Feestverlichting onderwerp van gesprek in raadsvergadering Infovergadering over plannen Belgische wijk goed bezocht Amalia’s kerstviering verwarmt alle harten ’Te gast bij’ met Jos Rijvers, Mart Verhees, Pim Hermans en Kees Timmermans Aanleg nieuw industrieterrein op schema Meer dan 60 jaar op bedevaart naar de Maagd der Armen r 1 1 I (JW-B) Heiligdom van Barmeux. 9< worden uitgenodigd. f-t. In een bijna volle zaal genoten leden van Amalia van een voor herhaling vatbare kerstviering. J Het raadslid had van meerde re vragen gekregen over deze bijeenkomst en ”het was met schaamrood op de wangen dat ik moest vertellen dat ik niet wist dat deze was geweest en ook niet wist wie de avond had georgani seerd”, aldus het raadslid. Uit het antwoord van de voorzit ter van de raad werd duidelijk dat de gemeente en De Ark deze infovergadering hadden georga niseerd. Men had verwacht dat ..at studiebureau de aanwezigen Raadslid Jansens: ”Met schaamrood op de wangen moest ik vertellen dat ik niets wist van deze vergadering”. NIEUW: 2-DAAGSE JONGERENBEDEVAART 2017 Zaterdag 6 zondag 7 mei 2 dagen met overnachting op ba sis van volpension met eigen pro gramma! Volledig in samenwer king met “Jong Bisdom Breda”. Deelnameprijs: 35 euro pp. DAGBEDEVAARTEN “NIEUWE STIJL” 2017 Zondag 7 mei en ledige betrokkenheid met het lo pende Triduüm. Inclusief warm middagmaal, 's middags koffie/ reis een verzorgde maaltijd aan het Zilvermeer in Mol (B). Sjat van de Heijning had zijn trekharmonica meegebracht. Wilt u op woensdagmiddag of donderdag al weten wie onze gasten zullen zijn, dan kunt u de website www.omroepbaarle. nl raadplegen. Onder ’nieuws’ Schepen Frans de Bont: Plannenmakerij helemaal op schema. Hij voelde zich hierover wat ongemakkelijk. Want het was zo 2018. In dat jaar zouden toe gekende vergunningen voor de vuurwerkhandelaren aflopen. Hij had dan ook maar één vraag namelijk of de planning haalbaar was. Schepen Frans de Bont ant woordde dat de plannenmakerij helemaal op schema lagen. Het plan was onlangs, op 13 decem- 1 ber om precies te zijn, behandeld door de plenaire vergadering van - de provincie Antwerpen. En dat was ’de eerste stap’ die gezet GEDURFDEPROFETIE Voor de afwisseling binnen de viering had Sjat van de Heijning zijn trekharmonica meege- de drie koningen en het bezoek aan Bethlehem. Ook de valse ko- ning Herodes, pruimtabak en de teveel gedronken jenever kregen een plaatsje in het gedicht. het plezier bij de koorleden van hun gezicht zag afstralen, ze ge noten ook zelf van hun optreden. Na een dankwoord van Jan Wil- lekens aan allen die op welke wij ze dan ook hadden meegewerkt aan het welslagen van de viering - en dat waren er velen - werden de ondertussen warm geworden worstenbroodjes en de glüh wein rond gedeeld. Hierna werd er nog gezellig verder gebuurt onder het genot van een extra drankje. Voor herhaling vatbaar volgend jaar! BUURTEN Tijdens de pauze, waarin de le den konden proeven van het kerstbrood, vulde de aula zich met de leden van een zangkoor uit Chaam, het gospelkoor Al- Uyou. Een heel fijn koor met een mooi repertoire. Na het voortref felijk presenteren van een aantal kerstliederen en nog een ‘bis’ was een daverend applaus op zijn plaats. Mooi was ook datje Oftewel, hoe soms het geloof in het eigen gelijk de vrede tussen mensen in de weg staat. Alle medewerkers van de Loka le Omroep