K Wordt Grensweg 32 begrensd? i I BTtT-m—.-—-,'TT jrrnTnriTTn ttt:*nrrixTOTTij TT~r~~ ,~TTrrrrTiTnrTiiirTBr:T .xanTn Tgnr^^^^ DNS PAGINA lol ONS WEEKBLAD - VRIJDAG 30 DECEMBER 2016 Baarle-Nassau 4 Omgevingsvergunningen Baarle-Nassau Tijdelijke verkeersmaatregelen Wonen in Maaijkant 2e fase Ulicoten Informatie en publicaties van de gemeente Baarle-Nassau del in sportprijzen en feestarti kelen in een uitgebouwde voor malige douaneloods. Een rustig bedrijf, met enkele vrachtau to’s per dag en ternauwernood personenauto’s. Activiteiten vonden plaats op maandag t/m vrijdag van 9 tot 17 uur. Op za terdagochtend was er een klein schalig afhaalloket. In 2014 is deze lokatie gekocht Wat bewe vierir Trein alleki er suf lies (ze kerst sen ij den al alle k Ir ute niete het te deze 1 Einde rebbe Invoering eenrichtingsverkeer Kapelstraat/Klokkenstraat 16 t/m 31 december Gemeentehuis later open op maandag 9 januari 2017 bedrijfsfuncties op 1 lokatie: groothandel, detailhandel (600 m2), horecabedrijf en een aantal multifunctionele ruimtes voor exposities, cursussen, bijeen komsten en sociaal-culturele activiteiten. Daarnaast de inge bruikname van een nieuwe be drijfswoning en ook plannen op termijn voor nog meer functies zoals bed breakfast. Wij zien dit als een te groot bedrijfscomplex met een forse verkeersaanzuigende werking op deze kwetsbare lokatie in het buitengebied, die slecht bereik baar is via een woonstraat. De bewoners vinden dit teveel van het goede en hebben de gemeenteraad allereerst ver zocht om minder functies minder bedrijven en beperkte openingstijden. Geen 7 dagen per week in de ochtend, mid dag en avond, met uitlopers in de nacht. Het gaat ons zeker ook om behoud van stilte en rust in avond, nacht en weekend. Ook de unieke natuur ter plaatse ver dient bescherming. Ook hebben de bewoners aan de raad gevraagd om verkeers kundige maatregelen vanwege de beroerde ontsluiting van deze bedrijfskavel. De gemeen te geeft aan dat het verkeer met een factor 4 zal toenemen, zo- Openbare besluitenlijst College van Burgemeester en Wethouders 20 december 2016 wel personenauto’s als bestel/ vrachtauto’s. De Grensweg dreigt een racebaan te worden, waar de auto’s met 60 km/uur door heen razen, vlak langs de tuinen en spelende kinderen en huisdieren. Iedere auto horen we vice versa 4x langskomen, eerst langs de voortuin en dan langs de achter tuin. Die geluids- en veiligheid- seffecten zijn door gemeente onvoldoende onderzocht. De oude klinkerverharding is luidruchtig en er is 60 km/uur toegestaan. Ons verzoek aan de raad om een 30 km/uur zone en asfalt op de hobbelweg is niet gehonoreerd. We sluiten af met onze mening dat gemeente en provincie bij hun besluit over deze ruimte lijke ontwikkeling onvoldoen de rekening hebben gehouden Subsidie 2017 Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen vastgesteld weg 2O1I kna' met vooi Sch: “Op een Env niet met uitv enr korr fine grar kan de si Vlas Belg onze INGEZONDEN MENINGEN VAN DE LEZER Wij wonen in een rustige straat in een kleine woonkern in het buitengebied, temidden van een natuurrijke omgeving en direct naast het recreatief fietspad Beis Lijntje, dat tevens een eco logische corridor is. Een gebied met veel ruimtelijke kwaliteit. Tot 2007 was er aan het einde van onze doodlopende straat, op Grensweg 32, een groothan- M.- UITSPRAAK RAAD VAN STATE VOLGT... Op woensdag 28 december doet de Raad van State uitspraak in de door een Belgische ondernemer zaak die de omwonenden hebben aangespannen tegen de gemeente en de gemeente wil de onderne- vanwege de bestemmingsplanwijziging Grensweg 32. Dan zal dui- mer tegemoet komen door een delijk worden of de combinatie van horeca, winkel, groothandel en nieuwe ruimtelijke ontwik- wonen op deze bedrijfskavel toegestaan is. Op 22 augustus jl. hebben keling mogelijk te maken met de omwonenden het onderstaande pleidooi gehouden in Den Haag maar liefst vier zelfstandige bij de Raad van State. Uitnodiging Nieuwjaarsbijeenkomst voor alle inwoners uit de gemeente Baarle-Nassau 1 met onze bewonersbelangen en met de reikwijdte van hun eigen beleid. Laten we