Het Cambokoor laat het over haar heen komen Kinderkerstviering Chaam iïïl je even een echt engeltje zijn of een stout schaapje of een stoere torder. Dan doe je mee in de kinderkerstviering en wordt het echt tofst! kerstviering voor het Gezin Kerststallenexpositie in de kerk van Alphen meedoen. En je mag natuurlijk Ook dit jaar kunnen belangstellenden weer genieten van de uitge- ook komen om gewoon te kijken, breide collectie van kerstgroepen in de Willibrorduskerk in Alp- Het wordt gezellig. Na de korte hen. Ondertussen is er al veel belangstelling geweest en kregen de viering wordt er koffie, thee en iets lekkers voor de kinderen ge schonken en krijgen de kinderen welkom om de tentoonstelling te bezoeken. Komende staan er nog een traktatie. twee openstellingsdagen op het programma. erkberichten EVANGELISCHE GEMEENTE .o rPJ rae| tea d.d Wel agl lend wal end s.I gen SET ECHTE KERSTVERHAAL EN TIJDENS DE GEZINSDIENST MET KERST EN DRIEKONINGEN MOGEN ZE WEDEROM STRALEN Kerkuiltjes hebben een druk weekend achter de rug VOLGENDE WEEK LAATSTE WEEK Bh d j 'I ZONDAG ZATERDAG dames mochten na de eerste iltii A Kerkuiltjes met Jongerenkoor Baarle tijdens het kerstconcert. TENTOONSTELLING ider I één van de vele prachtige kerstgroepen. Koorrepetitie voor de nachtmis. Baarïe-Xassau On erl kul ;v< ns( ers at S 21 Heren woord uit Jeruzalem.” Ev. Gem. p/a Klokkenstraat 10,5111 HL Baarle-Nassau. mij mijn rechterhand; mijn tong kleve aan mijn verhemelte, als ik uwer niet gedenk, als ik Jeruza- Enjij? Laat jij het kerstgevoel ook over je heen komen? Een kleine, jonge vrouw liet het, meer dan tweeduizend jaar geleden, ge woon over zich heen komen. Zonder schroom, vol vertrouwen en een onwankelbaar geloof. Kunnen wij dit ook, in deze tijd waarin niets zeker meer lijkt te zijn, rust en geborgenheid vin den in dat ene kleine kind? Ja, maar we zullen daarvoor ie der onze eigen weg er naar toe moeten vinden, in beweging moeten blijven. En zie, op een dag, geheel onverwacht, hebben we zicht op het kerstkind. Mogelijk zetje op kerstavond wel de eerste stap naar dit nieuwge- vrijwilligers veel positieve reakties op het vele werk wat verzet is, de kerstsfeer in de kerk en de prachtige opstelling. U bent van harte van de Zonnebloem te laten ge nieten van hun gouden keeltjes. U bent van harte welkom in de Willibrorduskerk. Een kopje koffie of thee staat voor u klaar. Resterend programma in de kerk: Maandag 26 december: 13.00 uur-16.00 uur (om 13.30 uur: kindje wiegen) Donderdag 29 december: 13.00 uur-16.00 uur, ook groepen zijn welkom (op afspraak) Belangstellenden kunnen op hun kerststallenroute een kijkje komen nemen in de sfeervolle kerk in Alphen (N.B.). Ook in het Heemkundig Streekmuseum in Alphen zijn weer kerstgroepen te bewonderen. kerstconcert van de harmonie van Muziekvereniging St. Remi, kamerkoor Terpander, Koor St.Cecilia en het Jongerenkoor Baarle. Tijdens dit concert werd er gezamenlijk met Harmonie en alle koren geopend met Joy tot he world. Een prachtig mu zikaal samenspel. Aansluitend aan deze opening was het eerst de beurt aan Kamerkoor Ter pander en daarna mochten de kerkuiltjes om en om met het Jongerekoor Baarle zingen o.l.v. Joost v.d. Wulp. Zondag zongen ze Zeg eens herder waar kom jij vandaan? met wederom het toneelstukje van de 5 herders, Dag ster grote ster, Emmanuel, Knoop het even in je oren. Ook tijden dit concert stonden onze Namens de werkgroep en tevens voor info: Chris van Nuland, telefoon: 013- 5081570 KOM ERBIJ Ben je door al die mooie klanken van ons koor enthousiast gewor den om ons kinderkoor te komen versterken? Kom dan eens een keertje langs als we repeteren, op vrijdagavond van 18.45-19.45 uur (behalve in de vakantie) in het patronaat naast de Holland se kerk. Willen wij u graag via deze weg hele fijne en warme feestdagen toewensen. Met mensen om u heen die u liefheeft. Werkgroep gezinsvieringen genconcert in de