Kerstman onthuld waterschap Brabantse Delta SU' FTrl l Vervolg samenwerking Driekoningenmiddag voor jong en oud verering Markdaïen I Een dank je wel namens Stichting Erbij ten. En dezelfde middag genoot Tilia en Idesia van het dobbelspel bij Cafe-Zaal Welkom, met als kers op de taart het feest van Jo han den Draaier, hij vierde daar zijn veertig jarigjubileum. Prijswinnaars cadeautjespuzzel Ons Weekblad In de Sinterklaasbijlage een paar ten cadeautjes tellen en konden en ruim honderd inzendingen wel en uit die grote stapel trok |weken geleden stond een leuke daarmee een prijs winnen. 37 Ca- kwamen binnen. Die waren niet Debbie Eijskoot van de uitgeverij allemaal goed, maar een heleboel drie prijswinnaars. Woensdag 28 december mochten zij bij Bruna hun prijs komen ophalen. Lisa de Bruijn uit Baarle-Nassau is pas driejaar en daarom hielp haar mama mee met tellen. Zij was zo nieuwsgierig en kon bij na niet wachten tot de cadeau tjes overhandigd werden. Skye Krijnen van 5 uit Chaam was een beetje ziek, maar ze wilde toch heel graag haar cadeautje in ontvangst nemen en daarom was ze toch bij Bruna in Baarle in de winkel. Haar broerwas er ook bij; hij had zelf ook meegedaan maar helaas niet gewonnen. Jo ris Reijns uit Alphen is zes jaar, hij won ook een prijs. Hij kan zelf al tot 37 tellen, maar hij heeft een grote zus Femke van 8 jaar die hem een handje geholpen had. Bram Theeuwes van Bruna reik te de prijzen uit en daarna gin gen ze samen op de foto voor Ons Weekblad. Proficiat allemaal. BL’ Baan I i 'iw r till 'J® 18 if 1 Driekoningenmiddag 2016 SAMENWERKEN VAN BINNENUIT Puzzel voor kinderen. Ze moch- deautjes was de goede oplossing, l Mi A Driekoningenmiddag 2016. 6 9. Het jaar begon voor de hele stich ting in de polonaise met de wel bekende carnavalsavond, dat al tijd een groot feest is met Johan den Draaier. Hij heeft een speci aal plekje bij Stichting Erbij. In het voorjaar brachten we met Pavidia een bezoek aan het Daf museum, ging Robinia naar de rossenberg. Tilia en Idesia heb ben gegolfd bij Off Course in Chaam. We hebben zelf een high tea voorbereid en hebben daar lek ker van gepeuzeld bij het mooie gebouw AC de Kerkdreef bij de Schans in Chaam. En vanuit daar gestart met een huifkartocht, waarbij zelfs de rolstoelen mee in de huifkar konden. De ideale locatie om eens lekker even op A Om 15.00 uur prijsuitreiking invulopdracht kinderkersttocht Kerstmarkt 2016. bezoek te gaan en iets te drinken of een activiteit te organiseren. Bij de Steengroeve was er een leuke kaboutertocht met een heuse kaboutermuts en route, waren er oud Hollandse spelen en hebben we heerlijk gesnoept van de pannenkoeken. Wat een gastvrijheid, zoals we daar ont vangen zijn. Robinia is op bezoek geweest bij kinderboerderij Wolfslaar en mochten daar op de traptractors lekker rondrijden en de dieren bekijken en aaien. In juni was het tijd voor onze grandioze toertocht met mooie routes, de WTV Alphen die mee gefietst heeft, de mannen van de motorclub waarbij de deelne mers achterop de motor moch ten meerijden en Johny Purple die kwam zingen en altijd net zo enthousiast is als het publiek. Voor de eerst keer een fijne sa menwerking met CC Den Heuvel, waar van alles te doen en te zien was, Niels Kools die de fietsen verzorgden, vele sponsors die hun steentje bijdroegen en de ontelbare vrijwilligers die we juist op deze dagen extra nodig hebben. We zijn gaan