5 Goede resultaten bij actie band op spanning Jij Werk aan de Baroniebaan tot 18 november: deel afgesloten JI Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg mg :en Veel belangstelling voor taptoe door centrum Tilburg II Welke sport ontdek jij? Werkzaamheden aan wegen T iMf dl De Baroniebaan. (Foto gemeente Tilburg) n&dqsIM www.sportintilburg.nl mso Wilt u dat wi de banden k Meer informatie: www.tilburg.nl/weg werkzaamhe den en www.haalmeeruitdeweg.nl. Baroniebaan Onderhoud straat en aanleg blauwe ader tot 17 november 05 uur. n van aantal m het id pu- jvem- ze Drte TiSt vol- Dok onder unning omen en is om ve zoals jitbrei- nder Meer i www.l Beis lijntje Werk aan het fietspad tot 29 no vember 17 uur. Fietsers worden om geleid. Diepenstraat Herinrichting tussen Korvelplein en de Bredaseweg tot 8 november 17 uur. Dolomietenlaan Werk aan het riool. Weg voor de helft afgesloten tot 1 november 17 uur. Armhoefstraat Herinrichting straat tot 1 december 17 uur. Straat afgesloten tussen Pel grimsweg en Spoordijk. Friezenlaan e.o. Onderhoud aan de Friezenlaan, Kel tenstraat, Romeinenstraat en Sak- senstraat tot medio februari 2020. Generaal Smutslaan Asfaltering tot 31 januari 2020 17 uur. Grootvenstraat Halve rijbaan afgezet, verkeer kan daar langs rijden. Werk tot 1 novem ber 17 uur. Pieter Vreedeplein Werk aan het voetpad/fietspad op 31 oktober van 7 tot 17 uur. iting allel- lui- isart- euw- ok ach- rkomt apeut de zijn men- ilaat- kte rder Spoorlaan Rijbaan versmald door sloop en nieuwbouw tot 28 december 17 uur. een Tour van ag was een mooi illitairen die mee info: .bandopspanning.nl rijd. Om dit te vieren trok die dag i ie bands (doedelzakken). De dag w iensen om de veteranen en mi Oisterwijksebaan (brug Wilheiminakanaal) Werk aan de brug tot 25 november 06 uur. De brug over rijden is niet mogelijk. Hoevenseweg Aanleg blauwe ader en herinrichting weg tussen Fatimastraat en parallel weg Ringbaan Zuid en fietsaanslui- ting Ringbaan Oost. Ook herinrich ting St. Bernadettestraat. Werkzaam heden tot 6 maart 202017 uur. gewerkt aan de Baroniebaan. Delen van de weg zijn tot 18 afgesloten. Er blijft steeds een rijstrook voor het verkeer ;emeente vervangt o.a. het asvalt, en tussen de kruising Gil- -e kruising Stroomlaan komt een extra fietspad. Door werkzaamheden zijn wegen helemaal of deels afgesloten. Er wordt gev november ai open. De geme zerbaan en de Kraaivenstraat Voorbereidende werkzaamheden aanleg snelfietsroute Tilburg - Waal wijk tot 20 december 17 uur. Medewerkers van Band op Spanning. (Foto gemeente Tilburg) 4.521 liter brandstof, 17 ton CO2 en ruim 20 duizend euro is er bespaard met de actie Band op Spanning. Tilburgers konden hun autobanden gratis (laten) oppompen. Vorderingen Op de site kessel.nl/app is een app te downloaden waarmee ge ïnteresseerden de vordering van het werk kunnen volgen. Ook is daarop te zien hoe het zit met de verkeershinder. Heuvel Veemarktstraat Panhuijsenpad Bouwactiviteiten appartementen op voormalig MIDI terrein tot 27 no vember 2020 17 uur. regenval. Tussen de kruising Gil- zerbaan en de kruising Stroom laan komt een extra fietspad met daarnaast een voetpad. Het stuk je voetpad bij het speelterreintje achter de woningen aan de Gre- velingen 61 tot en met 71 wordt vervangen door gras. Een rij strook blijft open. De Blaak blijft bereikbaar via de Gilzerbaan, de Stroomlaan of beide. Voor het fietsverkeer worden maatregelen genomen zodat zij veilig de Baro niebaan kunnen oversteken. Het werk dat kan zorgen voor geluids overlast vindt overdag en in de vroege avond plaats. Boterberg e.o. Werk aan de Boterberg, Selenakker, Brakman, Persephonestraat en de Apollostraat tot 29 november 17 uur. