u it Wintervuur in Herberg Tilburg Kerstconcerten in Concertzaal Tilburg KunstCafé II Prijswinnende musical Kinky Boots in Theaters Tilburg Betoverende pianisten in het Cenakel 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 DECEMBER 2019 KOERIER Wintervuur bij Theater De Nieuwe Vorst FOTO: Jelmer de Haas Nederkabdse Bachvereniging Séverin von Eckardstein tilburg - Concertzaal Tilburg viert de feestmaand met vier kerstconcerten. Van een Ierse kerst en een win terse Tsjaikovski tot Spaan se barokmuziek. tilburg - Meesterpianist Séverin von Eckardstein is op zondag 15 december te gast in het Cenakel. TILBURG - Op woensdag 18 tot en met zondag 22 december komt de met prijzen overladen feel-good Broadwayhit Kinky Boots naar de schouwburg van Theaters Tilburg. Ook dit seizoen hebben Het Cena- ig Muziek evene- (S.M.E.T.) weer vier itals met meesterpi- van het I. Op vier aanslui- lap van kel en Stichtinc menten Tilburg bijzondere recita anisten in de oude kapel Cenakel geprogrammeerd, zondagnamiddagen met a< tend een borrel in gezelsche de betoverende pianist. Kinky Boots is feestelijk te wend ir boodsch< de cas tilburg - Samenzijn of toch liever lekker apart? Dat is het thema van Wintervuur 2019, op dinsdag 24 december in De Nieuwe Vorst. ïrland Tsjaikovs- itenkraker. dagen Dmi- uit deze philharmonic zuidneder igt op 18 december T-; ^sprookje De Noten ■_1 r de donkere chef-dirigent mooiste delen ?k. Ook klinkt het stra- Iconcert van Mendels- met als solist violist Augustin "ch. de Larrocha, Leon Fleisher en Me- nahem Pressler. Zijn repertoire is breed en omvat de barokperiode, laatromantiek alsmede muziek van de 21e eeuw. Séverin speelt in het Cenakel werk van Schumann, Pro kofiev, DuponVen Beethoven. Het concert begint om 16.00 uur. en jezelf kunnen zijn maakte een zegetocht langs de grote theaters in alle wereldsteden. Niet in het minst door de prachtige kostuums, de swingende choreografieën en de fantastische nieuwe songs van wereldster Cyndi Lauper. zich op de markt van kin zen voor dames die eigenlijk geen dames zijn. Niet iedereen in de fa briek is even blij met deze nieuwe richting. Al helemaal niet als Lola haar gevolg meeneemt naar de fabrieksvloer. Breed repertoire Séverin von Eckardstein behoort tot de belangrijkste Duitse pianis ten van zijn generatie en is op vele grote podia in de wereld te gast, zowel als solist bij belangrijke or kesten zoals het Concertgebouw orkest als met solorecitals. Hij was als gastsolist te horen met diri genten als Valery Gergiev, Philip Herreweghe en Jaap van Zweden bij het Dallas Symphony Orches tra. Naast de vele optredens heeft Von Eckardstein ook een groot aantal internationale prijzen op zijn naam staan. Von Eckardstein studeerde met onderscheiding af aan de Universiteit der Kunsten in Berlijn. Hij ontwikkelde zich verder aan de internationale Piano Aca demia in Italië en nam privélessen bij o.a. Karl Ulrich Schnabel, Alicia deerd. Wat dat betekent, daarover vertelt hij bij Wintervuur, samen met zijn maatje Sjef Smid. En sa men spelen ze een theatertekst van Jan Pronk. Verder kunnen be zoekers met expats het conversa- tiespel ‘Sharing Tilburg' spelen. Of doe mee aan de Wintervuur Mee- zingworkshop van Peer de Graaf. Daniel Soares Henrique, student cello aan de AMPA, de Tilburgse Academy of Music and Performan ce Arts, vertelt en treedt op. Vluch teling Ammar Alkhatib neemt de bezoekers een inburgeringsexa- men af. Er is een kinderprogramma met kunstenaar Abd Alkader Abd Alwahed. Verder optredens van de Tilburgse Sanae Casita en het duo Lang&Gelukkig (Peer de Graaf en Michael Breukers). Winter vuur begint om 20.00 uur. De en tree bedraagt 15 euro. Tickets via www.denieuwevorst.nl. Müsica Temprana brengt op 21 december een creoolse mis: Misa Criolla van de Argentijnse com ponist Ariel Ramirez. Criollo's zijn de afstammelingen van Europese kolonisten in Latijns-Amerika. Die diverse invloeden hoor je terug in deze populaire mis, waarvan de cd-opname met José Carreras miljoenen keren over de toonbank ging. Müsica Temprana maakte een opname van de mis, die een 