w z ijknieuws w Volkssessie rond de stamtafel uid Reünie Fatimaschool Kerstconcert Vocapel la Kerstconcerten jubileum Tilburgs Vocaal Ensemble Dubbel Koninklijk Kerstconcert eeshof 40 jaar Mie Katoen Koor Stella Vocalis est Kind van Belofte Kerstconcert met Zangkoor aan de Trouwlaan E KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 DECEMBER 2019 19 -j 24 11 2019 Het mannenkoor van de Trouwlaan ardij.nl Tilburgs Vocaal Ensemble www.s Laetitia Gerards Mie Katoen treedt al 40 jaar op in binnen- en buitenland. luimte website goirle - Kom op zondag 22 december om 12.00 uur naar de Annetje van Puijenbroek Kapel in CC Jan van Besouw en ga een uurtje mee op een schitterende kerstreis. Tilburg - Op 22 december organiseert het mannen koor van de Trouwlaan, samen met mannenkoor 1001 uit Gilze, het tradi tionele kerstconcert in de kerk van Gerardus Majella aan de Wassenaerlaan 32 in Tilburg. Aanvang 14.30 uur. Voor info over kaarten: www.tilburgsvocaalensemble.nl. In de p: een kof con- ;n via loten tilburg - Op 17 december, om 20.00 uur, luidt het Tilburgs Vocaal Ensemble het jaar uit met een kerst concert in het Cenakel. omlijst dachter om 15.00 uur in luskerk Tilburg, ratoriun tilburg - Op 5 september 2020 is er een reünie voor alle oud-leerlingen die van 1950 tot 1970 op de lagere Hartschool)- en meis- (O.L.Vrouw van Fatima) school hette ook wel de x>l, voorheen gelegen thouderslaïn Tilburg. De goirle - Omdat er zo veel materiaal beschikbaar is aan liederen in de kerstsfeer heeft Koninklijk Tilburgs Mannenkoor sinds een aantal jaren de traditie hervat om in de decemberperiode.een concert te geven ge vuld met deze sfeervolle muziek. jongens- (H. jesschool (C zaten. De sc Fatimaschoc aan de Weth pauze is er gelegenheid voor topje koffie of thee. Na afloop Het koor neemt de bezoekers mee naar de romantiek van de winters van weleer met ijs, sneeuw en knapperend haardvuur. gezellig samenzijn in de ontmoe tingsruimte. Toegang gratis. Jubileum Tegelijk vormt c1 stap naar 2020,1 Tilburgs Vocaal bestaat. tilburg - Het koor Stella Vocalis is de komende tijd op diverse plaatsen te horen: op dinsdag 24 december om 19.00 uur luis tert het koor de kerstviering op in zorgcentrum De Volckaert tilburg - In café De Troubadour vindt op zondag 15 december de vierde editie plaats van de Volks sessie rond de Stamtafel. In Ierland is het de normaalste zaak van de wereld, hier in Nederland echt een zeldzaamheid: muzikanten die rond in Dongen; organist is dan Rick Muselaers. Op 25 december om 10.30 uur is het koor bij de eerste- kerstdagviering in de Mariakerk aan de Schans 121 in Tilburg. De organist is Antony Hermus. Verder wordt medewerking ver leend door Muziekensemble 'De Wildacker' uit Goirle. Als gast- soliste zal voor u optreden José Santegoets. De algehele leiding is in handen van dirigent Jo Adri- aansen. De begeleiding wordt ver zorgd door Wick van Puijenbroek. tilburg - Op zondag 22 december zingt Tilburgs - Oisterwijks koor Katharsis met het projectkoor o.l.v. Martin Hoondert tweemaal het kerstverhaal. Het kerstoratorium heet Kind van Belofte en is gecom- 1,50. -- poneerd door Stijn van dei Loo en fortkerkrCoreUistraat231.inJilt de stamtafel oude liederen zingen en dansdeuntjes spelen en zo de muzikale tradities in leven houden. De Volkssessie rond de stamtafel is elke derde zondag van de maand om 15.00 uur. De toegang is gratis. Adres: Capucijnenstraat 54. tie van Michel de Valk en wordt aan de vleugel begeleid door Fey. Toegangskaarten ar voor aanvang gang van de kerk er onaal dansprogramma. Naast de optredens verzorgt Mie Katoen ook cursussen op 3 verschillende niveaus, instuiven en workshops. Op zaterdag 14 december wordt het 40-jarig jubileum gevierd, 's Middags is er een besloten reünie. De avond is voor