I I PAS FOTO'S? OLIEBOLLEN EN IJS I voor te staan OPEN OP 22, 23, 24 DEC EN 29, 30, 31 DEC iviwjNrfwzzontflWNi/iy/Nraornujsr Die Tilburgse samenleving is het waard om samen 'w’ TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 DECEMBER 2019 5 <OERIER Vervolg van pagina 3 Burgemeester van Tilburg Th.LN. (Theo) Weterings FOTO: MAURICE VAN DEN BOSCH 1 II I Op 22, 29 en 31 dec is ons ijs (geen oliebollen) ook bij Perron3 in de Reeshof verkrijgbaar. ebber jid en de inzet litie. Daar mogen we best >roep ter Kerstwens Heeft de burgemeester tot slot nog een kerstwens voor de Til- ïilijkhe- joraties Haags ?studeerd heb- olijven wonen, leden zien om De mooiste van Tilburg! ...en nog voordelig ook! Geschikt voor alle officiële documenten Erkend pasfotograaf RDW Kwaliteitsgarantie Kijk op www.fransvanaarle.nl Maar ook dat de rechtstaat wor Als we meer van een krot moord, dat vermoord, niets ont minalitei Vooruit Weterings erkent de moei!"1 den waarmee woningcorpore kampen en wederom maakt H< We zijn een welvarend land maar we moeten de vraag stellen of de middelen die we beschikbaar stellen voor de dingen die we met zijn alle belangrijk vinden, wat we de collectieve sector noemen, wel toereikend zijn. Dat gaat over ba sisvoorzieningen voor ouderen, zorg voor mensen die geen dak boven het hoofd hebben, het on derwijs, de veiligheid van politie. Daar m< kritisch op zijn." ir je ziet op landelijk niveau dat de grenzen van onze irden overschreden, “emaken dat een broer troongetuige wordt ver- t een advocaat wordt oro, dan zie je ook hoe intziend delen van die cri- ueit zijn geworden. Het is reden te meer om er fors tegen in te gaan. Vandaar dat ik die oproe ook doe, 'kijk niet weg, zie wat gebeurt en meld het'. Als je denkt: hoe kan het nou dat ik in die ene HULKING S1 FRANS VAN AARLE Korvelseweg 255, Tilburg www.fransvanaarle.nl 2020 Het zijn ontwikkelingen die zich in het nieuwe jaar door zullen trek ken. Waar zal 2020 nog meer van in het teken staan? "Het wordt in 2020 belangrijk om ons gezamen lijk in te zetten, om als Tilburgers samen het leven in de wijk en de eigen omgeving nog beter te ma ken. Oog hebben voor elkaar, dat is een belangrijke boodschap", aldus Weterings. "En wat in 2020 net zo belangrijk blijft, is samen werken aan veilige wijken, waar ondermij nende criminaliteit geen of minder kansen krijgt." burgers? "De komende dagen hoop ik dat iedereen in zijn eigen omgeving kerst en oud en nieuw kan vieren met familie en vrien den. Ik hoop dat iedereen met de mensen die hij of zij lief heeft kan terugkijken op het afgelopen jaar en vooruit kan kijken naar het nieuwe jaar. En daarbij hoop ik dat we in 2020 meer oog voor elkaar hebben. Omdat we samen de stad en samenleving maken en die Til burgse samenleving is het waard om samen voor te staan." Wooncrisis Een tekort aan middelen bestaat ook in de woningmarkt. Voor men sen met lagere inkomens wordt het steeds moeilijker om aan be taalbare woonruimte te komen. Nieuwe woonwijken als Willems- buiten en Noorderstreek bieden veelal woningen aan die meer dan 2,5 ton kosten of tegen hoge huur prijzen. "We brengen een goede mix op de woningmarkt, voor al le Tilburgers. Zowel qua sociale woningen als woningen van een hogere prijsklasse, juist ook om doorstroming te creëren. Sociale woningen zullen echter altijd een schaarste product blijven. Daarbij is het met de huidige bouwcrisis heel moeilijk om voldoende tem po te houden in die bouwopgave. Maar het uitgangspunt is en blijft om diversiteit te houden in het woningaanbod, om voor verschil lende groepen te bouwen. Daar blijven we ons voor inzetten." "Tilburg heeft een geschiedenis van goede, dalende criminali teitscijfers", zegt Weterings. "We zijn daarom ook gestegen in de lijst van veilige gemeentes. Maar we weten ook dat er veel on dermijnende criminaliteit plaats vindt buiten het oog van politie en justitie. Dan heb ik het voor al over de hennep- en de pillen industrie. Daar weten Tilburgers met zicht op de wijken meer van. Ook in het nieuwe jaar blijf ik hen vragen om dat te melden. Dan kan bij de wijkmanagers, bij de politie en bij Meld Misdaad Ano niem. Alleen als we het samen doen kunnen we die strijd win nen. Als je kijkt naar de resulta ten die we hebben, dan lukt het steeds meer om die criminaliteit een halt toe te roepen. beleid het werk van de burge meester en van het college in zijn geheel niet makkelijken Toch wil Weterings met Tilburg vooruit. "We moeten niet op Den Haag gaan zit ten wachten. Ontwikkelkansen lig gen hier voldoende, enerzijds door de geografische ligging, anderzijds door de samenwerking tussen overheid, onderwijsinstellingen en de mogelijkheid hier aan het werk te komen. Omdat we die kansen met twee handen aanpakken, heb ben we een groeiende transport en logistieke sector. We pakken die kansen ook in de kennisintensieve sector en in de nieuwe diensten sector. Ook zorgen we ervoor dat startende ondernemers, die net zijn afgestudeerd, de ruimte krij gen om in deze stad hun bedrijf op te zetten", vertelt Weterings. "An ders dan voorgaande jaren komt het daardoor steeds meer voor dat mensen die hier gesti ben, hier ook willen bli die hier de mogelijkhe. hun eigen bedrijfje te starten. Ja, er is druk op de woningmarkt, maar dat komt ook daardoor." woning nooit iemand zie maar er brandt altijd licht, of er gebeurt altijd wel wat op dat achter hof met die garageboxen en vooral op tijden dat er, behalve iemand die een avondwandeling met de hond maakt, niemand is. Het is een kleine moeite om er melding van te maken. Denk niet dat de politie er niets mee doet."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 33