ui s Oi w ww. baarle-nassau. nl Baarle-Nassau PRC I Baarle-Nassau r Officiële berichten op Beleidsplan Schuldhulpverlening Mantelzorgcompliment 2016 Informatie en publicaties van de gemeente Baarle-Nassau r> Dei Gewijzigde openingstijden Milieustraat tijdens de feestdagen Provincie plaatst borden met omleidingsroute om vracht verkeer uit centrum Baarle te weren Aannemer Boskalis aan de slag met realisatie N260 randweg Baarle Sluitingsdagen gemeentehuis tijdens de feestdagen Vergunninghouders tekenen participatieverklaring Baarle-Nassau bijenvriendelijke gemeente Maandelijks spreekuur bij Bureau voor Belgische Zaken (BBZ) Gladheidbestrijdingsteam is alert via twitter @Gembaarlenassau Invoering eenrichtingsverkeer Kapelstraat/Klokkenstraat 16 t/m 31 december 2016 Bekendmaking voornemen onttrekken wegen aan de openbaarheid ten behoeve van aanleg randweg oost Baarle-Nassau Bekendmaking Belastingverordeningen 2017 Omgevingsvergunningen Baarle-Nassau )e af lings :en b lepn Het l egt K lelijk, bent ’maai net v hebbe 016 anR< h Ontvangen meldingen incidentele festiviteiten (o.g.v. artikel 4:3 APV) ONS ONS WEEKBLAD - VRIJDAG 23 DECEMBER 2016 PAGINA Ontl Burc Burgemeester en Wethouders van Baarle-Nassau Onttrekking 2016-01 POLITIE BAARLE-NASSAU ALARMNUMMER 1 1 2 Politie Team Zuid-Oost Breda. Het politiebureau is 24 uur per dag bereikbaar via 0900-8844 voor andere meldingen (ook bijvoorbeeld voor algeme ne meldingen van overlast in uw woonomgeving). De wijkagent, Ad van Boxel is te bereiken via 0900-8844. Ook voor andere politiezaken kunt u dit nummer bellen. Spreekuur politie Baarle: iedere donderdag van 13.00 - 16.00 uur kunt u in het gemeentehuis van Baarle-Hertog (Parallelweg 1) terecht voor het doen van aangifte. Let op: dit kan uitsluitend op afspraak, via 0900-8844. Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000 Steunpunt huiselijk geweld: 0900 126 26 26 Twintig vergunninghouders, vluchtelingen die in Nederland mogen blijven, uit de gemeenten Gilze en Rijen, Alphen-Chaam en Baarle-Nassau tekenden dinsdag 13 december 2016 hun participatieverkla- ring. De nieuwsbrief kunt u bekijken via onze website www.baarle-nassau.nl U kunt zich abonneren op de nieuwsbrief via www. brabant. nl/n260. De gemeenteraad van Baarle-Nassau heeft op 14 december 2016 het beleidsplan schuldhulpverlening gemeente Baarle-Nassau 2017-2020 vastgesteld. Het beleidsplan bevat het beleid betreffende inte grale schuldhulpverlening voor de komende jaren. Het gehele plan is terug te vinden op www.baarle- nassau.nl en treedt in werking op 1 januari 2017. Er wordt een omleidingsroute ingesteld om vrachtwa- genverkeerte weren uit de bebouwde kom van Baarle- Nassau en Baarle-Hertog. Vrachtwagenchauffeurs die uit zuidelijke richting naar de A58 en Breda willen rijden wordt geadviseerd de route via de N260 via Alphen te volgen. Deze adviesroute moet overlast door vrachtwagens die zich in de kom van Baarle vastrijden, voorkomen. De borden met de omlei dingsroute laat de provincie Noord-Brabant op vrij dag 23 december 2016 plaatsen. Om te beoordelen welk effect de maatregel heeft, wordt de komende tijd ook een verkeerstelling gehouden. Op maandag 26 december (Tweede Kerstdag) is het gemeentehuis gesloten. Dinsdag 27 december vanaf 09.00 uur zijn we weer bereikbaar. De Milieustraat is op zaterdag 24 december (Kerstavond) en 31 december (Oudejaarsdag) om 12 uur gesloten. De