n WOENSDAG WORDT OPHAALDAG AFVAL M In Be 01 BAARLE-HERTOG Fe JANUARI GEMEENTE OCMW Hevige regenval mei - juni 2016 erkend als ramp Aangepaste openingsuren rond de feestdagen Ruilverkaveling Zondereigen - Neerlegging van de kostenverdeling Bekendmaking Milieuvergunningsaanvraag Klasse 1 Verplichtingen voor je centrale verwarming CA 9 10 22 28 23 A H RAi do di vrij za zo ma woe Vorij kom: lelwe afzie de Ti opdr; mati< sens' zijnf Het gaat in hi 2017 gete Ene Opt aan geloi 5-da ums “Nie Jong zijn; als (2 diei nodi vaar nooc vaar richl en 31 dere 11 PMD Wem cemb Mark stand veran Schei niet a hij m, dat er zou bi Uitzij delijk ereati zou a; ting ei Eind raadsl wgm door vat. Maar verscl van Bi Hertc ONS PAGINA 20 ONS WEEKBLAD - VRIJDAG 30 DECEMBER 2016 NIEUWS 1 6 7 8 2 3 14 15 13 21 16 17 20 19 27 29 24 30 31 Elk jaar door een geschoold vakman BRANDSFOFTYPE PERIODIEK ONDERHOUD VIJFJAARLIJKSE VERWARMINGSAUDIT Door een erkende technicus verwarmings- audit Gemeentelijke diensten Baarle-Hertog - maandag 2 januari: vanaf 10.30u open OCMW Baarle-Hertog - maandag 26 t.e.m. vrijdag 30 december: gesloten - maandag 2 januari: vanaf 10.30u open Milieustraat - zaterdag 31 december: tot 12u open Vraag voor 31 januari een financiële tegemoetkoming bij het Rampenfonds aan Heel wat inwoners van Baarle-Hertog kregen in deze periode te maken met wateroverlast door de hevige regen. Was jij ook één van de slachtoffers? Dien dan voor 31 januari 2017 een aanvraag voor een financiële tegemoetkoming in bij het Vlaams Rampenfonds. Je stuurt je dossier best aangetekend op. Alle info en de nodige formulieren vind je terug op de website van het Rampenfonds: https://overheid.vlaanderen.be/ram- penfonds. De Vlaamse regering heeft de langdurige, hevige regen en onweersbuien in de periode van 27 mei tot en met 26 juni 2016 erkend als ramp. Tips: - Download de “Gebruikersgids Vlaams Rampenfonds" en lees hem aandachtig door - Raadpleeg je verzekeringsmakelaar en/of beroepsorganisa tie - Voeg foto’s, kostenramingen en facturen toe aan je dossier Meer info en hulp bij het invullen van de formulieren Met concrete vragen kan je terecht bij het Vlaams Rampen fonds, tel. 02 553 50 10 of op het gemeentehuis van Baarle- Hertog, tel.014 69 80 70 of gemeente@baarle-hertog.be. Heb je problemen met het invullen van de formulieren? Maak dan een afspraak bij de milieudienst van de gemeente Baarle- Hertog. Zij helpen je graag verder. De eigenaars en vruchtgebruikers in de ruilverkaveling Zon- dereigen worden begin januari 2017 per aangetekend schrij ven in kennis gesteld van de kostenverdeling en beschikken over een termijn van 30 dagen om eventuele bezwaren in te dienen bij de burgemeester van Merksplas. Deze periode loopt van 9 januari 2017 tot en met 7 februari 2017.Tijdens de duur van dit onderzoek ligt het dossier ter inzage bij de dienst ruimtelijke ordening in het gemeentehuis van Merksplas. Het ruilverkavelingscomité organiseert 6 zitdagen in het gemeen schapscentrum van Merksplas om belanghebbenden wegwijs te maken in het dossier en om eventuele bezwaren te noteren. Deze dagen zijn: - maandag 16 januari - donderdag 19 januari - maandag 23 januari Het ruilverkavelingcomité Zondereigen gaat over tot de ver deling van de niet-gesubsidieerde kosten van de ruilverkave- lingswerken over de eigenaars en vruchtgebruikers. 2. Periodiek onderhoud Voor alle centrale verwarmingstoestellen, behalve verwar mingstoestellen op gas, is een jaarlijks onderhoud verplicht. Voor een gasketel geldt deze verplichting tweejaarlijks. Het onderhoud moet gebeuren door een erkende technicus. Hij controleert of er risico is op CO-vergiftiging en reinigt en stelt de ketel af. Je krijgt daarna een reinigings- en verbran- dingsattest. 