1 u it Voorpremière Cats bij Pathé Tilburg S De Boemel helpt Tonny's rijdende winkel >9 ^^^ursussen Cinecitta start met nieuw Brabants filmfonds Een Winterse singer-songwriterwedstrijd op de Korvel 3SE KOERIER TILBURGSE KOERIER ÖÖNDERÓaÖ Ï9 DECEMBER 2019 33 FOTO: Universal Pictures Beeld uit de film FOTO:Jostijn Ligtvoet Fotografie Cinecitta. Meditatiehuis Het Zonnelicht Tonneke in haar rijdende winkel. t dij.nl rdij.nl BRIDGEN voor ALLE LEEFTIJDEN leren Vele ’RIJS ZELF vak ren ng. il in sewet niet cals allertijder de film dan oc naat 19mm Ook gen. den Bridge Tel. 06 hotr ngadvies, ie Neder- komt werken' Pauw en De het documen ts ze te zien in ’loeg, 'De laatste die binnenkort zien is in Euros- e opbrengst hier- iit goede doel. H)nfo met testpubliek, marketinc promotie en uitbreng in de landse bioscopen. Tilburg - Theater De Boe mel reikt Tonny's rijden de winkel de helpende hand met een benefiet concert op 20 december vanaf 20.00 uur. Tilburg - Nog voor de première op donderdag 26 de cember kun je vanaf zaterdag 21 december al bij Pathé Tilburg terecht voor de vernieuwende film bewerking van de wereldberoemde Andrew Lloyd Webber-musical: Cats. Tilburg - Filmtheater Cinecitta uit Tilburg start in 2020 met een eigen filmfonds voor Brabantse filmmakers. Bekendheid Tonneke kreeg de afgelopen tijd veel aandacht in de pers. Zo was Lloyd Webber's musical Cats in een vernieuwende en adembene mende filmbewerking. Met een zij te zien in'Chantal kwn en zat ze aan tafel bij Pauv Nieuwe Maan. Op het do tairefestival Idfa was een film van Max Ploe der Mohikanen', waarschijnlijk te coop Tilburg. De van is ook voor dif We zien jullie, als deelnemer of publiek, graag op zondag 22 de cember vanaf 15.00 uur. Toegang is gratis. Leef in het NU, meeting met Milo over zelfrealisatie en ontwaken, vrijdagavond 20 dec 19.30-21.45 uur 20 euro. Work- shopThe Spirit of Generosity Christmas (Munsel Meditation) zaterdag 21 dec 10.30-12.30 uur 22 euro voorafgegaan door Shamatha meditatie 9.00-10.00 5 euro. Zonnelicht-ochtend zondag 22 dec 9.30-11.30 uur met Metta meditatie 5 euro. (Babiche Ubben) en 13.30-17.00 uur workshop Winter Solstice (Chantal van Heumen) 50 euro. In de Kerstva kantie zijn er Stilte-dagen op 28, 29 en 30 dec (donatie) en in het Nieuwe jaar Stille zaterdag op 4 jan begeleid door Dorie Lommatzsch 10 euro. Voor meer informatie en aanmelden kijk op www. hetzonnelicht.nl bij de agenda. Lanciers- str90G Tilburg Kom genieten van Esther van Bommelen, Mai Romswinkel, Lotte van Oudheusden, Jorie Slagmolen, Marthe Hamers en Jet Wolbers. Uiteraard ge ker winters loun< wijl Berlijn Café k pop-up-bar choco en bier Tilburg en met elkae beste J-' Benefietconcert Iedereen is welkom op het bene fietconcert en de entree is helemaal gratis. Een bijdrage van de bezoe kers is uiteraard welkom. Hiervoor krijgen zij een avondvullend pro gramma in een typisch Tilburgse ambiance. Wie verhinderd is, kan Eigenaar en ondernemer Paul Ver- mee stelt via zijn eigen stichting 50.000,- beschikbaar om de Bra bantse filmindustrie in 2020 een steuntje in de rug te geven. Dit werd bekend gemaakt tijdens de bijeenkomst 'Show Me Your IDea!' op 12 december, waar diverse film makers en andere Brabantse filmi- nitiatieven bij aanwezig waren. Al jaren helpt Tonneke vanuit haar rijdende winkel minderbedeelde huishoudens aan betaalbare le vensmiddelen en houdt zij een so ciaal oogje in het zeil bij mensen die dat nodig hebben in een zwakker deel van de samenleving. Helaas is Tonneke nu door veel pech zelf bui ten spel gezet, vooral omdat haar wagen definitief kapot langs de weg staat. Het initiatief van Tussen beid 013 voor een inzamelingsactie voor een nieuwe wagen moet Ton neke weerzo snel mogelijk en route brengen om haar goede werk voort te zetten. Binnen 2 weken staat de teller al op ruim 15.000,- van de benodigde 60.000,-. een bijdrage leveren op rekening nummer NL76RABO0191222062 ten name van Buro Bilan die de fi nanciën behartigt. Ook het Tilburg se bedrijfsleven wordt uiteraard op geroepen en krijgt een