering Longen de kinderen van kinderkoor de Kerkuiltjes de prachtigste liedjes en werd er door dertien kinderen het kerstverhaal uitge beeld. We hadden daarin natuurlijk een rol voor Jozef Maria met het kindje Jezus met daarnaast zeven herders, een schaap en vier prachtige engeltjes. tie schaart, kunnen we dat alleen maar toejuichen”, vult De Backer aan. Inga Verhaert is gedeputeerde van de provincie Antwerpen en covoorzitter van vzw Kempens Landschap. “Een plaats op de Werelderfgoedlijst van Unesco wordt steeds tastbaarder. We zijn zeer trots dat we in januari het lijvige nominatiedossier ef fectief kunnen indienen bij het Werelderfgoedcomité in Parijs! In 2018 weten we dan of de Kolo niën van Weldadigheid echt We relderfgoed worden of niet. Dat is precies 200 jaar na de oprichting van de Maatschappij van Welda digheid én 25 jaar na de afschaf fing van de wet op de landloperij in België”. Ook Peter Bellens, eveneens gedeputeerde en covoorzitter, deelt in het enthousiasme. “Ik in hun kribje weg te leggen. Na een woord van welkom werd het kerstverhaal verteld. Deze keer werd het kerstverhaal ver teld vanuit de herders die in het veld waren en waakten oven hun schapen. Alles verliep zoals, die- Het was een mooi gezicht, zo sa men voor het altaar, bij elkaar. Na het evangelie werd nog meer voorgelezen: o.a. het onze vader, de vredeswens, gebeden en een slottekst. Op veel plaatsen be geleid door kinderen vanuit het koor, het kerstspel of vanuit de kerk. Met deze hulp zijn wij als werkgroep gezinsvieringen enorm blij en wij danken dan ook alle spelertjes van het kerst spel voor hun bijdrage aan deze kerstviering. Op deze manier is het niet alleen een mis voor zelfde middag nog, geoefend was en de engeltjes bleven de gehele mis een prachtig stralend licht geven. Eerst om de herder de weg te wijzen en later in de dienst mochten ze met een flambouw naast het uitdelen van de com munie plaatsnemen. Ze hebben dus hun licht over de gehele mis verspreid. Een mis die draaide om de geboorte van het licht in ons midden: het kindje Jezus. Na het uitbeelden van het kerst verhaal, mochten de kinderen die dat wilden plaatsnemen rondom dhr Fennema om samen naar het evangelie te luisteren en daarbij de prenten te bekijken. De mode van de high society en met name de koningshui zen volgt zij op de voet. In haar kantoor map pen vol foto’s van kleding van beroemde mo dehuizen. Heb je een vraag op modegebied, stel hem aan Maria Marcus want zij weet er alles van. Met haar hoeden wordt zij gevraagd voor de Millionaires Fair, mode ontwerpers vragen haar om de hoeden te maken die zij ont werpen bij hun mode. Onlangs deed Maria dat nog voor de Ne derlandse ontwerpers Ronald Kolk en Marion Strijbosch. Zij was daarom speciale gast bij hun shows op Huis ter Duin in Noordwijk. Vorig jaar bezochten concert in de St. Remigius Kerk te Baarle Hertog. Daar zullen zijn om 13.30 uur samen met ka merkoor Terpander en de Drie koningen zangertjes van Jeugd werk Baarle een Driekoningen Concert geven. We zien u graag terug op beide activiteiten van ons kinderkoor. Rest ons u voor nu een zalig uit einde van 2016 te wensen en een prachtig begin van 2017 in liefde en gezondheid. Namens de werkgroep Gezinsvieringen 7EN8JANUARI Volgend weekend, op zaterdag 7 en zondag 8 januari, komen de kinderen van kinderkoor de Kerkuiltjes opnieuw in actie. Op zaterdag 7januari vieren we om 19.00 uur, tijdens wederom een gezinsviering, samen het feest van Drie Koningen. Ook tijdens deze mis mogen de kin deren weer een helpende hand bieden. Op zondag 8 januari zijn de kinderen van ons kinderkoor nogmaals te bewonderen. Deze keer tijdens een Driekoningen In Baarle heeft ze ook klanten en geregeld zijn op haar face- bookpagina leuke mensen met bijzondere hoeden te spotten. Prinses carnaval kreeg van haar een creatie met veren... toch een prinses dus onder haar klanten. Bij de modeshow van Lottts in Den Engel zorgde Maria Marcus voor bijpassende hoeden en ook de kerstshow in Ulicoten had hoeden ter decoratie van het interieur. In 2016 was Maria Marcus te zien in het Vlaamse tv-programma Komen Eten en Maria Marcus en haar partner, kunstenaar Frans de Kok, ook de paardenrennen van Royal Ascot in Engeland, om inspira tie op te doen. ”In Engeland wor den