u A <4 ït Bi Internationaal befaamd Betoverende Pianisten in het Cenakel strijkkwartet bij De Link Focus op Film Win kaarten voor'The Beauty Queen of Leenane' FA j Letselschade? TK 7 |g TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 NOVEMBER 2019 7 I Sint Josephstraat 135,5017 GG, Tilburg info@dvletselschade.nl www.dvletselschade.nl Pianist Vyacheslav Gryaznov FOTO: Lisa-Marie Mazzucco Lezersactie Moeders opgelet! Meer info op www.dnecitta.nl Beeld uit 'Sorry We Missed You'. (OERIER I tilburg- De Nieuwe Vorst brengt op donderdag 21 november het hoopvolle moeder-dochterdrama The Beauty Queen of Leenane. Lezers van De Tilburgse Koerier kunnen kaartjes winnen. De Russiche Vyacheslav Gryaznov: een van 's werelds opmerkelijkste arrangeurs tilburg - Ook dit seizoen heeft Het Cenakel samen met S.M.E.T. vier bijzondere recitals met meesterpianisten in de oude kapel van het Cenakel geprogrammeerd. Zondag 17 november om 16.00 uur start deze betove rende reeks met de Russische Vyacheslav Gryaznov. Professioneel, Betrokken en Kosteloos Dammers Verlaan letselschade ler van meer ties en heeft Beeld uit The Beauty Queen of Leenane. FOTO: Sanne Peper GRATIS adviesgesprek bel: 06-1557 0413 of 06-1557 1371 i mailtje naar le- iurgsekoerier.nl naam en de naam iochter en win twee logen jn. In- Carnegie I Hall in Wer met de hc In 2018 vol Diplomaf' van Bori: Gryazr Reside loogste onderscheiding, jltooide hij het Yale Artist laprogramma onder leiding ris Berman. znov is momenteel Artist in Jence van het Moskous Phil- harmonisch Orkest en. van de Jueen of Leenane Bjorseth met To- jcties een donke el herkenbare situ- Entree Abonnemc 60 euro, kosten 22,! en h Verbondenheid De veertigjarige Maureen (Keja Klaasje Kwestro), slooft in het ar moedige dorp Leenane voor haar moeder Mag (Jacqueline Blom). Deze wil vooral niet dat Maureen een eigen leven gaat leiden, laat staan dat ze een man vindt. Maar dan ontmoet Maureen op een feest mooiboy Pato. Moeder Mag f -/L Kom met je dochter op donderdag 21 november naar The Beauty Queen of Leenane van Toneelschuur Producties. Beleef samen een hoopvol moeder-doch- ter drama vol herkenbare situaties. Stuur een zers@tilbi met je r van je d< gratis tickets. We m< 5x2 kaarten weggever sturen kan tot en met zon dag 17 november. zet alle middelen in, geoorloofd of niet-geoorloofd, om haar doch ter maar niet kwijt te raken. Maren E. Bjorseth: 'Het is misschien een cliché, maar sinds ik zelf moeder ben geworden, is er een nieu we fascinatie voor de moeder/ Met The Beauty Qi brengt Maren E. E neelschuur Produc re voorstelling vol I aties. Geniet op 21 november van zwarte humor, muziek en vooral van de hoop dat alles nog anders kan. lent voor 4 concerten is afzonderlijke concerten ien z2,50 euro. Abonnementen losse tickets kunnen besteld worden via info@cenakel.nl. Kijk voor meer informatie en het vol ledige programma 2019/2020 op www.cën Drozdoff Society in de VS. Gryaznov speelt in het Cenakel eigen arrangementen gebaseerd op stukken van Grieg en Ravel als mede twee suites van Debussy en Bach. Quatuor Bozzini tilburg - Op dinsdag 19 november om 20.30 uur speelt strijkkwartet Quatuor Bozzini bij De Link in Het Cenakel. in hetzelfde tempo, als zes wolken die verschillend zijn gevormd en gedurende een half uur voorbij zweven. De première vond plaats in Leningrad op 15 november 1974, aan het begin van de laatste winter