10 kreeg in online muziekmagazi- ne Luister. Vlak voor kerst is deze uitvoering live te horen in de con certzaal, samen met andere vocale barok- en volksmuziek uit Spanje en Zuid-Amerika. tilburg - Op zondagmiddag 15 december is er een KunstCafé in het Duvelhok. Een gezellige zon dagmiddag met gesprekken over en met kunst, kunstenaars en liefhebbers. Er is onder meer aan dacht voor meegebrachte kunst in Kunst op Tafel. Verder brengt Cees van Raak een beeldcolumn. Alex van Zundert, afscheidnemend di recteur van Ateliers Tilburg, neemt een geliefd werk van thuis mee en vertelt erover in de rubriek Van de Muur Geplukt. In het minicollege In de komische, brutale en ont roerende musical Kinky Boots erft Charlie (Jonathan Demoor) de slechtlopende schoenenfabriek van zijn vader. Dan komt Simon (Nadjim Severina) op zijn pad. Deze grote en opvallende jonge man blijkt door zijn vader te zijn opgevoed om professioneel bok ser te worden, maar gaat het liefst door het leven als de flamboyante dragqueen Lola. Om de fabriek te redden storten Charlie en 'Lola' overstap naar de vroege barok, met meer ruimte voor de emotie. Bij de Nederlandse Bachvereni ging, onder leiding van Andrew Parrott, horen we dat zeker terug. Wie dit monumentale werk hoort, vergeet het nooit meer. staat de vraag centraal waarom het uitroepen van de Volksrepu bliek China nog een keer moest worden overgedaan. Muzikale dui zendpoot Lauran van de Sanden laat de saxen spreken. Het Kunst Café vindt van 15.30 tot 18.00 uur plaats in het vernieuwde Grand Café van het Duvelhok. De entree is gratis. Adres: Sint Josephstraat 133 in Tilburg. Meer informatie op https://www.lorenzetti.nl. Het vol gende KunstCafé is op 19 januari en heeft als thema Japan. een swingende en jke musical vol onverwach- ingen met als belangrijkste tap dat je altijd jezelf moet zijn. In de cast o.a. Vajen van den Bosch en Jonathan Demoor, met nieuwe muziek van Cyndi Lauper. Kinky Boots is van 18 tot en met 22 december te zien in Theaters Tilburg. Voor informa tie en tickets kunt u terecht op www.theaterstilburg.nl De f brengt op ki's kerstsproo! Speciaal voor selecteerde tri Liss de me- balletmuziel, lende Viook sohn, mi Hadelici Het Ierse koor Anüna trapt af op 13 december en betovert met mys tieke zang vol bezieling, Het koor put inspiratie uit zowel religieuze bronnen als uit oude, wereldse folkverhalen. Het is inmiddels tra ditie dat het koor ons land in de cember aandoet met een sfeervol kerstconcert. Door de combinatie van de a-capellazang, prachtige kostuums en flakkerend kaars licht creëert Anüna de ultieme kerstsfeer. De Nederlandse Bachvereniging viert op 23 december kerst in Con certzaal Tilburg met de jubelende Mariavespers. Een kleurrijk mees terwerk, waarmee Monteverdi be wees op eenzame hoogte te staan. Hij maakte met deze Vespers de De avond gaat over het kuddedier en de einzelganger in ons. Over sa men sterk of hek eromheen. In her berg de Nieuwe Vorst is op kerst avond plek voor iedereen. Warm je aan het vuur, warm je aan de mensen, warm je aan de verhalen. Er is een mooi programma, met o.a. Pete Wu. Hij is een tweede ge neratie Chinese Nederlander, die midden in de Nederlandse samen leving staat. In zijn boek 'De Ba- nanengeneratie' schrijft Pete over opgroeien en uit de kast komen tussen twee culturen.Verder geven de doeners en regelaars van Qui et, De Stadstuinderij, In de Boom tak, Mariengaarde en Broodfonds Zangzaad inspiratie. De uit Guinée afkomstige Aziz Diallo is acteur bij Het Zuidelijk Toneel. Hij speelt momenteel in de voorstelling Boys don't cry/boys do van Ilse Oostvo- gels. Maar Aziz is ook uitgeproce- Kinky Boots werd op Broadway en West End overladen met prijzen. Zo ontving de voorstelling o.a. de prijs voor Beste Musical. Deze feel good musical over nieuwe kansen Entree Abonnement voor 4 concerten is 70, afzonderlijke concerten kosten 22,50. Abonnementen en losse tickets kunnen besteld worden via info@cenakel.nl Kijk voor meer informatie en het vol ledige programma 2019/2020 op www.cenakel.nl.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7