gemeente Baarle-Nassau kent ook in 2016 weer de mogelijkheid om mantelzorgcomplimenten uit te delen. Het mantelzorgcompliment is een financiële blijk van waardering en bedraagt in 2016 150,00. U als zorgvrager woonachtig in de gemeen te Baarle-Nassau, kunt het compliment voor uw man- telzorger aanvragen. Het maakt niet uit of diegene die voor u zorgt in of buiten Baarle-Nassau woont. Wel is de voorwaarde dat uw mantelzorger minimaal 8 uur per week voor u zorgt en dat al doet voor een periode langer dan 3 maanden. Mensen waarvoor wordt gezorgd ervaren hun zorg vraag vaak als belastend voor de ander. “Zij heeft het al zo druk en dan moet zij ook nog voor mij zorgen; ik zou zo graag iets terug willen doen maar dat kan ik niet!”. Daar kan de gemeente bij helpen! Ondernemers, werkgevers, en zelfstandigen die over de grens in België of Nederland werken of onderne men, kunnen iedere maand gratis antwoord krijgen op complexe vragen over onder andere sociale zekerheid, belastingrecht en arbeidsrecht. Ook kun nen grensarbeiders die in een complexe uitkerings situatie zijn beland, zoals bij ziekte of arbeidsonge schiktheid, terecht op het spreekuur. Het spreekuur vindt elke eerste donderdag van de maand tussen 15.00 uur en 19.00 uur plaats in de hal van het stadskantoor Breda. BBZ is onderdeel van overheidsorganisatie Sociale Verzekeringsbank (SVB). BBZ werkt tijdens zijn spreekuren samen met publieke én private organisaties. Afhankelijk van de vraag kunnen klanten ook terecht bij UWV/Bijzondere Zaken België, Van Havermaet Groenweghe Hasselt en MG-Tax Eindhoven. Een afspraak voor dit spreekuur kan gemaakt wor den via de voorlichters van BBZ op telefoonnummer 076-548 58 40 of via bbz@svb.nl. Zorg jij voor je zieke of hulpbehoevende vader of moeder? Zorgt u voor uw chronisch zieke partner? Heeft u een chronisch ziek of hulpbehoevend kind waarvoor u structureel de zorg op u neemt. Of zorgt u misschien structureel voor uw buurman? En doet u dat geheel belangeloos? Dan bent u waarschijnlijk, misschien wel zonder dat u het in de gaten heeft, mantelzorger. Net als vorig jaar voert de gemeente Baarle-Hertog in de Klokkenstraat vanaf huisnummer 21 eenrichtings verkeer in. Tussen Oosteinde en Klokkenstraat 21 blijft het tweerichtingsverkeer. De politie houdt extra toezicht op de naleving van het eenrichtingsverkeer en het foutparkeren. Gevolgde workshop Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingen (SNV) heeft in opdracht van de drie gemeenten de workshops verzorgd. In deze workshops zijn onderwerpen besproken die gaan over de kernwaarden gelijk waardigheid, vrijheid, solidariteit en participatie. Zo hebben de deelnemers een eigen grondwet gemaakt om via die weg kennis te krijgen van de Nederlandse grondwet. Het politieke stelsel en de vrijheid van de burger om te stemmen is ook besproken. Bij het thema gelijkwaardigheid is onder meer gesproken over homoseksualiteit. Bovengenoemde verordeningen worden toegepas met ingang van 1 januari 2017. De verordeningei zijn te raadplegen via de website van de gemeenti Baarle-Nassau. Boschoven 6 in Baarle Nassau voor de data 24 et 25 december 2016 Verleende omgevingsvergunningen met reguliere procedure 21 december 2016, Nassaulaan 34, 5111 XE kappen 2 bomen 21 december 2016, Nabij Grens 6, Sectie Q nr. 82 Baarle-Nassau kappen 16 bomen Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemen wet