draaien en zwieren bij de kermis, waar we bij de tent van Cafe-Zaal Welkom heerlijk wat konden drinken met een lekkere oliebol. Davidia is naar het museum ge weest in Alphen en hebben daar volop genoten van de verhalen en de uitleg, maar moesten ook vra gen beantwoorden over vroeger. Robinia is erg actief geweest met de pietengym, waar ze ook nog een bezoekje kregen van de pie- beloning voor jullie. Dat wordt leuk. En vergeet dan ook niet die beetje eenzame buurman of buurvrouw. Die wordt vast en zeker erg vrolijk van jullie lied. Doen hoor! De kinderen hebben op de Willi- brordusschool fantastisch mooie kerstliedjes geleerd. Mocht je nou geen Driekoningenlied ken nen, dan kun je één van deze lied jes zingen. Bijvoorbeeld “Jouw lege handen zijn het mooiste ge schenk, het mooiste geschenk voor het Kind. Want watje aan We wensen jullie alvast een fijn en heel gelukkig 2017. Tot volgend jaar. Stichting ERBIJ een ander geeft, dat geef je aan Hem, Hij is al blij dat jij gekomen bent.” Iedereen die wil komen kijken en luisteren naar de zingende ko- ningen in het Grand Café van De Hoogt, is van harte welkom vanaf 13.30 uur. We beginnen dan met koffie of thee, een filmpje en de lotjesverkoop. Vanaf 14.00 uur komen de koningen zingen. Op de kerstmarkt in Alphen op 10 december jl. konden de kin deren een kinderkersttocht vol gen met een invulopdracht. Aan deze invulopdracht zat ook een betrokkenen werken nu op deze manier samen aan een voorkeur salternatief voor een nieuwe loop van de Mark. Deze nieuwe loop moet ruimte bieden aan de wa- terdoelen van waterschap Bra bantse Delta, de natuurdoelen van de provincie Noord-Brabant en de doelen van de bewoners, gebruikers en grondeigenaren. Het leek met zo moeilijk om de oplossing te vinden. U hebt het goed gezien als U met de hints uit het onderschrift bij de foto tot de conclusie kwam dat het Jos Jansen was. Hij was jaren een vertrouwd gezicht op de La Salie school aan de Sportlaan en hij staat best wel eens bij de crea tieve mensen van BLOCC voor de deur. En aan verkleden heeft hij deze tijd van het jaar helemaal geen hekel. Immers als hulp van Sinterklaas helpt hij mee om de Sinterklaasactiviteiten van jeugdwerk Baarle tot een succes te maken. Verder is hij voorzitter van de gemeentelijke Adviesraad Sociaal Domein (WMO raad). Gevraagd en ongevraagd geeft hij met zijn collega’s raadsleden advies aan het gemeentebestuur over belangrijke ontwikkelingen op het gebied van maatschap pelijke zorg. Kortom hij is een sociaal en maatschappelijk geën gageerd persoon in de Baarlese gemeenschap. f.t. A W U A VERVOLGSTAPPEN Het eerste uitvoeringsplan voor de nieuwe loop komt in 2017 ter inzage. Meer en uitgebreide in formatie hierover volgt nog, u kunt hierover nog meepraten. Op de samenwerkingsovereen komst die nu getekend is, volgt nog een realisatieovereenkomst. Daarin worden afspraken vast gelegd tussen de vereniging en het waterschap over diverse uitvoeringsaspecten. Op www. verenigingmarkdal.nl en www. brabantsedelta.nl vindt u steeds recente informatie over de ver volgstappen en de komende in formatiebijeenkomsten. De driekoningenmiddag was afgelopen jaar een geweldig suc ces. We hadden een programma in elkaar gezet, voor het geval er even geen zingende konin- gen zouden zijn. Maar dit bleek geheel overbodig; de koningen bleven maar komen. We hopen natuurlijk alle kinderen van vo rig jaar dit jaar