Katern Rondom Kerst Andy Kleiren woont al een tijdje in de Zevenhoek in Tilburg kersttijd is een mooie tijd OM TERUG TE BLIKKEN OP HET JAAR de bibliotheek in Chaam gekomen voor een avondje met optredens werd voorzien. koffie en kerstkransjes. nog eens zichtbaar gemaakt aan dag 6 jainuari is iedereen tus- Tot volgende week! kerstlied O Kerstnacht schoner POPPENSPEL bediende van literaire bronnen. meld in de zogenaamde Oracula ook zij aan zij met de oudtesta- DANK AAN ALLEN DIE HET WOONINITIATIEF STEUNDEN (Foto’s: Bob van Rooij) EEN CULTUREEL LITERAIRE AVOND IN DE BIBLIOTHEEK Volgende maand staat alweer een nieuwe activiteit op het pro- heeft een passie voor prenten boeken en komt daarover ver- avonden rondom het boek zoals de kerstviering van vorige week. Kortom: een reden te meer om lid te worden van de bibliotheek voorhanden is kan het in veel gevallen wel voor u besteld -dat laatste jaren amper vernieuwd en er is dan ook een inhaalslag gaande om een actueel aanbod te i er er verschijnen en wat het oordeel is van de kritiek in de media om De voorzitter van stichting Bi bliotheek Alphen-Chaam, Ma rianne Nugteren, besloot deze avond door allereerst de uit voerenden van deze avond, te weten Sirtjo Blaakmeer, Frans Brocatus en Ruud Ringers te bedanken met een mooie bloe- menruiker. Daarna heeft zij nog eens samengevat hoeveel werk er de afgelopen maanden is verzet sinds de verzelfstandiging van de bibliotheek. Dankzij de inzet van 45 vrijwilligers is het mogelijk de bieb open te houden maar deze groep kan nog altijd uitbreiding gebruiken. Mocht u zich daartoe geroepen voelen: meld u aan! Een hardnekkig misverstand moest ook nog uit de weg worden geruimd. Je hoort nogal eens de opmerking dat er alleen maar oude, ‘overjarige’ boeken staan in de bibliotheek maar dat is ver be zijden de waarheid. Het bestand Andy dankt, namens alle me debewoners van de Zevenhoek, iedereen die -op welke wijze dan ook- de inzamelingen mogelijk hebben gemaakt en allen die geld hebben gedoneerd voor dit mooie doel! Het geld is goed be steed, getuige bijgaande foto(’s). Inmiddels is Andy al aardig ge wend in zijn nieuwe huisje in Tilburg. Wonen in Tilburg betekent voor Andy niet dat hij Alphen achter zich heeft gelaten. Nee, hij is nog graag actief in Alphen met zijn Lakenvelder koeien, bij Viola, iedereen gratis warme choco lademelk, glühwein en wat lekkers. Namens stichting de Zevenhoek Tilburg, dank jullie wel! Lian en Jozef Kleiren sen 15.00 en 17.OOU welkom aan de kerststal bij de Belgi sche kerk. Verkleed jezelf als gerealiseerd door een groep ou ders. In de Zevenhoek hebben de bewoners allemaal een eigen appartement, zijn er gemeen schappelijke voorzieningen met 24-uurs zorg. Onder begeleiding van de ver bindend zorgmanager begeleidt een jong, enthousiast team dage lijks de bewoners. Er wordt ge zamenlijk gegeten, opgeruimd, gewassen, gestreken, geleefd en ontspannen. Er zijn mooi ingerichte woon- en eetruimtes en een aparte ruimte voor ont spanning. Andy en zijn maat Mitch spelen air-hockey. j de motorclub, bij evenementen en voor een bezoek aan zijn fa milie en vrienden. Foto’s maken, in Alphen en omstreken, is wat Andy nog steeds heel graag doet. Niet schrikken dus als je Andy met zijn fototas op de rug -vrolijk en goed geluimd- door Alphen ziet fietsen. Dat is en blijft een vertrouwd beeld. In de weeken den zal Andy nog vaak in Alphen te zien zijn. DRIEKONINGEN ZINGEN Ook deze traditie zetten we ditjaar weer verder. Op vrij- banden al maar op. vormde, werd de relatie tussen