bestuursrecht bezwaar maken tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van verzending va het besluit. Volledige meldingen Loveren 24, verwijderen golfplaten dak fietsenhok Visweg 1, verwijderen asbest golfplaten dakbedek king van kalverstal Het indienen van bezwaar of beroep is niet mogelijl Beslistermijn aanvraag omgevingsvergunning verlengd Singel 3, plaatsen reclamebanner Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemen wet bestuursrecht bezwaar maken tegen dit beslui binnen 6 weken na de datum van verzending va het besluit. Ingediende aanvragen voor een omgevings vergunning Oordeelsestraat 94, aanleggen “schone-vuile” weg principe Kievit 12B nr. 237, kappen 3 bomen Groot Bedaf 12, bouwen loods en wijzigen diere aantallen Kievit 12b 074, kappen 3 dennenbomen en 1 looi boom Ingediende aanvragen liggen niet ter inzage. irwo ragei laar! i i Een gedi het best ode kant de i Nas; Bela ontti gedi indie en Posi INTERNATIONAAL STEUNPUNT POLITIE BAARLE Tijdens kantooruren (0032 14) 698079. op ma., di., wo. en vrij.ochtend is de Belgische politie aanwezig. u kunt bij de balie van zowel het Nederlandse als het Belgische gemeentehuis een bericht voor de wijkagent achterlaten. Deze neemt contact met u op. GEVONDEN VOORWERPEN Deze zijn af te geven danwel aan te melden bij de balies van respectievelijk het Belgische en Nederlandse gemeentehuis. Ook opgave van ver loren voorwerpen is mogelijk. AFVALINZAMELING EN DE MILIEUSTRAAT De dagen waarop uw verschillende afvalcontainers worden geleegd, staan vermeld op de afvalkalen- der. Mocht u geen afvalkalender (meer) in uw bezit hebben, kunt u deze downloaden van de website, www.baarle-nassau.nl of afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Klachten over het ledigen van uw containers kunt u melden bij de gemeente, 013-5075200 of via gemeente@baarle-nassau.nl. Verder kunt u uw (grof) particulier huishoudelijk afval brengen naar de milieustraat aan de Smede- rijstraat 6 te Baarle-Nassau. Voor de tarieven van de verschillende afvalstromen verwijzen wij u naar de Afvalkalender. De milieustraat is wekelijks ge opend van woensdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en op zaterdag van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor de toegang tot de milieustraat dient u altijd uw magneetkaart te tonen. DIENSTENCENTRUM ULICOTEN Bernardusstraat 17, 5113 TG Ulicoten telefoon: 013 5196316. fax: 013-5196317 www.dienstencentrumulicoten.nl e-mail: info@dienstencentrum.nl Openingstijden: ma. 8.45-12.00 uur; di. 8.45-14.45 uur, tussen 12.00-12.45 gesloten; wo.: 8.45-12.15 uur; do.: 8.45-14.45 uur, tussen 12.00-12.45 gesloten; vr.: 8.45-12.00 uur. MILIEU KLACHTEN 24/7 013-2060500 Bijvoorbeeld: - Lawaai- en geluidsoverlast - Stankoverlast en luchtverontreiniging - Oppervlaktewaterverontreiniging - Bodemverontreiniging BUREAU SLACHTOFFERHULP Slachtofferhulp helpt na een misdrijf of verkeers ongeluk. Iedere werkdag tussen 09.00 uur en 17.00 uur telefonisch bereikbaar op: 076-5232999. ONTSMETTEN VEEWAGENS Het ontsmetten van veewagens is niet meer toegestaan op de gemeentewerk Ontsmetten is nu mogelijk bij de Firma Van der Walle aan de Visweg, alleen na voorafgaande tel. afspraak via nummer 013-5079871 of 013-5077228. STORINGSNUMMER 06-53327933 buiten openingstijden gemeentehuis Voor storingen in de openbare ruimte die directe actie vragen (bijv, drukriolering). Storingen