podium een bijdrage te doen om Tonny weer letterlijk op de rit te krijgen. Op het programma staan verder optredens van Gerard Korthout, Treasure en Frans van der Meer. Cannes Cinecitta biedt tevens in 2020 een tweetal ambitieuze en beloftevol le nieuwe filmmakers een unieke kans met ons mee te gaan naar het filmfestival van Cannes. Dit project is een samenwerking tus sen CineSud (Limburg), New No- ardic Wave (Friesland) en Cinecitta (Noord-Brabant). Iedere filmmaker kan zich aanmelden met zijn/haar project via www.cinesud.nl. Regisseur en oscarwinnaar Tom Hooper (The King's Speech, Les Misérables) transformeert Andrew getalenteerde cast die niet alleen acteurs, maar ook zangers en dan sers van het hoogste niveau kent belooft de film een spectaculaire show op het grote doekte worden. De originele musical Cats is een van de langstlopende musicals van zowel het Londense West End Theater als het New York- se Broadway. De musical ging in 1981 in première in Londen, waar deze 21 jaar heeft gespeeld en hiervoor een Olivier en Eve ning Standard Award voor de beste musical heeft ontvangen. De Broadway opvoering uit 1983 heeft 18 jaar gespeeld en won hier maar liefst zeven Toriy Awards, waaronder een voor beste musical. Sinds de eerste voorstelling van Cats is de mu sical wereldberoemd geworden. Zo heeft Cats in vijftig landen gespeeld, is deze vertaald in ne gentien talen en hebben meer dan 81 miljoen mensen de mu sical bekeken. Dit maakt het een van de meest succesvolle musi- en, wat de lat voor >ok erg hoog legt. kersthit ten gehore, maar zullen ook nog 2 a 3 andere nummers laten horen. Het kerstlied wordt beoordeeld door een zeer kundige jury gevormd door de artiesten en kenners: Mattanja Bradley, Nol Ha vens en een mystery guest. Naast de juryprijs voor de eerste, tweede en derde plek is er ook nog een publieksprijs te bemachtigen. Dus kom luisteren en stem op jouw fa voriet. Onder de stemmers wordt ook nog een aardigheidje verloot. De line-up is dit jaar waanzinnig! Meer informatie is te vinden op www.tonnekesrijdendewinkel.nl/. Of volg Tonneke's rijdende winkel op Facebook voor de laatste berichten. u kunt GOED leren brid- Start: feb. 2020. Vele tevre- cursisten gingen u al voor! jeschool Karin Poppelaars 06-40032072 e-mail: vissershut@ tmail.com jaan we dit jaar weer lek- ngen bij Peerke, ter- klaar staat met een met glühwein, warme ;rtjes! Muzikanten uit l en omstreken gaan de strijd ixaar aan en proberen het beste winterliedje te schrijven. Het evenement vindt dit jaar plaats op zondag 22 december vanaf 15.00 in de meubelwinkel van ini tiatiefnemer Peerke aan de Korvel- ?g 159. De artiesten brengen alleen hun zelfgeschreven Korte films Met het bedrag wil het Cinecitta Filmfonds 3 tot 5 korte films, do cumentaires of animatiefilms op weg helpen, zodat deze projec ten daadwerkelijk gerealiseerd kunnen worden. Omdat het een filmfonds voor makers/door ma kers zal worden, werd er tijdens de bijeenkomst om input van diverse Brabantse filmmakers gevraagd. Vanaf 15 mei 2020 kunnen Bra bantse filmmakers hun filmplan in dienen. Half maart zullen de voor waarden van het filmfonds bekend worden gemaakt via de website van Cinecitta. Niet enkel financiële steun Cinecitta zal Brabantse filmma- i' kers de mogelijkheid geven om de filmpremière van Brabantse korte films kosteloos bij Cinecitta plaats te laten vinden. Omdat Brabantse filmmakers vaak met kleine bud getten moeten werken, gaat vaak het volledige budget op aan de productie van de film. Toch ver dient elk lid van de cast crew de mogelijkheid om het eindresultaat 1 op het grote doek te’ zien. Tevens zal Cinecitta Brabants filmtalent in de toekomst zoveel mogelijk gaan begeleiden en faciliteren. Gedacht kan worden aan testscreenings tilburg - Kom al lekker in kerstige sferen met de jaarlijkse muzikale strijd en gezelligheid op Korvel. Voor maar liefst de zevende keer op rij organiseren Peerke en Berlijn Café op zondag 22 december de Christmas Carol Contest Korvel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 77