r c ■hr i lolumn Begrotingsdebat zet de partijen lijnrecht tegenover elkaar Rotjong ifS 45 jaar jong: Lamarotte viert verjaardagsfeest n d! 99 J99 ■U& Twan Zebregs ••5 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 NOVEMBER 2019 3 KOERIER ;ken DOOR ELLEN VAN SLOOTEN FOTO: Reino Baptista (Bewerkt onder creative commons licentie) nl Petra Jansen I co e 9 Tilburg - Lamarotte viert haar 45e verjaardag. Het feest wordt gehouden op zaterdagavond 23 no vember in de VIP-ruimtes van het Willem ll-stadion. Natuurlijk spelen de jubi larissen zelf, maar wordt er ook flink gemusiceerd door andere bands. Tilburg - De begroting ligt op tafel en niet alle par tijen zijn er even blij mee. De een ziet het als ver standige investeringen en de ander als een in razend tempo oplopende schuldenberg die de bur ger straks in problemen brengt. Gratis waarde bei Ook treden de mannen van "Jazz Connection" uit Breda op! Zij wa led .5cm USB js.nl 1 21 ikas div. laken 1<ff5 ged dat' zegt solva A’/jww Kaarten zijn a 10 euro online te bestellen: www.lamarotte.nl bel Peer prima! langs gelei i www.zebregs.nl ltwan@zebregs k 013-581 21 Was jij je bankstel al kwijt? maar je nieuwe komt toch zo geen marktplaats gedoe plus geen rare snuiters aan de deur jerg (CDA). Bij jekeken of de id geld ookte- orden. Daar- solvabili- ■■“nomen ..jke ge- gein zijn geen ite en we Oud zeer en een herhaling van ar gumenten van reeds gemaakte be leidskeuzes. Dat veroorzaakte het dik boekwerk met cijfermatige on derbouwing afgelopen maandag in de eerste debatronde tijdens de gemeenteraad. Solvabiliteit "Meneer Van den Hoven heeft ge lijk als hij zegt dat de solvabiliteit gedaald is, maar dat betekent niet dat we geen solide gemeente zijn", zegt Ineke Couwenberg (CDA). Bij solvabiliteit wordt gek schulden met geleend g rugbetaald kunnen wor mee verzekert ze dat een solvat teit van 51% gemiddeld gene goed is. "We waren een rijk» meente en we hebben geld vesteerd in de stad. We zijn bank. We zijn een gemeente c moeten dat doen voor onze inwo ners", concludeert Couwenberg. erke maar! werkt komt vrijblijvend ngs en meteen contant aid in het handjes - wij gedaan zouden hebben, had den we u uit willen leggen bij de coalitieonderhandelingen. U heeft ons buitenspel gezet." Daarmee kwam nog veel oud zeer binnen de partij boven, waarin D66 al voor de stembussen geleegd waren in maart 2018 het standpunt innam dat ze niet samen met de LST in de coalitie wilden zitten. Zo kunt u uitkijken naar Sugarpie the Candymen uit Italië. Dit is speelplezier, geweldige humor en virtuositeit tegelijk. "Umwerfend" 1 1 ook de recensies bij Juren.Toen Lamarotte Duitsland ontmoette, vriend- ijk werd i vieren" ianen zich Onroerendgoed bemiddeling^ luidden dan onze oosterbi deze band in ontstond er meteen een schapsband. Zodra duidelijl dat er in november "iets te was, meldden de Italic spontaan aan. Hebt u ooit een uit voering van Queens "Bohemian Rapsody"in swing gehoord? Laat u dan verrassen! nen van Henning Munk& Plumper- ne te trappelen om in Tilburg op te treden! Dit Deens/Zweedse gezel schap is vooral geïnspireerd door Sidney Bechet. Zij gaan prachtige ballades en opzwepende stukken jazz ten gehore brengen! Alsof dat allemaal niet genoeg is, kunt u ook genieten van Feigelli Prisor en zijn Bent u muziekliefhebber? Dan kunt u op deze avond niet ontbre ken! Niet alleen de kwaliteit maar ook de diversiteit van de verschil lende bands zorgen ervoor dat er voor iedere muziekfijnproever iets moois te beleven is. musici; virtuoos gitaarspel en on geëvenaarde Sintiklanken. Rondtrekkend met gitaar en con trabas, zullen ook Ton Tonnie regelmatig in uw nabijheid te be luisteren zijn. Deze twee goed op elkaar ingespeelde Tilburgers we ten met hun aanstekelijke humo ristische en romantische liedjes ie dereen te laten lachen, zwijmelen, meezingen of te ontroeren. Echt heel bijzonder! 