1. Keuring voor eerste gebruik Een nieuw of gewijzigd verwarmingstoestel moet vóór het eerste gebruik gekeurd worden door een erkende techni cus. Die gaat na of je ketel voldoet aan alle veiligheids- en kwaliteitseisen. Na afloop krijg je een keuringsrapport. VAST (bv. pellets. houtsblokken, kolen) VLOEIBAAR (bv. stookolie) GAS (bv. aardgas, propaan, butaan) KEURING (vóór eerste ingebruikname) Door een geschoold vakman van 13 tot 20 uur; van 10 tot 17 uur; van 10 tot 17 uur; Elke twee jaar door een erkende technicus gasvormige brandstof Elk jaar door een erkende technicus vloeibare brandstof De gemachtigde van de minister bevoegd voor ruilverkaveling, zal aanwezig zijn op maandag 16 en woensdag 25 januari. Na deze periode behandelt het ruilverkavelingscomité (na ad vies van de commissie van advies) deze bezwaren en stelt de kostenverdeling definitief vast. Volgende afwijkingen/bijzondere voorwaarden worden ge vraagd: - afwijking van artikel 5.53.2.2 met betrekking van het voor-; zien van de grondwaterwinning van een peilbuis; - het behoud van de bijzondere voorwaarden aangaande de toepassing van de maatregelen uit de omzendbrief LNE 2012/1 van 29 juni 2012 zoals reeds opgenomen in het be sluit nr. MLAV1-2012-183 (de lopende basisvergunning); Doe een beroep op een erkende technicus. Vind een erkende technicus in jouw buurt op www.veiligverwarmen.be of bel gra tis 1700. De keuring, het onderhoud en de verwarmingsaudit moeten altijd door een erkende technicus worden uitgevoerd. Vind een erkende technicus in je buurt op www.veiligverwarmen.be of bel 1700, het gratis informatienummer van de Vlaamse over heid. 3. Verwarmingsaudit Verwarmingstoestellen met een vermogen vanaf 20 tot en met 100kW (de meeste centrale verwarmingstoestellenjen die ouder zijn dan vijfjaar moeten elke vijfjaar een verwar mingsaudit ondergaan. De erkende technicus berekent het rendement en stelt energiebesparende maatregelen voor. De resultaten van deze evaluatie worden opgenomen in een verwarmingsauditrapport. De burgemeester, L. Van Tilburg woensdag 25 januari maandag 30 januari dinsdag 7 februari Door een erkende technicus vloeibare brand stof Door een erkende technicus gasvormige brandstof ...van 10 tot 17 uur; ...van 10 tot 17 uur; ...van 10 tot 17 uur. ■i Door een erkende technicus vloeibare brandstof Door een erkende technicus gasvormige brandstof De burgemeester der gemeente Baarle-Hertog brengt ter al gemene kennis van het publiek dat door Jan Kooremans bvba, Visweg 3a te 2387 Baarle-Hertog een milieuvergunningsaan vraag is ingediend om op de percelen gelegen Visweg 3a in de gemeente, kadastraal gekend sectie C nrs. 111n en 111 k, een inrichting of een verandering van een inrichting te exploi teren met als voorwerp: Het verder exploiteren en veranderen door uitbreiding van een varkensbedrijf, zodat de inrichting voortaan zou omvatten: - stallen met plaatsen voor 2.280 vleesvarkens (9.4.1.C.2), verdeeld over volgende stallen: stal 1: 800 plaatsen; stal 2: 480 plaatsen; stal 3: 480 plaatsen; stal 4: 520 plaatsen; - opslag van 1.683 m3 mengmest (28.2.C.1); - grondwaterwinning op een diepte van 230 meter met een max. opgepompt debiet van 18 m3/dag en 5.050 m3/jaar (uitbreiding met 7 m3/dag en 2.950 m3/jaar) (53.8.2); Vlarem-rubricering volgens aanvrager: 9.4.1.C.2 - 28.2.c.1 - 53.8.2; Is jouw centrale verwarming klaar voor de winter? Wist je dat de keuring voor het eerste gebruik, het onderhoud en de audit wettelijk verplicht is? In de loop van het voorjaar van 2017 worden de eigenaars en gebruikers per aangetekend schrijven in kennis gesteld van de definitieve kostenverdeling. Als een eigenaar of vruchtgebrui-B wérd ker een bezwaar ingediend heeft, kan hij dan nagaan of het IB ruilverkavelingcomité het bezwaar aanvaard heeft. Vanaf deze B tweede kennisgeving beschikken de eigenaars en vruchtge-B bruikers over een periode van 30 dagen om eventueel een B procedure in te stellen bij de vrederechter van Turnhout. I De vergunningsaanvraag met bijlagen, ligt gedurende de pe-| /jy J- riode van 30 december 2016 tot en met 28 januari 2017 terp inzage van het publiek op het gemeentesecretariaat. 12 P/K RA ïïsl GFT 25 PMD RA Gedurende die periode kunnen bezwaren en opmerkingenB aan het college van burgemeester en schepenen schriftelijkI Ij[f worden gericht, en mondeling worden medegedeeld aan burgemeester. I Er wordt geen informatievergadering georganiseerd. gevej

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 20