literatuur en beeldende kunst gen op de proef te stellen aan de hand van een vrolijke quiz waar- vervolgens een keuze te maken bij de deelnemers twintig vragen uit het rijke aanbod.. Mocht u op voorgelegd kregen die niet altijd zoek zijn naar een boek dat niet even gemakkelijk te beantwoor den waren. Er kwamen twee win naars uit de bus met een gelijk wil zeggen aangekocht- worden. Kortom: de bibliotheek in Chaam doet in niets onder voor andere KERSTBOOMVERBRA NDING EN DRIEKONINGEN ZINGEN IN BAARLE Volgende week is het zover De kerstdagen zijn achter de rug dus kunnen we stilaan ook afscheid nemen van onze kerstboom. Goed dat de kerstboom verbranding er aan komt dan. Op zaterdagavond 7 januari gaan we alle bomen verzamelen op de akker aan de Boschovenseweg tegenover nr. 72 en 74. Op die plek kun je de kerstbomen inleve ren tussen 17.00 en 19.00u. Voor elke boom krijg je een stempel die €0.20 waard is. Alle stempels worden om 19.00u uitbetaald, waarna de brandweer de hele stapel in brand zal steken. In het voorjaar van 2017 zijn er in lie, vrienden en kennissen waar Alphen een aantal acties georga- velen een vrijwillige bijdrage in niseerd waarmee gelden zijn in- de inzamelingsbus stopten, gezameld voor de inrichting van de gemeenschappelijke ruim- De Alphense acties leverden in tes in het wooninitiatief. Voet- totaal het schitterende bedrag balvereniging Viola hield een van ruim €1300,00 op. Dat mooie inzamelingsactie tijdens haar bedrag is door de Zevenhoek toe- ’Viola-weekend’ in mei en ten- gevoegd aan het budget voor in- nisclub Alphen koos tijdens haar richting van de gemeenschappe- open toernooi in juni stichting lijke ruimtes. Het resultaat mag de Zevenhoek uit als het goede er wezen. Door alle opbrengsten doel, waarnaar de opbrengsten zijn de huis- en eetkamers nu van de loterij gingen. In juli or- huiselijk en warm en is de ont- ganiseerde Andy zelf in Alphen spanningsruimte leuk en functi- zijn Lakenvelder dag voor fami- oneel ingericht. Op woensdag 21 december was een vijftigtal belangstellenden naar door Michelangelo van fresco’s van de bibliotheek in Chaam is de 1—15 .*.1— 1_ w - ‘tussen de schuifdeuren’ rondom het thema Kerstmis. Te midden van de jeugdboeken, romans en informatieve boeken werd door de activi- KERSTQUIZ teitencommissie een programma ‘ter lering en vermaak’ aangeboden Na de pauze, waarin de gepresen- verkrijgen. Wekelij ks worden cr aande aanwezigen die in het SKAC hartelijk werden ontvangen met teerde glühwein goed gesmaakt nieuwe boeken aangekocht en de werd, wercj het tijd om de kennis boekencommissie houdt scherp van het kerstfeest en alle gebrui- in de gaten welke nieuwe boeken ken er omheen, van de aanwezi- Joost van den Vondel. De uitvoe- ring vond plaats op verschillen- wordt vanwege overspel, een de pannetone ging strijken. DAT ZIJN EINDE NADERT 2017 is voor Andy een wel heel bijzonder jaar geweest. Na bijna 25 jaar wonen in het mooie Alp hen en jaren van voorbereiding, is Andy na de zomer verhuisd Mn zijn vertrouwde Alphen naar wooninitiatief de Zevenhoek in Tilburg. De Zevenhoek is een kleinschalig wooninitiatief voor jongvolwassenen met een licht verstandelijke beperking aan de zuidkant van Tilburg in de Blaak, Trek er eens op uit om een rondje door Baarle te doen om bomen te verzamelen. Wie geen zin heeft, maar zijn koning, herder, Maria, Jozef, boom wel kwijt wil, mag die engeltje,of een eigen crea- gewoon op de stoep voor het tie en kom een liedje zingen huis leggen en dat wordt hij bij de jury. Al onze bezoekers vast wel