'Nee' Frans van Aarle van Lokaal Tilburg heeft een andere voorstelling wat er destijds is gebeurd. "We hebben u weldegelijk een kans gegeven om mee te regeren. We hadden graag met u meegedacht, en andere partijen ook, zonder D66, maar u heeft zelf daar uit eindelijk nee op gezegd". Hij wil vooruit met de stad en is daarvoor bereid te investeren. Van Aarle: "We investeren niet alleen in ste nen, maar we investeren ook in mensen. En dat zie je niet meteen terug in de balans." Donderdag zijn de moties die de partijen hebben ingediend on derwerp van gesprek in de 2e fase van het begrotingsdebat. Wethouder van financiën Oscar Dusschooten geeft aan dat we ver boven het gemiddelde zitten van de landelijke solvabiliteit. "Dan durf ik hier niet te zeggen dat we met een onfatsoenlijk financieel beleid bezig zijn. Er wordt gezegd de schulden nemen enorm toe; het gaat steeds slechter met Tilburg; het eigen vermogen neemt éf met 180 miljoen euro. Die berekening klopt, maar wat de berekenaar niet zegt is dat in diezelfde periode onze bezit tingen met 220 miljoen toenemen." Ook de SP had aanmerkingen op de begroting. Doelend opde kos ten overschrijdingen van minstens 68 miljoen bij grootschalige projec ten zoals stadskantoor 1,‘Mindlabs en het busstation, riep fractievoor zitter Helma Oostelbos op tot het wegsturen van de wethouder bij dergelijke overschrijdingen: "geld weg, wethouder weg". De wethou der kreeg de lachers op zijn hand toen hij deuitspraak parreerde met: "Daarop zeggen wij: waarde erbij, maar er hoeft geen wethouder bij." Het fantastische Sugar Pie the Candy men uit Italië is één van de bands die acte de presence geven tijdens het jubileum. ren het afgelopen jazzfestival in Breda verantwoordelijk voor een spetterende eindshow; de Haver markt werd bijna afgebroken. Fan tastische instrumentbeheersing, klinkende aankondigingen en prachtige pakken. En dat allemaal van Brabantse bodem. Uit Scandinavië stonden de man- maakt niet uit bel maar 535 98 58 of kijk ff op de site www.peerke.biz jp o Oktober is voor mij altijd een bijzondere maand. Het is de periode dat de bomen zo mooi goudgeel kleuren. Een prachtig gezicht, zeker als de zon erop schijnt. Het is de tijd dat ik al een beetje aan de feestdagen begin te denken. De verwarming gaat aan, en ik maak het thuis ge zellig. Tegelijkertijd voelt ok tober altijd al als nieuwjaar. Overal om me heen hoor ik de rotjes, strijkers en gillen de keukenmeiden knallen en suizen. Welkom in Tilburg, waar het nieuw jaar begint zodra de bladeren vallen. Decennialang werd er een beetje lacherig gedaan als je klaagde over vuurwerk. Gun een ander ook eens wat, kreeg je om je oren. Of: je bent toch vroeger ook jong geweest? Die laatste is trou wens een dooddoener die heel vaak gebruikt wordt om foute situaties goed te praten, zo heb ik gemerkt. Maar de laatste jaren lijken er wat gaten te vallen in de Nederlandse vuurwerklinie. Uit een enquête van de col lega's van het Brabants Dag blad waarop meer dan 2000 mensen reageerden, blijkt dat een meerderheid voor een vuurwerkverbod is in de stad, in combinatie met een of meerdere vuurwerk- shows. De gemeente Tilburg wil gefaseerd een vuurwerk verbod invoeren, een prima plan. Ook andere gemeenten spelen met dit idee. Eindelijk raakt een steeds groter deel van de Nederlanders ervan doordrongen hoeveel scha de en gewonden deze tra ditie elk jaar veroorzaakt, en hoe dit het plezier van vuur werk overschaduwt. Hoeveel handen zouden er de laatste weken al zijn afgeknald, hoe veel ogen beschadigd? Daar denk ik elke keer aan als zo'n rotjong weer een knaller af steekt in mijn buurt. Ik realiseer me terdege dat juist die rotjong gewoon blijven knallen tijdens een vuurwerkverbod. Hopelijk denkt Tilburg er dus ook aan om de handhaving flink op te voeren. "Als je in het bedrijfsleven zo'n begroting presenteert val je ge lijk onder bijzonder beheer bij de banken en kun je wekelijks ver antwoording komen afleggen", foeterde Peter van den Hoven van de LST. "We zien een financiële Jan boel die dit college achter gaat la ten in 2022. Netto schuldenquote loopt op van 11 in 2018 tot 45% in 2019 en tot maar liefst 61% in 2020. De schuldenberg wordt vol gend jaar begroot op 590 miljoen. Dit feestcollege geeft in 2019 en 2020 maar liefst 410 miljoen euro meer uit dan er binnen komt", al dus Peter van den Hoven. Niet alleen bij uw entree in het Willem II stadion maar ook later op het feest zult u worden over weldigd door de BE-Brassband uit Berkel-Enschot. Deze band, die louter uit lokale routiniers bestaat, timmert al weer ruim 10 jaar aan de weg. Lekkere jazz en goed ge arrangeerde stukken: funky bass lines crazy rhytm! Feestcollege De beschuldigende term feestcol lege, gebezigd door Van den Ho ven, was bedoeld voor Beppie Smit. De fractievoorzitter van D66 zag er aanleiding in om te interrumperen. "U zegt wij zijn een feestcollege, dat raakt mij enorm. We hebben juist nagedacht over wat we nu wel en wat we nu niet moeten doen. Waar zou u dan op bezuinigen?", kaatste ze de bal terug. Van den Hoven: "Wij gaan onze goeie idee- en niet aan de coalitie geven die zo amateuristisch te werk gaat. Wat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 3