s :s n I contourdetwern ITRUM DE BASELAER Mobiele óntmoetingsp R-Newt ontvangt gift 7 KOERIER •Te hi Hl 1 A4*Wl Het I info advies 1 adres post internet Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Het netwerk voor blinden en slechtzien den Tilburg bestaat al meer dan 25 jaar. Studenten van Instituut Broers hebben voor dit netwerk nu een nieuwe, eenvoudige website ontwikkeld: www.nbstilburg.nl. Dit is een van de mooie stappen naar meer naamsbekendheid voor dit netwerk en daar mee hopelijk ook meer nieuwe leden! project R-Newt Woensdagmiddag ontmoetingsmiddag blinden en slechtzienden De mensen van het blinden en slechtzienden netwerk ondernemen samen allerlei activitei ten. Zo ontmoeten ze elkaar elke woensdag middag, tussen 14.00 en 16.00 uur, in het Rode Kruisgebouw aan de Leonard van Vechelstraat 2 in Tilburg. Er wordt lief en leed gedeeld, maar er kan ook een spelletje gespeeld worden. Ook worden er vaak onderling handige tips uitgewisseld. Ben je ook slechtziend of blind en wil je jouw ervaringen met anderen delen? Of ben je op zoek naar informatie? Breng dan gerust eens een bezoekje op deze woensdag tussen 14.00 -16.00 uur. De mobiele ontmoetingsplek We geloven sterk in de kracht van ontmoeting, ook voor jongeren. Jongeren bepalen vaak zelf waar ze willen zijn en hebben meer nodig dan alleen een fysieke plek. Met het realiseren van een mobiele ontmoetingsplek kunnen we meer dan alleen het stimuleren van ontmoeting. Al enige tijd zetten we de R-Newt-camper in. Wat begon als een spontaan idee is nu uitgegroeid tot een waardevol instrument dat goed en flexibel kan inspelen op behoeften en op actualiteit. Gift voor een nieuwe camper Helaas voldoet de huidige camper niet meer; hij past niet meer bij onze ambitie en wensen. Dankzij een gift van Stichting Somerset Capital Partners Foundation kunnen we nu investeren in een nieuwe camper. Hier zijn we erg blij mee! Met de nieuwe camper kunnen we doorgaan met het realiseren van ontmoetingen in de camper en kunnen we nog meer jongeren laten meedoen. tel mail Het netwerk voor blinden en slechtzienden zit ook op Facebook: www.facebook.com/ blindslechtziendTilburg. Daarnaast komt er- vier keer per jaar een nieuwsbrief uit, die gratis verspreid wordt onder betrokkenen, huis- en oogartsen, opticiens, apotheken, gemeenten en wijkcentra. Ook is er een informatiefolder be- schikbaar.Erzijndusgenoeginitiatievenom beter zichtbaarte worden. De mensen van het netwerk willen namelijk heel graag nog meer blinden of slechtzienden bij de club! Informatie netwerk Wilt u meer informatie over het blinden en slechtzienden netwerk? Heeft u ideeën? Neem dan contact op met Jannie Haverkamp, sociaal werker van ContourdeTwern. Zij is bereikbaar via 013 54216 64 of via mail: janniehaverkamp@contourdetwern.nl Bewegingslessen 55+ met visuele beperking De gemeente organiseert sinds kort speciale bewegingslessen voor 55+-ers met een visuele beperking. Samen wordt gekeken naar wat iemand nog wél kan. Verschillende activiteiten komen aan bod, zoals gymnastiek, wandelen en yoga. De lessen worden gegeven in MFA Het Spoor aan de Schaepmanstraat 36 in Tilburg. Ook hier zijn geïnteresseerden van harte welkom. Aanmelden kan bij Ester Rosmolen, bereikbaar via 06 154 79 438 of mail naar ester.rosmolen@tilburg.nl. Vriendschap is als een bank. Je kunt al leen opnemen als je af en toe stort. De Vriendschapsbank van ContourdeTwern brengt 50-plussers op een laagdrempelige manier in contact met elkaar én geeft de deelnemers de mogelijkheid zelf een groep te starten. Het uitgangspunt: vriendschap is een bankje kunt alleen iets opnemen als je ook af en toe iets stort. In november van dit jaar won de Vriendschapsbank de tweede prijs bij de uitreiking van de Transformatie Trofee 2019! De jury vond de wederkerig heid van de Vriendschapsbank erg sterk. 'Hierdoor haal je de zieligheidsfactor weg; het gaat niet meer om slachtoffers maar om mensen die iets voor elkaar willen beteke nen.'-aldus de jury. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg Neem ook eens een kijkje bij de Vriendschapsbank Zoek jij ook meer contacten om gezellig samen een kop koffie mee te drinken, sa men te eten, te wandelen, naar het museum of theater te gaan óf te praten over belang rijke en minder belangrijke dingen? Kom dan eens kijken bij de Vriendschapsbank. Je kunt een keer binnen lopen bij een inloop: MFA Het Spoor, Schaepmanstraat 36: elke donderdag van 9.45 - 11.45 uur Hotel Ibis, Doctor Hub van Doorneweg 105: elke woensdag van 10.00 - 12.00 uur Wijkcentrum Heyhoef, Kerkenbosplaats 1: elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. Of neem contact op met: Annemarie Vermeulen, 013 542 16 64, of mail naar: annemarievermeulen@contourdetwern.nl 2£ contourdetwern 2 3 we naar plekken toe waar jongeren zijn, of waar aanwezigheid van jongerenwerkers gewenst is. Met de camper realiseren we een veilige plek waar jongeren welkom zijn, zich thuis voelen en waar een goed gesprek gevoerd kan worden. De vrijwillige gastvrouwen en -heren vangen u op onder het genot van een kopje koffie of thee. colofon Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg 'mobiele ontmoetingsplek' van R-Newt - het jongerenwerk van ContourdeTwern - heeft een gift ontvangen. Met deze gift kunnen we een nieuwe camper aanschaffen. En die camper is onmisbaar voor ons werk, want met de R-Newt-camper rijden Back to the golden years of Rock 'n'Roll met The Explosion Rockets! Wijkcentrum Heyhoef aan de Kerkenbosplaats 1 te Tilburg timmert hard aan de weg om gezellige avonden en middagen te organiseren. Op zondag 26 januari 2020 treedt de swingende band The Explosion Rockets op! Een middag Explosion Rockets is een middag vol herkenbaarheid en nostalgie. Voor de dansliefhebbers is er een grote dansvloer aanwezig. Mis het niet! De zaal gaat op 26 januari open om 13.00 uur en de band speelt vanaf 14.00 uur. Kaarten a 8,00 euro kunnen besteld worden via tel. 06 45 92 85 86 (Thom Sens) of aan de bar van wijkcentrum Heyhoef. Of stuur een mail naar: explosionrockets@hotmail.com. Op de avond aan de zaal kosten de kaarten, mits nog voorhanden, 10,00 euro. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 DECEMBER 2019 onderweg “1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 35