Baarle wensen u een prettige jaarwisseling en veel goed nieuws en mooie muziek in 2017! ’te gast bij’ terug te luisteren via de website www.omroepbaarle. nl en op dinsdagavond om 18.00 uur is de herhaling op de radio. De Lokale Omroep Baarle is te beluisteren via FM 87.8 Mhz, Bel gische Telenetkabel 91.1 FM, via internet www.omroepbaarle.nl/ liveluisteren of via de app Tune In op smartphone of tablet. MEER KERSTLICHT’ IN ZONDEREIGEN Ook raadslid Lief Proost (CDK) vroeg aandacht voor wat meer ’kerst-licht’ in Zondereigen. Zij noemde de kerstsfeer in Zon dereigen heel bijzonder en ver wees daarbij naar de prachtige kerststal die in het dorp is opge bouwd. ”Maar”, aldus het raads lid, "zodra de openbare verlich ting gedeeltelik wordt gedoofd is het wel erg donker in ons dorp”. Ze vroeg de voorzitter om de mogelijkheid te bezien of daar voor volgend jaar geen veran dering in kon worden gebracht. De burgemeester stelde voor dat de schepen van Toerisme, Mevr. Brosens, dit zal onderzoeken. f-t- Om kort te gaan de jaren daarna werd het onderwerp in de de- cembervergadering regelmatig ter sprake gebracht. Telkens was hetvolgens mijn herinnering Mark Bruurs die er aandacht voor vroeg. Vorige week was het mevrouw Cobbaert (NVA) die het onderwerp als eerste, zo had het lot beslist, tijdens de rondvraag ter sprake bracht. Haar colle- ga-raadslid Bruurs (CDK) on dersteunde haar duidelijk. ’Het wordt kort dag”, aldus raadslidlid Bruurs, ”maar de in het verleden aangekochte mooie verlichting ligt toch ergens in de gemeente- magazijnen....”. Burgemeester Van Tilburg be loofde dat men zich zou gaan moest worden. Deze vergade ring had geoordeeld dat het in orde was en dat betekende dat men verder kon. Het plan zal in samenwerking met IOK verder ontwikkeld worden. De verwach ting is dat in de vergadering van maart a.s. hierover door de ge meenteraad een beslissing kan worden genomen. Volgens de schepen was het inderdaad zo dat in 2018 de huidige vergun ningen afliepen, maar dat de verkoop op de verkooppunten pas eind 2019 zal gebeuren. ft. Op bedevaart gaan is deelnemen aan een groepsgebeuren met het geloof voorop! Naast de gekende 5-daagse bedevaarten (de Tridu üms) zijn er de Dagbedevaarten “Nieuwe Stijl” en is er de 2-daagse Jongerenbedevaart! De Triduüms zijn geschikt voor zowel mobiele als (zieke) mindervalide pelgrims die in bepaalde mate verzorging nodig hebben. Voor de Dagbede- vaart is enige vorm van mobiliteit noodzakelijk. De Jongerenbede vaart i.s.m. “Jong Bisdom Breda” richt zich op jongeren tussen 16 en 30 jaar. Graag nodigen we ie dereen uit mee te gaan! bisdom Breda. Vijf dagen, vier overnachtingen, op basis van volpension! Verzorgd bedevaart- Zowel op de heen- als de terug- aangekondigd. Op donderdag 29 december ontvangen Cees Raats en Jeanny Wouters weer gasten in de studio van de Lokale Om roep Baarle, live tussen 19.00 en 20.00 uur. De gasten zijn: Jos Rijvers, die het laatste nieuws heeft van Baarle-NassauGlas, bracht. Twee keer werd een over tweepersoonskamers met doorheen het bisdom Breda, vol- toilet en douche. Prijs: 5 daagse bedevaart naar Banneux: 300 euro pp. Inbegrepen: Vervoer per luxe thee met stuk vlaai en een ver- touringcar vanaf verschillende snapering tijdens de terugreis opstapplaatsen doorheen het in de bus: 47,50 euro pp. Hertog Hendrikl plein in de gemeente Baarle-Hertog. We moeten