opgepikt door een fa- krijgen sowieso weer heerlijk natiekeling. En of je nu bomen warme chocolademelk en be- verzameld hebt of niet, ieder- schuit met muisjes. Niet en- een is zaterdag welkom op de kei zangers, maar ook ouders verbranding. Wij zorgen voor of gewone toeschouwers zijn de gezelligheid en hebben voor welkom aan de stal. Van elke deelnemer wordt een mooie foto gemaakt en wie weet win je wel een mooie prijs. Dus duik op zolder nog eens in de verkleeddoos, knutsel een mooie kroon en warm je stem- van ruim een meter langer. r profeten ook de heidense sibil- - - - KERST IN DE KUNST len, de priesteressen van Apollo herders’ die in de poppenkast Talloos zijn de voorstellingen van de komst van Christus aankon- tot leven kwamen. In de voor liet kerstverhaal in de beeldende digden, is weer een heel ander stelling van verleden jaar waren kunst waarbij de schilder zich verhaal. Veel daarvan zijn verza- het de Drie Koningen, een spel gramma. Marij Gulickx, al lange --meld in de zogenaamde Oracula van Godfried Bomans, die hun tijd leerkracht op De Driesprong, Daarbij beriep hij zich niet alleen Sibyllina of Sibillijnse boeken, opwachtingmaakten,ditjaarwa- op de evangelieteksten van Lukas die tot de apocriefe christelijke ren het drie herders. Het verhaal en Mattheus, maar greep daarbij literatuur behoren en in de loop is ontleend aan The Second She- tellen op 24 januari. Wij horen - - x -1 dan hoe deze passie is ontstaan (verborgen) geschriften en le- sibillen gezien als degenen die de de‘Wakefield Cycle of mediaeval en welke schrijvers en illustrato- genden om het sobere verhaal heilsboodschap brachten aan de Miracle Plays’, dat voor het eerst ren deze passie gevoed hebben. 1 werd opgevoerd ruim 500 jaar Haar voordracht zal gaan over geleden en hier sfeervol in beeld prentenboeken en gedichten die -de afgelopen dertigjaar zijn ver- tweede programmaonderdeel fond van de Sixtijnse kapel dat dokusc.s. schenen. Komt dat zien! ook graag naar andere apocriefe van de middeleeuwen werden de perds’Play, dat deel uitmaakt van - sibillen gezien als degenen die de de‘Wakefield Cycle of mediaeval en welke schrijvers en illustrato- van de beide evangelisten wat heidense wereld. Ze zitten dan levendiger te maken. In de voor- ook zij aan zij met de oudtesta- dracht met lichtbeelden die het mentische profeten op het pla- gebracht door Poppentheater Jo- Het gevarieerde programma voor deze avond bestond uit vier onderdelen en werd geopend met een kort muzikaal optreden de hand van een reeks voorbeel- van het duo Dilletanti want een den. Zo doken er opeens twee kerstviering zonder muziek is vroedvrouwen op, Zelamie en ondenkbaar. Er klonk muziek uit Salome genaamd, die voor het de veertiende en vijftiende eeuw eerst genoemd worden in het uit Italië en Spanje maar ook het proto-evangelie van Jacobus en aantal goede antwoorden van vijf- '-“ftkrïO 1-moet Maria van het bittere water tien waardoor een schiftingsvraag dan de dagen met de tekst van drinken om haar onschuld te be- nodig bleek met als resultaat dat bibliotheken en biedt naast een wijzen wanneer zij aangeklaagd Hanneke Harberts met de eer en volledig servicepakket ook nog de typen blokfluit, van de 30 cm voorval genoemd in de Legenda grote sopraan tot aan de grootbas Aurea of De Gulden Legende. Dat naast de oudtestamentische Tenslotte was er nog theater in de vorm van het kerstspel‘De drie Alphen-Chaam! ONS WEEKBLAD - VRIJDAG 30 DECEMBER 2016 PAGINA 1 7 Ons Weekblad

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 17