weer te zien. We willen alle kinderen vragen om in groepjes, verkleed als Drieko ningen bij ons te komen zingen. Ergens tussen 14.00 uur en 16.00 uur mogen jullie gewoon binnen lopen. En natuurlijk kunnenjul- lie een beloning verwachten voor jullie mooie lied. We zetten wat te drinken met iets lekkers voor B jullie klaar, en we hebben ook nog een klein cadeautje. Dus kom M zingen! O, en als jullie dan toch verkleed zijn, gaan jullie denk JS ik ook nog wel even langs jullie opa, oma, oom, tante of de buren. Die hebben vast nog een kleine DE TOEKOMST VAN HET MARKDAL Met het tekenen van de overeen komst komt de realisatie van een natuurlijkere inrichting van het Markdal weer een stap dichter bij. De Mark wordt weer een vrijstromende beek, het water wordt schoner, er wordt meer dan 100 ha natuur ingericht, de recreatieve infrastructuur met prijs verbonden. En die prijs- voet- en fietspaden verbetert en winnaar wordt bekend gemaakt agrarische bedrijven kunnen mi- tijdens de Driekoningenmiddag lieuvriendelijker gaan werken, om 15.00 uur. Als je de opdracht op de kerstmarkt hebt ingevuld, zorg dan datje om 15.00 uur bij Uitgangspunt voor de samen- De Hoogt bent, want misschien werking in het Markdal is: ‘sa- heb jij wel prijs. menwerken van binnenuit’. Dat De middag eindigt rond 16.15 betekent plannen ontwikkelen en realiseren vanuit het gebied zelf, met inachtneming van de mogelijkheden van het gebied. waarin één of meerdere concrete uitvoeringsplannen uitgewerkt en vastgesteld moeten worden. Hiervoor is deze tweede samenwer kingsovereenkomst nodig. ik Wat vliegt een jaar voorbij, een jaar waarbij we terug kijken naar hele leuke en gezellige activiteiten met hele enthousiaste deelnemers en lieve vrijwilligers. Pp vrijdag 6 januari 2017 organiseert de werkgroep Driekoningen van Heemkundekring Carel de Roy Alphen en Riel voor de tweede keer een Driekoningenmiddag in het Grand Café van woonzorgcen trum De Hoogt in Alphen. Komt allen kijken en luisteren, de toegang is gratis. Op 21 december ondertekenden Jettie Rattink van de Vereniging Markdal en Jacques van der Aa van waterschap Brabantse Delta een nieuwe samenwerkingsovereenkomst. In september 2014 werd een eerste samenwerkingsovereenkomst getekend. Hierop volgden on der andere intensief overleg en schetssessies met bewoners, grondei genaren en andere belangstellenden. Er komt nu een volgende fase ONS WEEKBLAD - VRIJDAG 30 DECEMBER 2016 \VRIJDAG 6 JANUARI 2017 - uur. Een mooie afsluiting van de kerstperiode. Tot vrijdag 6 januari allemaal. Werkgroep Driekoningen De Vereniging Markdal duur- Heemkundekring Carel de Roy zaam en vitaal, waterschap Alphen en Riel Brabantse Delta, gemeenten Alphen-Chaam en Breda, pro vincie Noord-Brabant, bewo ners, grondeigenaren en andere En de laatste activiteit van dit jaar, was de kerstviering zater dag 17 december bij Klein Ame rika in Chaam. We hebben daar genoten van een lekker brunch en warme klanken van Terpan der. Al deze activiteiten zijn onmo gelijk zonder onze vrijwilligers, sponsors, deelnemers en ieder een die ons een warm hart toe draagt! Daarom een hele grote DANK JULLIE WEL voor jullie allemaal I4 De prijswinnaars Joris, Lisa, Skye en de schenker van de prijzen Bram Theeuwes van Bruna Baarle. (JW-B) >1» ra-V, MofkJo!!#- I 1 f LÜM» i I n. ■'1! i'»' i- ;n .5» *51 PAGINA 19 1 i ‘J H

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 19