terug naar begin de cember 2009 wanneer raadslid Mark Bruurs informeert naar de stand van zaken hieromtrent. De verantwoordelijke in het college, Schepen Van Tilburg, kon toen niet anders antwoorden dan dat hij meer dan eens beloofd had dat er dat jaar kerstverlichting ZOU branden op genoemd plein. Uit zijn antwoord toen, werd dui delijk dat de gemeente zelf op de creatieve tour zou gaan en niet zou aansluiten op feestverlich ting elders in het dorp... Eind december concludeert raadslid Bruurs dat de uitvoering erg minimalistisch was, wat ook door de schepen zo werd opge vat. IN BAARLE-HERTOG December is een maand vol tradities. Een daarvan is dat er veel feest- Hchtjes branden. Extra lichtjes in de huiskamer, buitenshuis aan de gevel of in een boom of struik. Het zijn zo maar enkele voorbeelden. Maar het lijkt ook een traditie, of is het misschien ook wel, dat er al verschillende jaren in de decembervergadering van de gemeenteraad van Baarle-Hertog gesproken wordt over de kerstverlichting op het RAADSLEDEN NIET UITGENODIGD Vorige week publiceerden we een verslag van een informatiebijeen komst over de plannen met het gebied tussen de Kerkstraat, Paral lelweg, Donkerstraat en Molenstraat nu de schoolgebouwen binnen afzienbare tijd leeg komen te staan. De gemeente Baarle-Hertog en de Turnhoutse woningstichting De Ark, hebben een studiebureau opdracht gegeven hiervoor plannen uit te werken. Een eerste infor matiebijeenkomst werd bijzonder goed bezocht. Raadslid Ludo Jan sens (NVA) sprak er zijn verbazing over uit dat de raad, in elk geval zijn fractie, niet op de hoogte was gebracht van het feit dat deze avond werd gehouden. Op dinsdag voor kerst had heemkundekring Amalia van Solms in een mooi versierde aula van het Cultureel Centrum haar jaarlijkse kerst viering. In een bijna volle zaal genoten de leden van zang, verhalen, gedichten, muziek met een trekharmonica en natuurlijk de nodige versnaperingen. inspannen om het in orde te brengen. Op het moment van schrijven, deze week dinsdag- IN BAARLE'HERTOG avond, hebben we vastgesteld dat er op genoemde plaats nog geen feestverlichting is aangebracht. sion in “Hospitaliteit Banneux Notre-Dame” welke beschikt touringcar met opstapplaatsen vezel in het buitengebied gaat realiseren. Mart Verhees is van uitgenodigd had kunnen wor- 1 den. Duidelijk werd in elk geval is soms zwaar, eenmaal op de top eens iets anders toegevoegd - 1 genietje van het mooie uitzicht, onze kerstviering, gewoon leuk. Herman Janssen had een WOi-verhaal over licht en vre- naareen volkse tekst van Èmiel Fleer- ackers. Deze was pater-jezuïet, leraar en schrijver in Turnhout (1877-1948). Een gedurfde profe- ENTOCH... Voor raadslid Jansens was dit niet het antwoord waar hij om vroeg, zo werd voor ons duidelijk, een humoristische Vlaamse in- aan de basis van een jarenlange Het ging hem niet direct over een steek beschrijft het de reis van vete tussen de koster en de smid, uitnodiging om aanwezig te zijn, maar meer direct over het gege ven dat men de raadsleden wel op de hoogte had kunnen bren gen van het feit dat er voortgang zat in het project en dat daarover een informatiebijeenkomst zou worden gehouden. ’ogen en oren’ voor wat er pas- seerde,” zo hoorden we van bur- van een bergwandeling. Je begint gemeester Van Tilburg. er aan, dan bereik je de top om Hij ontkende niet dat de raad ook