hopen dat de Raad van State dit onzalige plan terug draait. Omwonenden van de Grensweg (adressen bij de redactie bekend) r Officiële berichten 2. De verkoop van vuurwerk creëert tijdens de einde jaarsperiode verkeersproblemen in de Kapelstraat en in de Klokkenstraat. Daarom heeft de gemeente Klachten over het ledigen van uw containers kunt u melden bij de gemeente, 013-5075200 of via gemeente@baarle-nassau.nl. Verder kunt u uw (grof) particulier huishoudelijk afval brengen naar de milieustraat aan de Smede- rijstraat 6 te Baarle-Nassau. Voor de tarieven van de verschillende afvalstromen verwijzen wij u naar de Afvalkalender. De milieustraat is wekelijks ge opend van woensdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op zaterdag van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor de toegang tot de milieustraat dient u altijd uw magneetkaart te tonen. Het gemeentebestuur heft graag het glas met u op een gelukkig en gezond 2017. Datum: maandag 9 januari 2017 Tijdstip: 19.00 uur - 21.00 uur Waar: gemeentehuis Baarle-Nassau, Singel 1 Baarle-Hertog, naast een verhoogd politietoezicht, vanaf vrijdag 16 december eenrichtingsverkeer ingevoerd in de Kapelstraat en gedeeltelijk in de Klokkenstraat. Net als vorig jaar voert de gemeente Baarle-Hertog in de Klokkenstraat vanaf huisnummer 21 eenrichtings verkeer in. Tussen Oosteinde en Klokkenstraat 21 blijft het tweerichtingsverkeer. De politie houdt extra toezicht op de naleving van het eenrichtingsverkeer en het foutparkeren. Ingediende aanvragen voor een omgevings- vergunning Alphenseweg 33a, renoveren en verbouwen tank station Maaijkant 23-26, plaatsen verhuurtenten voor ter mijn van 10 jaar gedurende 5 maanden per jaar Ingediende aanvragen voor een omgevings- vergunning België 19 december 2016, Bolk 13, 2310 Rijkevorsel, het veranderen van een gemengd veebedrijf Ingediende aanvragen liggen niet ter inzage. Beslistermijn aanvraag omgevingsvergunning verlengd Nassaupark 28, plaatsen opbouw op bestaande uitbouw Verleende omgevingsvergunningen met reguliere procedure Naast Molenbaan 26 Baarle-Hertog, sectie C nr. 3433, uitbreiden en verhogen loods Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht bezwaar maken tegen dit besluit, binnen 6 weken na de datum van verzending van het besluit. Verleende omgevingsvergunningen met uitgebreide procedure Oordeelsestraat 94, wijzigen dieraantallen en stal- systemen en aanleggen ‘schone-vuile’ wegprincipe Veldbraak 5 en 7, gedeeltelijke intrekking beperkte milieutoets POLITIE BAARLE-NASSAU ALARMNUMMER 1 1 2 Politie Team Zuid-Oost Breda. Het politiebureau is 24 uur per dag bereikbaar via 0900-8844 voor andere meldingen (ook bijvoorbeeld voor algeme ne meldingen van overlast in uw woonomgeving). De wijkagent, Ad van Boxel is te bereiken via 0900-8844. Ook voor andere politiezaken kunt u dit nummer bellen. Spreekuur politie Baarle: iedere donderdag van 13.00 - 16.00 uur kunt u in het gemeentehuis van Baarle-Hertog (Parallelweg 1) terecht voor het doen van aangifte. Let op: dit kan uitsluitend op afspraak, via 0900-8844. Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000 Steunpunt huiselijk geweld: 0900 126 26 26 MILIEUKLACHTEN 24/7 013-2060500 Bijvoorbeeld: - Lawaai- en geluidsoverlast - Stankoverlast en luchtverontreiniging - Oppervlaktewaterverontreiniging - Bodemverontreiniging GEVONDEN VOORWERPEN Deze zijn af te geven danwel aan te melden bij de balies van respectievelijk het Belgische en Nederlandse gemeentehuis. Ook opgave van ver loren voorwerpen is mogelijk. ONTSMETTEN VEEWAGENS Het ontsmetten van veewagens is niet meer toegestaan op de gemeentewerf. Ontsmetten is nu mogelijk bij de Firma Van der Walle aan de Visweg, alleen na voorafgaande tel. afspraak via nummer 013-5079871 of 013-5077228. AFVALINZAMELING EN DE MILIEUSTRAAT De dagen waarop uw verschillende afvalcontainers worden geleegd, staan vermeld op de afvalkalen der. Mocht u geen afvalkalender (meer) in uw bezit hebben, kunt u deze downloaden van de website, www.baarle-nassau.nl of afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. AFSPRAAK MET BURGEMEESTER OF