Belgische kerk om 13.30 uur samen met kamer koor Terpander en Driekoningen zangertjes vanuit Jeugdwerk Baarle. Graag tot ziens tijdens één van de genoemde vieringen. KERST De komende week gaan de ker kuiltjes zich nog voorbereiden op drie sprankelende optredens, te weten: de Kerst gezinsviering in de Hollandse kerk op zaterdag 24 december om 18.30 uur, de driekoningen gezinsviering in de Hollandse kerk op yjanuari om 19.00 uur en voor het Driekonin- kerkuiltjes hun mannetje wat beloond werd met een heel groot applaus. eG naJ 'oul Zij oi« aard ers 21.3 ent ■est 10.0 Sa ist iac en irnt m ihu ieei istl >m the era ens mod im nbel evol ;rk( etin ,A1J ran de God Jakobs, opdat Hij Sion een apocalyptische beteke- |ons lere aangaande zijn wegen nis, wanneer de apostel Johan- De kerkuiltjes zijn afgelopen weekend volledig in de kerstsfeer te- nes, die om het woord Gods en recht gekomen. Ze hebben zowel op zaterdag als op zondag een op- ”Aan Babels stromen, daar za ten wij, ook weenden wij, als wij Sion gedachten. Aan de wilgen aldaar hingen wij onze citers; want daar begeerden zij die ons gevangen hielden, van ons een |NT WAS HET TEKEN lied, en zij die ons mishandel- l”En het zal geschieden in het den, vreugdebetoon: Zingt ons laatst der dagen; dan zal de berg een der liederen van Sion. Hoe ran het huis des Heren vaststaan zouden wij des Heren lied zingen als de hoogste der bergen, en zij op vreemde grond? Indien ik u al verheven zijn boven de heu- vergete, o Jeruzalem, zo vergete kelen. En alle volkeren zullen Herwaarts heenstromen en vele [natiën zullen optrekken en zeg- Len: Komt, laten wij opgaan naar lem niet verhef boven mijn hoog de berg des Heren, naar het huis ste vreugde.” En nog later krijgt De Kerkuiltjes op het podium tijdens de Zonnebloem kerstviering. Pp Tweede Kerstdag om 11.00 pur is er in de R.-k. kerk van Phaarn een kerstviering speciaal [oor alle kinderen, kleuters en leuters. Hierin worden vrolijke liedjes gezongen, mooie muziek smaakt en wordt het kerstver haal gespeeld. [inderen van de groepen 4 van Pe Driesprong en Het Beekdal welen het kerstverhaal en alle hnwezige kinderen mogen cM lp kerstavond 24 december 2016 om 19.00 uur is er in de Sint Willi- rorduskerk te Alphen een gezinsviering. Deze viering staat natuur- positief gereageerd op de oproep ijk in het teken van Kerstmis. Op deze kerstavond gaan we luisteren om een kerstgroep uit te lenen. Mr het al oude verhaal van de geboorte van het kindje Jezus. 01 ^schillende kinderen van de >er basisschool gaanonshelpenom 'an deze kerstviering iets speci al te maken. Vij nodigen iedereen dan ook an harte uit om te komen kijken n luisteren. iet jongerenkoor zal weer sa- aen met een aantal kinderen NA S |oNS WEEKBLAD - VRIJDAG 23 DECEMBER 2016 en opdat wij zijn paden bewan- 1 delen. Want uit Sion zal de wet het getuigenis van Jezus, op het treden gehad. En wat hebben ze dat super goed gedaan. Dus ziet de Willibrorduskerk er vrolijke kerstliedjes zingen. dit jaar weer prachtig uit, daar Misschien kun je net als andere staat de werkgroep garant voor! jaren wat kleurtjes meebrengen Mét het aanbod uit de regio van om de tekeningen in het boekje te leen gegeven kerststallen en te kleuren. kerstgroepen is het weer een Na de viering is er voor alle kin- prachtig geheel, deren een verrassing. Tot kerstavond 19.00 uur. Werkgroep gezinsviering Met een vrijwillige bijdrage kunt u het onze werkgroep mogelijk maken om ook volgend jaar weer wat moois voor u weg te zetten. PAGINA 7 Vrolijk kerstfeest iedereen! Met daarin de echostem van Eline J., Kim en Femke, Knoop het even in je oren, Jezus Gods heerlijk heid verschijnt en ter afsluiting Driekoningen zagen een sterre. En het optreden werd beloond met een groot applaus en vele enthousiaste reacties nadien. Tijdens dit spektakel zijn ze ook nog met twee kerstmannen op de foto geweest. de liedjes hebben ze ten gehore gebracht: Zeg eens