iedereen, met van de muziekschool en groot geworden met het werk van J.S. Bach, brengt hetTVE al jaren méér dan alleen Barokmuziek ten ge hore. Naast klassieke koormuziek komt in de concerten regelmatig werk van hedendaagse componis ten aan bod. Ook maakt het koor uitstapjes naar muziektheater en werkt hetTVE graag samen met an dere koren en artiesten. Zo bracht het in 2018 met jeugdkoor Sou venir uit Tilburg een theatervoor stelling rond het Nederlandstalig kleinkunstlied. Twee van dé arran gementen uit die productie zijn terug te horen in het kerstconcert. Activiteiten Het jubileumjaar 2020 wordt ge vierd met tal van activiteiten. In de lente mogelijk het concert voor Koningsdag, en in september een workshop voor Vrienden, leden en oud-leden, waarbij alle registers open mogen. Tenslotte de uitvoe ring van het oratorium 'Solomon' van Handel, samen met het Zuid Nederlands Kamerkoor, ook 50 jaar in 2020, op 21 november in de Concertzaal. ■Jnfo dit concert een op- het jaar waarin het J Ensemble 50 jaar Begonnen als kamerkoor t met eigentijdse kerstge- ;n. De eerste uitvoering is de Petrus en Pau- rk, Vierwindenlaan 9-11 in rg. Om 19.30 uur is het kersto- um nog te horen in de Mont- _l CoreUistraat231,inJilbutg. Vocaal Ensemble Vocapella be staat uit 12 vrouwen die steeds op zoek zijn naar nieuwe muzikale uitdagingen. Wij zingen vier- tot zesstemmige muziek, soms dubbelkorig. De mu ziek is speciaal voor ons gearran geerd door onze dirigente Jenny van Spaendonk. Meestal zingen we a capella, maar bij enkele liederen worden wij begeleid door onze pia nist Rick Schilders. De muziek stamt uit diverse tijden, vanaf 1500 tot nu, en we zingen in diverse talen. Toegang is gratis, een vrijwil lige bijdrage na het concert is welkom. reünie vindt plaats in Wijkcentrum Koningshaven, Kruisvaardersstraat 32c in Tilburg. De reünie duurt van 13.00 uur tot 20.00 uur. ■Jnfo Meer informatie op www.fatimaschoolreu- nie.koningshaven.eu. Of kijk op Facebook: Fatima 1950-1970. tilburg - In december 2019 is het 40 jaar geleden dat Volksdans vereniging Mie Katoen werd op gericht. In die 40 jaar heeft de demonstratiegroep op ontelbaar veel plaatsen en festivals in bin nen- en buitenland opgetreden met een Nederlands én internati- Dit jaar doet Sint Caecilia dat op zondagmiddag 15 december om 14:30 uur in de St. Jan's kerk te Goirle. Een gedeelte van het pro gramma wordt verzorgd door onze collega's uit Eindhoven; het Koninklijk Mannenkoor La Bonne Espérance. Bij beide koren treden fantastische solistes op. Zoals Lae titia Gerards, onze Brabantse diva bij het grote publiek bekend van het Prinsengrachtconcert en Podi um Witteman en Anne Broers, een 16 jarige sopraan, leerling van het Mill Hill college uit Goirle en win nares van de Young Talent Award. Het concert staat onder direc- Met de feestdagen in het verschiet kunnen bezoekers genieten van hartverwarmende muziek van o.a. Felix Mendelssohn, John Rutter, Jules de Corte en Bob Chilcott. Van Evert van Merode zingt het koor daarnaast een bijzonder ar rangement van het alom beken de 'Jingle Bells'. In de vertrouwde handen van dirigent Ramon van den Boom en pianist Toon Bierman laat hetTVE horen hoe stemmig en speels koormuziek kan zijn. De ti tel 'Es ist jetzt Singens Zeit!' is niet voor niets gekozen: ook voor het publiek valt er te zingen tijdens dit concert. Toegangsprijs is €10,- in clusief consumptie, voor Vrienden van het TVE gratis. Kaarten zijn te bestellen via kaartverkoop.tve@ gmail.com. ternationaal) volkdansbal ;ta Veldhuis. Volksmuziek- groep Overstag zal voor de mu ziek zorgen. De avond duurt van 20.00 tot 24.00 uur en vindt plaats in Wijkcentrum Heyhoef, Kerken bosplaats 1 in Tilburg (Reeshof). De entree bedraagt 9//'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 19