WETHOUDER: Als u de burgemeester of een wethouder wenst te spreken kunt u een afspraak maken via mevrouw M. Verboven, tel.: 013-5075294. GEMEENTEHUIS Singel 1Baarle-Nassau Postbus 105, 5110 AC Baarle-Nassau Telefoon 013-5075200 Telefax 013-5078145 Geopend maandag t/m vrijdag: 9.00 - 12.30 uur. WOENSDAG VAN 13.30 TOT 17.00 UUR ONDERDEEL BEVOLKING TOT 19.30 UUR OPENBARE WERKEN GEMEENTEWERF Smederijstraat 4, T. 06-10220947 (niet altijd iemand aanwezig) DIENSTENCENTRUM ULICOTEN Bernardusstraat 17, 5113 TG Ulicoten telefoon: 013 5196316. fax: 013-5196317 www.dienstencentrumulicoten.nl e-mail: info@dienstencentrum.nl Openingstijden: ma. 8.45-12.00 uur; di. 8.45-14.45 uur, tussen 12.00-12.45 gesloten; wo.: 8.45-12.15 uur; do.: 8.45-14.45 uur, tussen 12.00-12.45 gesloten; vr.: 8.45-12.00 uur. STORINGSNUMMER 06-53327933 buiten openingstijden gemeentehuis Voor storingen in de openbare ruimte die directe actie vragen (bijv, drukriolering). Storingen tijdens openingstijden gemeentehuis Voor dringende zaken die directe actie vragen, kunt u telefonisch contact opnemen met de ge meente via tel. 14 013 of +31 (0)13-5075200. Geef overige meldingen over bijvoorbeeld defec te straatverlichting, losse stoeptegels of andere klachten door via onze website www.baarle-nassau.nl/meldingdoorgeven Elke inzender is verantwoordelijk voor de inhoud van zijn eigen stuk. Opname van ingezonden stukken betekent niet dat de redaktie het met de strekking van deze stukken eens is. Verder behoudt de redactie zich het recht voor ingezonden stukken verkort weer tegeven. Anonieme stukken worden niet geplaatst. p Done pp Di kerst na d feest In teg rand deoc vol kt gen i noge aula a verhé Erwt Op maandag 9 januari 2017 is, vanwege een Nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel van de ABG-organisatie, het gemeentehuis pas om 10.00 uur geopend. Subsidie 2017 Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen Brabant Centraal (SNV) verzorgt de begeleiding van de in de gemeente gehuisveste vergunninghouders. Voor de inzet in 2017 zijn met SNV afspraken gemaakt. Voorgesteld wordt om SNV voor 2017 een subsidie te verlenen voor diverse basistaken. Daarnaast is er de mogelijkheid aanvullende diensten af te nemen als naar het oordeel van de (gemeentelijke) reïnte- gratieconsulent deze voor de ondersteuning van een vergunninghouder gewenst zijn. Het college besluit In te stemmen met de voorgestelde subsidie-afspra- ken met Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen voor 2017. De landelijke overheid bepaalt elk half jaar het aantal vergunninghouders dat gemeenten moe ten huisvesten. Grotere gemeenten moeten meer asielzoekers huisvesten dan kleinere gemeenten. Baarle-Nassau heeft als opdracht om in 2017 voor 12 vergunninghouders passende woonruimte te vin den. Op dit moment heeft de gemeente nog zeven vergunninghouders (peildatum november 2016) te huisvesten om aan de opdracht voor 2016 te vol doen. De gemeente geeft zorgvuldig invulling aan deze opdracht en werkt hierin nauw samen met de woningbouwvereniging en de Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen. Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen Brabant Centraal (SNV) verzorgt de begeleiding van de in de gemeente gehuisveste vergunninghouders. Voor de inzet in 2017 zijn met SNV afspraken gemaakt. SNV ontvangt voor 2017 een subsidie voor diverse basis taken. Daarnaast is er de mogelijkheid aanvullende diensten af te nemen als deze voor de ondersteuning van een vergunninghouder gewenst zijn. BUREAU SLACHTOFFERHULP Slachtofferhulp helpt na een misdrijf of verkeers ongeluk. Iedere werkdag tussen 09.00 uur en 17.00 uur telefonisch bereikbaar op: 076-5232999. Handhavend optreden Op 20 juni 2016 heeft de gemeente aan Fourage- Weihandel Toontje Hendriks B.V., Oordeelsestraat 13 te Baarle-Nassau een voornemen kenbaar gemaakt tot het opleggen van lasten onder dwang som, De eigenaar is opgelegd om bodembescher- mende maatregelen aan te brengen bij een opslag plaats van vloeistoffen. Binnen de gegeven termijn is niet voldaan aan de wettelijke voorschriften, blijkt uit een controle. Het college