vervolgens weer naar het dal te- aantal kerstliederen gespeeld, de rug te keren. De weg naar de top zaal zong en deinde mee. Weer laan de organisatie van de Acht van Chaam en hij vertelt onder an dere over het wielercafé. Pim Hermans en Kees Timmermans van CV de Grenszuukers komen vertellen over het Tutererke, de carnavalkrant die na 41 edi ties van het Jeugdwerk, dit jaar door de carnavalsvereniging van Smokkelgat wordt gemaakt en verspreid. Hebt u interesse om een keer iets te komen vertellen in dit pro gramma dan mag u dit melden bij de presentatoren via info@ omroepbaarle.nl Direct na de uitzending is het programma Raadslid Ad Haneveer (CDK) had in de krant gelezen dat burgemees ter Van Tilburg zich optimistisch had uitgelaten over de aanleg van een nieuw industrieterrein tussen de Oordeelstraat en de Alphen- seweg. Een terrein bestemd voor de vuurwerkhandelaren uit Baar le-Hertog. dat er nog meer van dergelijke t bijeenkomsten zullen volgen en de afdaling is minder zwaar. Joke dat er dan bekeken zal worden herkende zich in de details zoals wanneer de raad wel of niet zou deze uitvoerig beschreven zijn de in een grensdorpje, over de bergwandeling. In een onlangs gepresenteerd boek over het driekoningen feest had Ria Willekens een mooi gedicht gevonden. Met tie van de oude dorpspastoor lag CARITAS BANNEUX BISDCINl BREDA Het verhaal van Banneux staat niet stil! Het stopt niet in 2016! Het programma met eigen pastores, gaat door! “Caritas Banneux bisdom Breda” is een gevestigde waarde Een enthousiast zorgteam (arts, in het bedevaartwezen binnen het bisdom Breda. Ieder jaar, ook in verpleegkundigen, verzorgen- 2017, tracht deze stichting vele gelovigen uit heel het bisdom onver- den, helpenden, brancardiers), worden daa°r elke week de gasten getelijke dagen te bezorgen, pelgrims en vrijwillige medewerkers. En er zijn zelfs nieuwe initiatieven TRIDUÜMS 2017 Vrijdag 5 mei t.e.m. dinsdag 9 mei en vrijdag 25 augustus t.e.m. dinsdag 29 augustus Verblyf: Op basis van volpen- zondag 27 augustus Inbegrepen: Vervoer met luxe coöperatie die aanleg van glas- UW INTERESSE GEWEKT? Neem contact op met het secre tariaat en schrijf u in! Tel: 0164 6129 73. Email: banneux-breda@hotmail.com http://banneux-breda.jouwweb.nl of met uw regionale contactper soon: Jacqueline v.d.Kaa Aan het begin van de viering Tel: 06-20849621 stond bestuurslid Jan Wille- E-mail: jvanderkaa.swolfs@ kens stil bij het feest van kerst: gmail.com een feest van vrede. Die was toen - echter op veel plaatsen in de we reld ver te zoeken. Aandacht en zou informeren, maar het liep medeleven gingen uit naar de anders dan verwacht. Er wer- slachtoffers van de aanslag op den vragen gesteld aan de aan- de kerstmarkt in Berlijn, een wezigen over ’mogelijkheden en dag eerder. onmogelijkheden’. ”Het college Als eerste kwam Joke Jansen van burgemeester en schepenen met een mooi verhaal, een be was op de vergadering aanwezig zinning over ons leven. Geniet als passieve toehoorder. De Ark zo veel mogelijk van de tijd die had de leiding en het college had je nog rest. Een bekend filosoof visualiseert ‘de tijd’ aan de hand Het gospelkoor AU4you zorgde voor een spetterende presentatie. Ie E 5- f -ft M 1- j- le 3- sr r; r; r. n k e ;n Ie li et :e e- PAG I NA 21 ONS WEEKBLAD - VRIJDAG 30 DECEMBER 2016 11

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 21