Kwaliteitskeurmerk voor taxi's Tilburg Actie gezamenlijke inkoop isolatie voor huiseigenaren Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg cht Werkzaamheden aan wegen interpret. Winkelen. AFVAL SORTEREN Hart van Brabant eerste regio die aansluit bij VN Global Goals Wensen en toezeggingen gaan in de tijdscapsule. (Foto gemeente Tilburg) 5 Tevreden klant stapt in de taxi. (Foto gemeente Tilburg) Huis isoleren. (Foto Jimke Joling) www.tilburg.nl/afval Onze stad duurzaam en schoon. Dank je wel! 1 R Goed voor het milieu en voor uw portemonnee neente Tilbur solatie. De ac januari 2020. laren zich inschrijven voor deze latie. jlein/ nen- I tot svolle ns dit n actie Spe nen i de ingen, ppelijke ij be- Meer i www.t i wegen ten. ng afgesloten tot jur. TILBURG gehou- met de mbond ngsbri- reni- ebsite erkrijg- es, :end. I Gelrebaan Afgesloten tot en met 13 december tussen 19 en 6 uur. Verkeer wordt omgeleid. Zevenheuvelenweg Afgesloten tussen de Kraaivenstraat en de Kroonstraat voor de aanleg van de snelfietsroute in twee fases: fase 1 tot 13 december 17 uur en fa se 2 tot 20 december 17 uur. collectieve inkoc Via aandeslagm actie en profiter Kraaivenstraat Voorbereidende werkzaamheden aanleg snelfietsroute Tilburg - Waal wijk tot 24 december 17 uur. >g rechts af eurtjens- 18 decem- Koningsoordlaan Spoorwegovergang 20 december 17 ut Door werkzaamheden zijn helemaal of deels afgeslott Spoorlaan Rijbaan versmald door sloop en nieuwbouw tot 28 december 17 uur. berg, Selenakker, jnestraat en de december 17 ramen nstor- rt. Zo -tij- 14-jari- :ord r vrij in o rd an Pie- Huiseigenaren in de gemeente Tilburg kunnen weer meedoen aan een koop van isolatie. De actie loopt tot en met 31 januari 202 ’metjehuis.nl kunnen huiseigenaren zich inschrijt- aren van de voordelen van isol< Heereveldendreef Asfalteren fietspaden. Eerste fase tot 20 december 17 uur. Fietsers worden omgeleid, verkeer omge leid via Bijsterveldenlaan-Donge- wijkdreef en Campenhoefdreef. Burg. Baron van Voorst tot Voorst- weg Niet mogelijk om vanaf de Baron van Voorst tot Voorstweg te slaan naar de Pater Geu weg op 17 december en 1< ber van 9 uur tot 16 uur. Jan van Beverwijckstraat Vervanging riool. In de straat een richtingsverkeer op 12 december tussen 9 en 16 uur. ■senteerde de ïoals tijdscap- jurders in hun per soonlijke wens en toezegging is voor de wereld van 2030 met be- trekkingtot de 17 VN-doelen. De ze wensen en toezeggingen zijn verzegeld in de tijdscapsule. Met deze verzegeling daagt de VNG onze gemeenten uit om ook echt aan de slag te gaan. Samen be reik je meer dan alleen. Daarom werken negen gemeenten samen in Hart van Brabant aan duurza me ontwikkeling op het gebied van economie, ecologie en socia le groei. In de Strategische Meer jaren Agenda (SMA) 2019 - 2023 staat hoe ze dat gaan doen. Be drijven, onderwijsinstellin° overheden en maatschapp partners zijn hier nauw bij trokken. informatie: tilburg. nl/wegwerkzaamhe- den en www.haalmeeruitdeweg.nl. gelen het beste passen bij de woning en bij de wensen van de bewoners. Deelnemers krijgen een kort ver slag van het gesprek. Daarbij zit, als dat kan, ook een persoonlijke aanbie ding van geselecteerde isolatiebedrij ven. De bewoners bepalen zelf of zij op de vrijblijvende offertes ingaan. Voor deelname aan de actie vraagt de gemeente een bijdrage van 20 euro. Het advies en de offertes beperken zich tot de collectief aange boden materialen. meenten4GlobalGoals. De motie bij de Verenigde Vergadering heeft dit versneld en regionaal is het proces aangemoedigd. Het is nu aan ieder van de negen ge meenten om lokaal invulling te geven aan de manier waarop de 17 VN-doelen verankerd kunnen worden. Regionaal zijn ervarin gen uit te wisselen en is er te le ren van elkaar. Vorige week prest VNG haar Global Go sule in de LocHal. Bestui de zaal is gevraagd wat hun soonlijke wens en