tijdens openingstijden gemeentehuis Voor dringende zaken die directe actie vragen, kunt u telefonisch contact opnemen met de ge meente via tel. 14 013 of +31 (0)13-5075200. Geef overige meldingen over bijvoorbeeld defec te straatverlichting, losse stoeptegels of andere klachten door via onze website www. baarle-nassau. nl/meldingdoorgeven OPENBARE WERKEN GEMEENTEWERF Smederijstraat 4, T. 06-10220947 (niet altijd iemand aanwezig) AFSPRAAK MET BURGEMEESTER OF WETHOUDER: Als u de burgemeester of een wethouder wenst te spreken kunt u een afspraak maken via mevrouw M. Verboven, tel.: 013-5075294. GEMEENTEHUIS Singel 1, Baarle-Nassau Postbus 105, 5110 AC Baarle-Nassau Telefoon 013-5075200 Telefax 013-5078145 Geopend maandag t/m vrijdag: 9.00 - 12.30 uur. WOENSDAG VAN 13.30 TOT 17.00 UUR ONDERDEEL BEVOLKING TOT 19.30 UUR De aannemer die de provinciale weg, deN260 om Baarle, gaat aanleggen is bekend: Boskalis Nederland. Dat is te lezen in een nieuwsbrief die de provincie uitgeeft over de wegomlegging Baarle. Meer weten of aanvragen? Neem contact op met de gemeente via kittyvrolijk@abg.nl of 088-3821000. Het aanvraagformulier kunt u ook downloaden van de website van de gemeente www.baarle-nassau.nl Aanvragen kan tot en met 31 december 2016. Ontwerpbesluit vergunning uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat z in het kader van de Wet algemene bepalingen omga vingsrecht het voornemen hebben het volgend besluit te nemen: Heikant 12, 5111 PD, uitbreiding pluimveehouderij De aanvraag, het ontwerpbesluit en de bijbehorend stukken liggen met ingang van 27 december 201 zes weken lang ter inzage in het gemeentehuis i Baarle-Nassau. Na het maken van een afspraak kunnen de stukkei worden ingezien. Tijdens de periode dat de stukken ter inzage ligger kan iedereen zienswijzen naar voren brengen. Daarnaast hebben de vergunninghouders ken nis gemaakt met verschillende lokale organisaties die hen iets kunnen bieden. Zoals bijvoorbeeld het VrijwilligersInformatiePunt, de bibliotheek, WonenZorgService in de Wijk (WZSW), het COC Tilburg en Vraag en Aanbod Internationaal Met activiteiten, voorlichting en een cursus, is Baarle- Nassau meer en meer een bijenvriendelijke gemeen te. Eerder dit jaar besloot de gemeenteraad om in te zetten op een bijenvriendelijke gemeente Baarle- Nassau. Om hier invulling aan te geven zet het college in op concrete activiteiten, zoals het planten van bijenvriendelijke bloembollen op het Annaplein en het zaaien van bijenvriendelijke bloemenmeng- sels in het buitengebied en bij de Brede School in Baarle-Nassau. Daarnaast wordt er gewerkt aan bewustwording door voorlichting en cursussen. Ook de ondertekening van een convenant valt hieron der. Wethouder Jan Vermeer heeft het convenant onlangs ondertekend tijdens een van de cursusavon den over bijenvriendelijk handelen. ii De verkoop van vuurwerk creëert tijdens de einde jaarsperiode verkeersproblemen in de Kapelstraat en in de Klokkenstraat. Daarom heeft de gemeente Baarle-Hertog, naast een verhoogd politietoezicht, vanaf vrijdag 16 december eenrichtingsverkeer ingevoerd in de Kapelstraat en gedeeltelijk in de Klokkenstraat. «c Wat is een participatieverklaring? Een participatieverklaring is een document waarin de Nederlandse kernwaarden staan beschreven. De vergunninghouders ondertekenen dit document nadat zij een aantal workshops hebben gevolgd. In deze workshops maken ze