veel meer hoeden gedragen” meldt Maria. Maria Marcus steekt er graag vele uren in, en zij heeft inmid dels een prachtige collectie op gebouwd, in alle kleuren van de regenboog, met allerlei materia len afgewerkt en met bijzondere details. Als koningin Maxima of Mathilde nou eens een keer langs zou komen aan het Ghil, dat zou wat zijn! in het Nederlandse programma Glitterglamourgordon. Zij stond met een foto in de Privé, de Te legraaf, Businessclass en was geregeld te zien in Shownieuws en bij SBS6. Uiteraard is dat geen doel, maar wel mooie en belangrijke promotie van haar werk. Hoeden maken is een zeer creatieve bezigheid, maar zeker ook ambachtelijk werk. A Een deel van de spelertjes van het kerstverhaal Traiteur Catering 1 Rommens ning en landbouw enerzijds en het systeem van opgelegde nor men en discipline maar ook be loningen en algemeen verplicht onderwijs anderzijds dat uniek was. Het was een compleet nieuw model voor armenzorg, een voor uitstrevend sociaal experiment dat heel grootschalig werd uitge voerd. Het model kreeg dan ook belangstelling en navolging tot ver buiten de landsgrenzen. De voormalige landlopersko- lonies zijn ondertussen zeer waardevol erfgoed geworden. Het zijn uitgestrekte domeinen met bossen, open ruimte en his torische gebouwen, doorsneden door statische dreven. Wortel- en Merksplas-Kolonie versterken het nominatiedossier omdat deze domeinen nog heel authentiek zijn. Onder voorzitterschap van Kempens Landschap werken de verschillende Vlaamse actoren reeds sinds 1997 aan de veiligstel ling en opwaardering, uitgaande van de Vlaamse beschermstatus als landschap. H?1 Deze bekendmaking kwam niet luit'de lucht vallen. De voorbije per jaar werkten drie provincies, heven gemeenten en tal van ande- re organisaties en overheden uit Nederland en België samen om de Koloniën van Weldadigheid boor te dragen als Werelderf goed. De beslissing van de Ne derlandse ministerraad was de laatste horde voor de definitieve nominatie van de zeven Koloniën van Weldadigheid. 'Dit is een schitterend vervroegd kerstcadeau”, zo stelt Philippe De packer. Als directeur van de vzw Kempens Landschap is hij sinds 1997 betrokken bij het dossier van Wortel- en Merksplas-Kolo- nie. “Kempens Landschap is de motor van deze internationale samenwerking aan Vlaamse zij- de. Nu de Nederlandse regering pich definitief achter de nomina- Zeven voormalige landloperkoloniën, waaronder twee in België, zijn door de Nederlandse rijksoverheid voorgedragen als UNESCO We relderfgoed. Dat maakte de Nederlandse minister voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Jet Bussemaker vorige week woensdag 21 december bekend in de Nederlandse kolonie Veenhuizen. -L-. 1 Voor wie nog steeds geen jinglebelletje gaat rinkelen bij het lezen van dezenaam en het zien van deze foto: Maria Marcus had jarenlang (20 jaar) een fotozaak in Baarle aan de Burgemeester de Grauwstraat. Zij woont diep verscholen in het bui tengebied en na het stopzetten van de winkel, besloot zij zich te gaan richten op mode en met name hoeden. En dat gaat haar goed af... zij heeft inmiddels beroem de klanten zoals echtgenotes van politici (Pechtold en Wilders) en uit Engeland de Kate Middleton lookalike, en de vrouw van een van de jockeys die voor de Engel se koningin werkt. Op haar verlanglijstje voor 2017 staat uiteraard een klant van koninklijken huize... Kt/BEW BIJ DE BUREN IN WORTEL EN MERKSPLAS ONS WEEKBLAD - VRIJDAG 30 DECEMBER 2016 PAGINA 7 v www.jespersmachinehandelnl MARKGEERTS.NL INFOOMARKGEERTS.nl T. 0135906659 VERKOOP-VERHUUR: Voor ons compleet verhuurprogramma: Baarleseweg 16, Ulicoten Tel.013-519 95 01 Heftrucks Hoogwerkers Minigravers Hetelucht kachels Bouwdrogers V. +31 (0) 161433225 SS info@traiteurcateringrommens.nl Rt www.traiteurcateringrommens.nl 9 Woestenbergseweg 14854 PP Bavel Tuinfrezen Houtkliefmachines Stronkenfrees Houtversnipperaars Toiletwagens INSTALLATIEWERKEN Goed voorbereid naar de basisschool? Kom dan spelen bij de peuterspeelzaal in Chaam, Alphen of Galder. «a Meer weten? Kom gerust langs of neem contact met ons op! \machinehandel 'HZCnEnC VERKOOP-VERHUUR JCOrCnO REPARATIE-KEUREN www.puur-kinderopvang.nlinfo@puur-kinderopvang.nl iW ajwuwwu travi;

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 7