Levende dieren in de kerststal? Een Baarlese Kerstman? Ook Gezelligheidskoor Baarle vierde kerst erstviering valt erg in de smaak de dienst waarin hij inging op de diepere betekenis van Kerstmis. “Praten met elkaar is heel fijn en voorkomt veel ellende in de we reld,” was zijn boodschap. We hebben het geweten. All O BAARLE-NASSAU Prijswinnaars van de muzikale bingo bij Anton van Beek Buurten hoort er bij Het diner smaakte voortreffelijk (JW-B) ïS zongen. Net zoals bij een ‘gewone’ bingo waren er prijsjes beschikbaar voor die mensen die als eersten Na de dienst werd er door de aanwezigen heel wat af gebuurt! Ondertussen genoten we van een kopje koffie met een stukje kerst krans en enkele consumpties, aangeboden door het bestuur van KBO Baarle. Om de veertien dagen wordt er voor de gezelligheid gezongen in het Cultureel Centrum. Het is een trouwe groep van zo’n 25 per sonen die dan spreekwoordelijk het beste van zichzelf geven bij het zingen van lekkere meezin gers. Met begeleiding van Piet de Rooij op zijn gitaar, Cees van de Sande op zijn keybord en Yvonne van Gestel met accordeon is het elke keer gewoon erg gezellig. Er wordt tijd vrijgemaakt voor een kopje koffie of thee en na afloop is er altijd een gezellige nazit. Want muziek maken en zingen mag dan wel heel leuk zijn, het sociaal contact wordt niet verge- Ook dit jaar zijn er schaapjes doodgegaan door mishandeling. Vandaar dat in bijna alle ge meenten de levende dieren uit de kerststallen verdwenen zijn. In Baarle-Hertog heeft De Lan- taern als een van de weinige HEERLIJK KERSTDINER Rond 17.00 begonnen we aan het diner. En dat smaakte zoals te doen gebruikelijk bij de Linde boom, weer voortreffelijk. Kok Joop Smits nam zichtbaar blij de complimenten van de aanwezi gen in ontvangst. Veel waardering was er ook, zo bleek uit het luide applaus, voor het bedienend per soneel. De dames liepen ook dit jaar weer ‘hun benen onder hun gat vandaan’ om het ons naar de zin te maken. Klasse dames! En zo kwam er een einde aan deze wederom geslaagde kerstviering. Voorzitter André Moors nodigde in zijn slotwoord iedereen uit om ook weer present te zijn tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst op woensdagmiddag 11 januari. “Jul lie zijn zó enthousiast en gezellig, wij zien jullie weer graag terug tij dens de nieuwjaarsviering,” aldus André. Het bestuur maakt vanaf deze plaats graag gebruik van de mo gelijkheid om iedereen, speciaal alle KBO’ers en hun familiele den, vrienden en kennissen fijne kerstdagen en jaarwisseling toe te wensen. Wij zien elkaar weer bij een of meerdere activiteiten die volgend jaar op het program ma staan! In het verleden zijn op veel plek ken problemen geweest met levende dieren in de kerststal. Vooral kinderen zijn dol op le vende have, en het geeft extra cachet aan het geheel. Maar er moet goed voor gezorgd wor den, en er zijn vaak situaties dat de weerloze dieren slecht behan deld worden. ten. Zo is dat ook met Kerstmis. Traditiegetrouw wordt de helft van de zangavond dan besteed aan het zingen van kerstliede ren. Een 14-tal kerstliederen maken inmiddels deel uit van het kerstrepertoire. Daarbij zijn de bekende zoals Stille Nacht, Heilige Nacht en Nu sijt Welleko- me. Maar ook ’Rudolf dat leuke rendier’, ’Steek dan een kaarsje aan’ en ’Hoog daar aan de hemel’ klinken dan. En ook droomt men van een ’wit Kerstfeest’. Je weet wel zo’n mooie kerst uit vroeger tijd. Als de straten wit zijn, de kinderen blij zijn en ieder kind een sleetje rijdt. kerststallen nog levende die ren. De stal staat op de eigen binnenplaats, afgeschermd van de openbare weg en Herman en Loes zorgen goed voor hun beest jes in de stal. Dus wil je graag een kerststal met levende dieren zien, dan naar de Lantaern aan de Mo lenstraat in Baarle-Hertog. Ook in Weelde-Statie zijn levende dieren bij de stal, maar daar is toezicht door vrijwilligers die drankjes verkopen, net als in Zondereigen. Tot en met 6 januari 2017 zijn er drie verschillende kerstwande- lingen met pijlen uitgezet naar Mag de echte Kerstman in het rode kabouterpak met witte bie zen een bekende en geliefde verschijning zijn aan het eind