kennis met de rechten en plichten en de fundamentele waarden van de Nederlandse samenleving. Met het ondertekenen van deze verklaring, verklaart de vergunninghouder kennis te hebben genomen van de waarden en spelregels van de Nederlandse samenleving en deze te respecteren. De participatieverklaring ondertekenen, is een eer ste stap om deel te nemen aan de Nederlandse samenleving. Het inburgeringsexamen halen en vrij willigerswerk doen, zijn volgende stappen die de ver gunninghouder zet om naar betaald werk te komen. Op maandag 9 januari 2017 is, vanwege een Nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel van de ABG-organisatie, het gemeentehuis pas om 10.00 uur geopend. Het gladheidbestrijdingsteam van onze gemeente informeert met ingang van deze week via twitter over gladheid en gladheidbestrijding. Dat gebeurt via het account @Gembaarlenassau. Met korte berichten houden we u op de hoogte van de (kans op) gladheid en het moment waarop het gladheidbestrijdingsteam in actie komt. Zo willen we onze inwoners alert maken op mogelijk gevaarlijke verkeersomstandig heden door ijzel, vorst of sneeuw. Deze informa tievoorziening is een proef die loopt tot en met 31 maart 2017. Wanneer het door winterse omstandigheden glad wordt, rukt het gladheidbestrijdingsteam van Baarle- Nassau uit om te strooien. In Baarle-Nassau zetten wij de gladheidbestrijding in van 1 november tot en met 31 maart. Het gladheidbestrijdingsplan waarin wij hebben vastgesteld waar en wanneer wij strooien met daarin een wegenplan vindt u op www.baarle- nassau.nl/gladheid. Burgemeester en wethouders van de gemeen! Baarle-Nassau maken bekend dat de gemeenteraa een ontwerpbesluit heeft genomen om de volgend1 weggedeeltes gelegen in het tracé van de aan leggen randweg oost aan de openbaarheid te on trekken: Burgemeester en wethouders delen mede dat d raad van de gemeente Baarle-Nassau op 14 decerr ber 2016 de volgende belastingverordeningen heff vastgesteld: - Legesverordening 2017 met bijbehorende tarie ventabel; - Verordening onroerende-zaakbelastingen 2017; - Verordening afvalstoffenheffing 2017 met bijbeho rende tarieventabel; - Verordening doelheffing 2017; - Verordening forensenbelasting 2017; - Verordening toeristenbelasting 2017; - Markt- en staangeldverordening 2017 met bijbeho rende tarieventabel; - Verordening hondenbelasting 2017; - Verordening precariobelasting 2017; - Verordening reclamebelasting 2017. 1. Reth. Onderdeel van wegnummer 65 en 64 vand wegenlegger. Kadastraal bekend onder numm( BLE 01 R972 GO. Er moet een gedeelte worde onttrokken van 60 meter. 2. Reth. Het betreft hier een weggedeelte dat nit op de wegenlegger staat maar dat door gebrul openbaar is geworden. Kadastraal bekend ond( de nummers BLE 01 C3670 GO en BLE 01 R98 GO. Er moet een gedeelte worden onttrokken va 62 meter. 3. Akkers. Onderdeel van wegnummer 102 van d wegenlegger. Kadastraal bekend onder nurnms BLE 01 R799 GO. Er moet een gedeelte word® onttrokken van 25 meter. Daarnaast is in de nieuwsbrief aandacht voor de volgende onderwerpen: Forse klus: in kaart brengen van tienduizenden archeologische vondsten Kansen voor ecologische verbindingszone Huisvennenloop Munitieonderzoek afgerond: geen verhoogd explo- sievenrisico meer Voorlopige planning aanleg op Nederlands grond gebied. Stand van zaken op Belgisch grondgebied.

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 18