toeze wereld van 20- dijk, Hasseltstraat, Hendrikhof/Em- mapassage/Frederikstraat, Heuvel/ Veemarktstraat/Panhuijsenpad, Heuvelpoort/Zwaanstraat/Piusple Heuvelring, Koolhovenlaan, Krone bergstraat, Maasbommelstraat, Nieuwe Warande, Oegstgeeststraat/ Overloonstraat, Reitse Hoeven straat, Ringbaan Oost, de Sint Willi- brordstraat, het Stadhuisplein e.o. de Tobias Asserlaan, het Verdiplein en de Vlashoflaan. Het volledig over zicht staat op internet. Koestraat Delen van de straat (in fases) afge sloten voor het leggen van kabels en leidingen tot 26 april 2020 17 uur. Boterberg e.o. Werk aan de Boterber Brakman, Persephor Apollostraat tot 13 c uur. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Bisschop Zwijsen- straat, Broekhovenseweg, Clercx- straat, Fabrieksstraat, Goirkekanaal- Hoevenseweg Aanleg blauwe ader en herinrich ting weg tussen Fatimastraat en pa rallelweg Ringbaan Zuid en fiets- aansluiting Ringbaan Oost. Ook her inrichting St. Bernadettestraat. Werkzaamheden tot 6 maart 2020 17 uur. Friezenlaan e.o. Onderhoud aan de Friezenlaan, Kel tenstraat, Romeinenstraat en Sak- senstraat tot medio februari 2020. Sinds deze week zijn alle gemeenten van Regio Hart van Brabant aangesloten op het programma Gemeenten4GlobalGoals van VNG International. Daarmee is het de eerste regio in Nederland die zich regiobreed uitspreekt voor de inzet voor de VN Global Goals: de 17 ambitieuze doelen voor duurzame ontwikkeling die in 2015 door de VN zijn vastgesteld. In 2015 heeft de VN 17 ambitieu ze doelen vastgesteld waaronder geen armoede, geen honger, goe de gezondheid en welzijn, gender gelijkheid, schoon water en sani tair, ongelijkheid verminderen, eerlijk werk en economische groei en betaalbare en duurzame en energie. Alle doelen houden direct of indirect verband met het dagelijks werk van lokale en regionale overheden. De Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) wil met zoveel moge lijk gemeenten de Global Goals omarmen voor een duurzame toekomst. Regio Hart van Brabant is de eerste regio in Nederland waar alle gemeenten zich hebben aan gesloten bij Gemeenten4Global- Goals. Het past bij een regio die inzet op duurzame ontwikkeling door gecombineerde groei op economisch, ecologisch en soci aal gebied. Regio Hart van Bra bant bestaat uit de gemeenten Dongen, Gilze en Rijen, Goirle, Heusden, Hilvarenbeek, Loon op Zand, Oisterwijk, Tilburg en Waal wijk. Regio Hart van Brabant is er trots op de eerste regio in Neder land te zijn waar alle gemeenten zich hebben aangesloten bij Ge- Een goed geïsoleerd huis zorgt voor meer wooncomfort en lagere ener giekosten. Advies aanvragen of een offerte voor isolatieglas en spouw muur-, vloer- en dakisolatie kan via de website. Het aanbod is uitgebreid ten opzichte van de actie van vorig jaar. Er zijn ook nieuwe financierings- mogelijkheden. Via aandeslagmetjehuis.nl komt na aanmelding een energieadviseur op bezoek. Die onderzoekt hoe de isola tie van het huis is te verbeteren. In overleg wordt bepaald welke maatre- Vanaf de zomer 2019 moeten de straattaxi's in Tilburg een speciaal kwaliteits keurmerk hebben. Chauffeurs met een keurmerk kennen de weg in Tilburg, weigeren geen korte ritten, zijn representatief, gastvrij en rekenen een eerlijke prijs. Om het keurmerk te krijgen moeten chauffeurs cursussen volgen (zoals een cursus houding gedrag) en zich aan de regels houden. Wie zich niet aan de regels houdt, krijgt een boete of verliest de taxivergunning. De gemeente controleert de taxi's op de standplaatsen geregeld, ook tijdens stapavonden. Samen met de taxibranche wordt zo gewerkt aan het verbeteren van de kwa liteit. Taxi's met kwaliteitskeurmerken staan op de standplaatsen in het cen trum en op het station. Klachten of complimenten? Bel 14013 of mail: taxikeurmerk@tilburg.nl. IOHRRT J

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9