w o jijknieuws Warme kerst in de bibliotheek Kersttocht in Enschot ost met Joris' Kerstboom Inschrijven Kruikenloop Kerstsmaak bij Stadstuinderij Piushaven 1 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 DECEMBER 2019 □SE KOERIER 15 te Joris Linssen FOTO: Stijn Ghijsen Ook een kudde schappen is te zien tijdens de kersttocht. Warme winterse lekkernijen, muziek en verhalen rond het kerstvuur FOTO: Michaël Molenaar Verklede deelnemers tijdens de Kruikenloop. FOTO: Jan van der Pennen INKOOP GOUD de Bibliotheek zo een waardevol le ontmoetingsplaats in de dagen voor Kerst. ‘T GOUDCENTRUM Besteniring 141 Tilburg Legitimatie verplicht TILBURG - In de bibliothe ken Berkel-Enschot en Bibliotheek Wagnerplein kunnen bezoekers een bijzondere boodschap hangen in de kerstboom van het tv-programma Joris Kerstboom. idden-Brabant. Aan "i iedereen deel- dstrijdatleten als laast zijn er ook o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) Tilburg - Hét sportieve carnavalsevenement komt er weer aan! Tilburg Road Runners en RKSV Sarto orga niseren dit jaar op zaterdag 22 februari 2020 de 34e editie van de Kruikenloop. in Joris Linssen ook een verras- singsbezoek zal brengen aan een aantal Bibliotheken in Nederland om het gesprek aan te gaan met bibliotheekbezoekers. Tilburg - StadsTuinderij Piushaven is een col lectieve tuin aan de Havendijk waar ruim 60 vrijwilligers en een aan tal dagbesteders onder professionele begeleiding groenten, bloemen en krui den telen en verkopen. Tilburg - Op zaterdag 21 december vindt voor de 19de keer de jaarlijk se kersttocht plaats; dit jaar in En schot. Bezoekers kunnen aan hun kerstloop beginnen bij de St Cae liakerk in de Kerkstraat in Enscl tussen 16.30 en 18.00 uur. de wandeling van bijna 2 men de wandelaars d< gebouwen en langs De route is voor ie de kelijk. De nieuwe route v langs de Oude Toren en St Caeciliaschool. Overal koren en orkesten hun I ziek ten gehore. Je komt tegen, Jozef en Maria met in de weer om de tuin winter- en kerst klaar te maken. Met sfeer volle kerstverlichting verandert de Stadstuinderij 19 december in een heuse kerst wintertuin! Reddende engel Sinds 9 december kunnen biblio theekbezoekers in deze twee bibli otheken een kerstbal met daarop een mooie gedachte in de boom hangen. Zo kan een reddende en gel worden bedankt of een hechte vriendschap gevierd. Het begint voor iedereen bij de vraag van Jo ris: 'Wie zet jij in het licht?' Dat kan leiden tot mooie gesprekken bij de boom. Joris' Kerstboom wordt in rven, kraampjes met apjes en drankjes, van de Onze Lieve iel én een Brabantse slier. Daarnaast wonen er ook bijen, varkens en kippen. De afgelopen maanden zijn de vrijwilligers druk Kom langs en eet, klets en zing lekker mee! Het evenement vindt plaats op donderdag 19 decem ber van 18.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht op www.stadstuinderijpiushaven.nl ieci- chot Tijdens km ko- ioor enkele js vele tenten. Jereen toegan- voert o.a. n door de I brengen kerstmu- engelen t de ezel, Muziek, verhalen, lichtjes en lokale winterse lekkernijen Kerstsmaak is een kleinschalige winterse versie van Zomersmaak, de reeks smaakvolle lokale streek- markten danwel -proeverijen die de Stadstuinderij afgelopen zomer samen met. 013Food or ganiseerde. Voor deze december editie komen een aantal lokale food ondernemers terug. Het wordt een gezellige kerstavond De 34e Kruikenloop, zaterdag 22 februari 2020, start zoals elk jaar exact om 11.11 uur en is voor veel lopers ook de start van het carna val in Tilburg. De loop is al jaren een vaste en bekende traditie in onze Kruikenstad, vaak als tus senstop onderweg naar D'n Inhaol van de Stadsprins. De organisatie is vanaf het begin in handen van- Tilburg Road Runners en SARTO. Het hoofdnummer is de 15 km loop, onderdeel van het Global-E wegcircuit Midden deze wedstrijd kan nemen, zowel weds recreanten. Daarna een kudde schapen en de Drie Koningen met hun kameel. Bewo ners hebben hun best gedaan hun huizen te versieren met kerstver lichting. Kortom een erg sfeervol gebeuren, waar jaarlijks 2000 tot 3000 bezoekers van genieten. De kinderen krijgen een leuk cadeau tje en kunnen een prijsje winnen met een letterpuzzel. Groepjes kunnen zich laten fotograferen. Deelname is gratis; een vrijwillige bijdrage in de collectebussen is van harte welkom. Kijk ook eens op de Facebook-pagina 'Kerst tocht Berkel Enschot Udenhout Biezenmortel'. Wie zet jij in het licht? Dat is de be kende vraag van het tv-program ma Joris' Kerstboom. Presentator Joris Linssen nodigt mensen uit om een bijzondere boodschap voor iemand in de kerstboom te hangen. Ook in bijna 200 bi bliotheken in Nederland staat in december een speciale Joris' Kerstboom. Bibliotheekbezoekers mogen daarin een mooie kerstge dachte voor een dierbare hangen. In Tilburg doen de Bibliotheek Berkel-Enschot en de Bibliotheek Wagnerplein mee. Luisterend oor Tijdens de service-uren (www.bi- bliotheekmb.nl/vestigingen) is er in de Bibliotheek een medewerker aanwezig om te helpen met het opschrijven van je kerstgedachte en om een luisterend oor te bie den. Op alle andere tijdstippen kun je in de Bibliotheek ook zelf een boodschap in de boom komen hangen. Verrassingsbezoek In de week van 14 december is op NPO2 dagelijks het tv-programma Joris' Kerstboom te zien, waar- afstanden van 5 km, 10 km. Voor de jongeren tot en met 13 jaar is er een loop van 1.11 lm. Voor de deel nemer en de groep die het mooist, opvallendst of meest ludiek is ver kleed, wordt een bokaal en prijs beschikbaar gesteld. De drie best verklede kinderen van de jeugd- loop krijgen ook een leuke prijs. Inschrijven voor alle afstanden kan vanaf nu tot en met 16 febru ari 2020 via www.kruikenloop.nl. Op de wedstrijddag is na-inschrij- ven mogelijk vanaf 9.00 uur tot 15 minuten voor aanvang van het onderdeel in de kantine van Sarto aan deGilzerbaan 251 in Tilburg. met vuurkorv winterse hap kerstmuziek v Vrouwen-kape verhalenvertel Geniet van lokaal lekkers van Den Heerd, Te Pizza, Beezzzz, Foodate- lier, De Groene Chef, Groeigoed 013, Vergeten Fruit, Port Agora, Art of Tea en onze eigen soep en Glühwein.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 15