van elk jaar, ook onze ’geheime Kerstman’ is overal even geliefd. Het is iemand die jarenlang naar school is gegaan en toch staat hij wel eens voor blocc, maar het blijft dat hij zich graag verkleedt, regelmatig in het openbaar verschijnt en zich daarbij soms laat vergezellen van muziek. Ook heeft hij echt iets van die gezelli ge dikkerd die op het eind van de vorige eeuw werd geschapen door Coca Cola. Nee, hij kondigt zich niet aan met de Yo-ho-ho klanken, maar menigmaal wel met een gezellige, gulle lach en is altijd bereid wat tijd vrij te maken als er om zijn medewerking wordt gevraagd of om zijn bezorgdheid te uiten om wat er om hem heen gaande is. Deze week presenteren wij u verschillende kerstmannen en -vrouwen. U als lezer herkent ze wellicht. Kijk goed naar de foto en lees de toelichting aandachtig, want er kunnen wellicht wat hints in verborgen zitten. Volgende week onthullen we de kerstmannen en -vrouwen. Voor meer informatie kan men terecht op de volgende telefoon nummers: 013 - 5073538, 013 - 5079839 en 0161 - 492246 Kerstkransjes en ander lekker kerstgebak gaven de koffiepau ze een heerlijk en fijn aanzien en hoop dat alle kerstfeesten zo zijn. Het was zoals vanouds weer stikgezellig! Ook zin gekregen om eens te ko men kijken? Vrijdag 13 januari a.s. wordt er van 19.30 uur tot 21.30 uur weergezellig gezongen. Hartelijk welkom. Meer informatie vind je op site van VVV, www.vvvbaarle.com Om folder te downloaden rechts bij actueel, Kerstwandeling www.vwbaarle.com De folder is ook verkrijgbaar in de horeca en aan de kerststal van Baarle-Her tog. Zondereigen, Weelde-Statie of Baarle-Nassau (Schaluinen) en Baarle-Hertog. Die beginnen al lemaal bij de kerststal van Baar le-Hertog aan de Remigiuskerk. De wandelingen komen allemaal langs de Lantaern. Het zijn drie lussen van 7,6 km, 8,8 km en 10,3 km. Deze week presenteren wij u verschillende kerstmannen en -vrouwen. U als lezer herkent ze wellicht. Kijk goed naar de foto en lees de toelichting aandachtig, want er kunnen wellicht wat hints in verborgen zitten. Volgende week onthullen we de kerstmannen en -vrouwen. MUZIKALE BINGO Dit jaar was het de beurt aan Baarlenaar Anton van Beek om de leden te vermaken. Hij deed dat door met hen een muzikale heel erg tevreden keerden afgelopen vrijdag rond de klok van 19.00 bingo te spelen. De veelal oude- Bur 135 leden van KBO Baarle huiswaarts. De kerstviering in zaal de re liedjes die uit de luidsprekers lindeboom was weer een gebeurtenis die alleen maar positieve re- schalden, lagen lekker in het acties opleverden. Er hing een gezellige ambiance, enthousiast werd gehoor en werden vaak meege er deelgenomen aan een erg leuke muzikale quiz en het heerlijk af sluitend diner smaakte uitstekend. "Eerst een klik, nu een klak” dat is haar eigen cryptische hint. Deze Kerstvrouw is mis schien in Baarle niet (meer) zo bekend, maar staat wel gere geld in allerlei societyrubrie- ken in de landelijke en roddel pers. Ze wordt gevraagd voor tv-programma’s, modeshows, en ze heeft geregeld beroemd heden over de vloer. Bij haar thuis in Baarle! Ze drinkt graag een glaasje champagne met de high society maar doet dat net zo graag in eigen dorp. Met kerst heeft ze niet zoveel, en daarom heeft ze dat afge schaft. ’’Mensen mogen het hele jaar eenzaam zijn maar niet met kerst, wat een onzin” zegt ze. Op de Engelse tv waar ze vaak naar kijkt, hebben ze zelfs hele jaarschema’s om de kerststress te ontlopen. Ze vindt het allemaal maar op geklopt: ”keep calm en niet overdrijven” is haar devies voor kerst. Haar huis is altijd sfeervol ingericht, met veel rood, een gezellig haardvuur en kroonluchter. Gaat er al een lichtje branden? Of brandt u van nieuwsgierig heid? Lees dan volgende week 'n deze krant welke kerst vrouw er schuilgaat achter baard en snor van de kerst mannenoutfit. Dm 13.30 uur heette voorzitter met de uitstekende opkomst. Indré Moors alle aanwezigen Kapelaan Jochem van Velthoven meerdere rijtjes hadden aange- ran harte welkom. Hij was blij ging ons voor in een gewaardeer- kruist. WH PAGINA 1 5 Ls WEEKBLAD - VRIJDAG 23 DECEMBER 2016

Ons Weekblad | 2016 | | pagina 13