besluit een last onder dwangsom op te leggen met als doel de overtreding te beëindigen. INTERNATIONAAL STEUNPUNT POLITIE BAARLE Tijdens kantooruren (0032 14) 698079. op ma., di., wo. en vrij.ochtend is de Belgische politie aanwezig. u kunt bij de balie van zowel het Nederlandse als het Belgische gemeentehuis een bericht voor de wijkagent achterlaten. Deze neemt contact met u op. Wethouder van Cranenbroek presenteerde op een bijeenkomst op 23 november 2016 in MFA De Bremerpoort de kansen die Maaijkant fase 2 biedt. De gemeente geeft heel veel ruimte aan de toe komstige bewoners om zelf invulling te geven. De maat van de kavels, het type woningen. Er is heel veel mogelijk. Deze open houding van de gemeente was wel even wennen voor verschillende bewoners. “Kunnen we echt zelf bepalen hoe groot de kavel wordt?” was de vraag die enkele keren terug kwam. Wethouder Van Cranenbroek wil in overleg met men sen die geïnteresseerd zijn om daar mogelijk te gaan wonen. Samen in een CPO, zelf bouwen of liever via een ontwikkelaar? Iedereen die mee wil denken en/ of hier meer over wil weten kan contact op nemen met de heer Keijsers via bramkeijsers@abg.nl of telefonisch via 088-3821448. We willen in de eerst maanden van 2017 starten met plannen maken voor een eerste fase, zodat we 2018 de eerste woningen gebouwd kunnen gaan worden. Ontwerpbestemmingsplan Molenstraat naast nr. 7, Ulicoten Er zijn plannen om ten noorden van de Molenstraat 7 in Ulicoten een nieuwe woning bouwen. Omdat er geen ruimte is in de woningbouwplanning, is het idee om de woning Molenstraat 8 te slopen, zodat er in totaal geen woning wordt toegevoegd. Het college is daar in principe mee akkoord gegaan en initiatief nemer heeft daarom een bestemmingsplan op laten stellen. Hij heeft hierover met omwonden gesproken en er is vooroverleg met andere overheden gevoerd. Het college besluit 1. in te stemmen met de terinzagelegging van het ontwerpbestemmingsplan Molenstraat naast nr. 7, Ulicoten; dat geen exploitatieplan nodig is, omdat het plan valt onder de uitzonderingen genoemd in artikel 6.2.1a Bro en er met de initiatiefnemer een plan- schadeovereenkomst is afgesloten De beschikkingen zijn ten opzichte van de ontwerp beschikkingen niet gewijzigd. Tegen de beschikkingen kunt u rechtstreeks beroep instellen. Planschadeverzoeken Er zijn zeven verzoeken om een tegemoetkoming in planschade ontvangen voor het bestemmingsplan Omlegging provinciale weg Baarle. Een onafhanke lijke adviseur heeft de verzoeken beoordeeld en een advies voor het college opgesteld. Het college besluit 1het advies op te volgen en zes ingediende verzoe ken af te wijzen; 2. Voor een verzoek een planschadevergoeding van 28.200 plus wettelijke rente toe te kennen. Werkzaamheden In verband met herstraatwerkzaamheden aan de Oude Bredasebaan en de Maaijkant op grondgebied van Ulicoten, zullen deze wegen gefaseerd zijn afge sloten tussen de gemeentegrens met Chaam en de asfaltverharding van de Maaijkant. Planning De werkzaamheden starten afhankelijk van de weersomstandigheden op dinsdag 10 januari. Naar verwachting zullen de werkzaamheden vóór april gereed zijn. Verkeersmaatregelen Tijdens de werkzaamheden worden de werkvakken volledig afgesloten om de veiligheid voor de werkne mers ter plaatse te waarborgen. Er is een omleiding worden via de Maaijkantsestraat, Chaamseweg- Hazenberg, Ulicotenseweg en vice versa. Het fiets pad blijft bereikbaar voor fietsers. De bewoners worden geïnformeerd middels een bewonersbrief. Subsidieaanvraag van Stichting De Noodkreet Stichting De Noodkreet is een organisatie van vrijwil ligers die ouders en jongeren ondersteunt die tussen wal en schip dreigen te vallen in het gedwongen kader van de jeugdzorg. Baarle-Nassau heeft het gedwongen kader in de jeugdhulp geregeld via de samenwerking in de regio West-Brabant-Oost. We vertrouwen erop dat dit uiterst zorgvuldig gebeurd. Om die reden wordt voorgesteld om de subsidieaan vraag 2017 af te wijzen. Het college besluit De subsidieaanvraag 2017 van Stichting De Noodkreet af te wijzen.

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 10