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Bisschop Zwijsen- straat, Broekhovenseweg, Clercx- straat, Fabriekstraat, Goirleseweg, Grootvenstraat, Hasseltstraat, Hen- drikhof/Emmapassage/Frederik- straat, Heuvelpoort/Zwaanstraat/ Piusplein/Heuvelring, Jan van Bever- wijckstraat, Koolhovenlaan, Kronen- bergstraat, Nieuwe Warande, West kant Noordhoekring, Oegstgeest- straat/Overloonstraat, Paterstraat e.o., Reitse Hoevenstraat, Ringbaan Oost, de Sint Willibrordstraat, de Sophiastraat, het Stadhuisplein e.o. de Tobias Asserlaan en het Verdi- plein. Het volledig overzicht staat op internet. van de banden toe. Ook schoner, zuiniger en veiliger rijden? Zorg dat u regelmatig de ban den controleert op de juiste span ning. Dat geldt ook voor uw winter handen. Deze hebben vaak een iets hogere spanning nodig. Koestraat Delen van de straat (in fases) afge sloten voor het leggen van kabels en leidingen tot 26 april 2020 17 uur. Langestraat-Zuid Weg afgesloten voor het maken van proefsleuven op 1 november. Om de rij bomen aan de Baronie baan mooi en groen te houden, is het nodig om 124 van de 700 bo men te verwijderen. Het wegha len van de bomen is nodig om de groei van de bomen die overblij ven te verbeteren. De bomen hebben nu niet genoeg ruimte om gezond te blijven en goed te kunnen groeien. In de berm zaait de gemeente een bloemenmeng- sel om de biodiversiteit te verho gen. De gemeente gaat de bomen ergens anders in de stad compen seren. Dat betekent dat er 124 nieuwe bomen geplant worden. De gemeente kijkt of dit kan in het westelijk deel van de stad. Als dat niet lukt, komen de bomen in het buitengebied. De deklaag van het asfalt van de Baroniebaan wordt vervangen door geluidsreducerend asfalt en de naden die nu in het wegdek zitten, worden verwijderd. En er komt een extra rioolbuis om re genwater af te voeren bij hevige Band op Spanning is een van de acties van de gemeente om de lucht kwaliteit te verbeteren. Tijdens deze actie, die liep van augustus tot en met oktober, zijn in totaal 1.238 auto's gecontroleerd. Bij 1.022 auto's (83%) waren de banden niet op spanning en zijn de banden opge pompt. Gemiddeld werd er per auto 16,58 euro bespaard. In Nederland rijdt meer dan de helft van alle auto's met een te lage bandenspanning. Een auto met een te lage bandenspanning verbruikt jaarlijks 2 tot 5 procent meer brand stof. Dit kost in Nederland ongeveer 150 miljoen liter extra brandstof per jaar en het veroorzaakt 360 miljoen kilo extra CO2 uitstoot. Daarnaast is de kans dat auto's met onderspan ning ongelukken veroorzaken groter. Dat komt doordat ze een langere remweg hebben en een slechtere wegligging. Ook is de kans op een klapband groter en neemt de slijtage Foto gemeente Tilburg. Zondag 27 oktober 2019 was het 75 jaar geleden dat Tilburg werd bevrij- oudé legervoertuigen door de stad, gecombineerd met fanfares en pipe I eerbetoon aan de bevrijders van Tilburg. Langs de route stonden veel mt redert of mee liepen toe te juichen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9