van de componist. De com positie 'About Bach'van Cassandra Miller is gebaseerd op een frase uit de beroemde Chaconne van Bach. Het in ijle hoge tonen hypnotise rend herhaalde motief wordt om geven door een koraalachtige be weging. Het strijkkwartet won in 2016 de Jules Léger Prize, Canada's belangrijkste prijs voor nieuwe ka- mermuziekwerken. Tickets en info: www.delink.nl. Gryaznov is de scheppe dan 30 pianotranscripti een reputatie verworven als een van de meest opmerkelijke heden daagse arrangeurs. In 2014 sloot de prestigieuze muziekuitgeverij Schott een contract met hem af. Zijn recente engagementen brach ten hem solorecitals in de Berlijn- se Philharmonic, Carnegie Hall in New York, Ehrbar Hall in Wenen en Quatuor Bozzini is ongetwijfeld één van de beste strijkkwartetten ter wereld. De groep uit Montréal is dan ook voortdurend onderweg, speelt concerten over de hele we reld, en runt daarnaast nog een eigen platenlabel. Op het pro gramma Shostakovich' allerlaatste strijkkwartet uit 1974, een nieuw strijkkwartet van Naomi Pinnock en op verzoek van De Link: het prachtige'About Bach'van Cassan dra Miller, gecomponeerd in 2015. Shostakovich' laatste strijkkwartet hoort tot de meest aangrijpende muziek die hij ooit schreef. Het bestaat uit zes delen die alle in de zelfde duistere tonaliteit klinken Dit jaar treedt hij op in Australië, de Verenigde Staten., de Oekraï ne, België, Frankrijk, Oostenrijk en Colombia. Vyacheslav is eerste prijswinnaar van concoursen in Rusland, Oekraïne, Georgië, Dene marken en Japan en is regelmatig te gast op internationale festivals. Hij studeerde met onderscheiding af aan de Centrale Muziekschool van het Staats Conservatorium Moskou waar hij in de leer was bij Mariana Kandelaki. Hij zette zijn studie voort aan het Moskou's Conservatorium bij Professor Yuri Slesarev en studeerde ook daar af Den Haag en het Winternachten festival. De nieuwste film van Ken Loach Sorry we Missed you wordt ingeleid op donderdag 14 novem ber om 19.00 uur. Sorry We Missed You van Ken Loach (I, Daniel Blake) gaat over de familie Turner, een ge zin dat moeilijk rond kan komen in het hedendaagse Engeland. Om zijn gezin te kunnen onderhouden, investeert vader Ricky in een bestel wagen om als pakketbezorger te kunnen werken, maar de financiële druk blijft groot. ■Jnfo het National Center for the Arts in Mexico. Als solist speelde Gryaznov onder meer bij het Atlantic Clas sical Orchestra in Florida, de Mos cow Philharmonic in Rusland, het RTE National Symphony Orhestra in Dublin, en het Dnipro Philhar- monisch Orkest in de Oekranië. dochterrelatie ontstaan. Nergens vind je een relatie en verbon denheid die zo ontzettend mooi, pijnlijk, ontroerend is, maar ook keihard kan zijn.' De voorstelling begint om 20.30 uur. Kaarten via www.denieuwevorst.nl. tilburg - Cinecitta start opnieuw het event Focus op Film. De eerste editie is op donderdag 14 novem ber met de film 'Sorry we missed you'. Bij Focus op Film presenteert Cinecitta elke maand een film met inleidihg. Bijzondere films die een gedegen inleiding verdie nen, zullen onder de loep worden genomen door niemand minder dan Gerlinda Heywegen. Zij is pro grammamaker, schrijver, organisa tor en lezingengever, steeds op het gebied van film. Ze werkt onder andere voor Film by the Sea in Vlis- singen, Mooov in België, Filmhuis

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7