herder waar kom jij vandaan met daarbij ook nog een toneelstukje met 5 herders, met herder i:Kim herder 2: Eline J. herder 3: Femke herder 4: Am ber herders: Elisa Sjok sjok sjok liep het ezeltje, Midden in de winternacht, Glo- Samen met de kerstmannen op de foto. rie alleluia, Goed nieuws, Dag ster grote ster, Gloria, Eén klein Op zondag was het optreden kind, Er is een kindeke geboren van kinderkoor “de Kerkuiltjes” met een solistenoptreden voor onderdeel van het gezamenlijk Tess en Eline. L„ Immanuel, Iedereen is van harte welkom om dit tijdloze, gepassioneerd vertelde verhaal, op hartroeren- Ook dit jaar wordt er weer ge- de wijze uitgevoerd, te komen bruik gemaakt van de enorme bewonderen. collectie van Jo en Maria Smits uit Weurt. Uit hun collectie 1200 a 1300 kerstgroepen) wor den ook dit jaar weer een 150-tal kerstgroepen gebruikt (andere dan voorgaande jaren). Daar naast hebben er ook mensen boren licht en kom je naar de nachtmis. In een sfeervolle kerk laatje het, net als Maria, over je heen komen. Er worden kaarsen aangestoken, verhalen verteld, kerstliederen gezongen en als je wil, bid en zing gerust mee, graag zelfs. Wij hopen iedereen, jong en oud, te begroeten a.s. zaterdag 24 december 22.30 uur in de Chaamse parochiekerk aan de Dorpsstraat. Na deze bijzondere viering is er achter in de kerk gelegenheid el kaar een zalig kerstfeest te wen sen onder het genot van warme glühwein of chocolademelk. Tot zaterdag! Biitgaan en des Heren woord uit Griekse eiland Patmos gevangen Beruzalem. En Hij zal richten zit [Openbaring 1:9], en daar in Bussen volk en volk en recht- een hemels visioen; Christus Je- De zaterdag stond in het teken Bpreken over machtige natiën, zus, het Lam Gods, ziet staan op van het opleuken van de kerst- Ban zullen zij hun zwaarden tot de berg Sion. Misschien welde bij viering van de Zonnebloem. De Bloegscharen omsmeden en hun het zien van dit gezicht, dit gebed Bperen tot snoeimessen; geen van Sion in Johannes op: ’’Maar pauze aantreden om de mensen Bolk zal tegen een ander volk het Gij, o Here, troont voor eeuwig, Bvaard opheffen, en zij zullen de uw naam blijft van geslacht tot Borlog niet meer leren. Huis van geslacht. Gij zult opstaan, U over Tijdens een liedjesprogramma Bakob, komt, laten wij wandelen Sion erbarmen, want het is tijd van twee keer zo’n 20 minuten Bi het licht des Heren.” [Jesaja haar genadig te zijn, want de be- hebben ze ontzettend mooie B2-5].. Hoewel ook de profeet Je- paalde tijd is gekomen.” [Psalm liedjes gezongen onder de leiding Bemia Israëls heilrijke toekomst 102:13-14].. Het teken, dat de van dirigent Joost v.d. Wulp. Al- Beeft aangekondigd, onder het tijd gekomen is, Sion genadig te les natuurlijk in de sfeer van het Boningschap van Christus, wat zijn, heeft Jesaja aangekondigd, naderende kerstfeest. De volgen- Bot een zegen voor de wereld zal welk teken dit zou zijn: ”Zie, de Btrekken, wordt bij hem niet ge- jonkvrouw zal zwanger worden Boord, dat in die heilstijd, Sion en een Zoon baren; en zij zal Bet middelpunt van het vrederijk Hem de naam Immanuël geven.” Bal wezen. Jesaja spreekt daar [7:14].. De geboorte van de Here Bel van. In Davids tijd droeg het Jezus, was het teken wat leidt ■zuidelijke plateau van de ooste- naar die genadige dag, dat men ■lijke bergrug de naam Sion. Ver- tot elkander kan zeggen: ’’Komt, Bolgens werd de naam uitgebreid laten wij opgaan naar de berg Bot de berg waarop de tempel ge- des Heren, naar het huis van de ■ouwd was. Nog later werd Sion God Jakobs, opdat Hij ons lere ■en naam voor geheel Jeruza- aangaande zijn wegen en opdat lem. Bij de toen in ballingschap wij zijn paden bewandelen. Want levende Joden, was de naam Sion uit Sion zal de wet uitgaan en des ■eladen met een nationale-reli- ■ieuze betekenis, wat in Psalm ■7:1-6 sterk tot uiting komt: F Kerstgroep gezinsviering.

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 5