J F™»-. 21 Peenfce in- en verkoop gebruikte meubels Ml II Economic&Business van de UvT bij de beste ter wereld Koningshoeven-Jeruzalem wandeling Topper- Tientje Voor- Hoofd- Nagerecht voor€ 10,- Jeugdveldrit bijTWC Pijnenburg in de Reeshof Geef de aarde een kans, koop 2* hands! rzTi ir II KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 31 OKTOBER 2019 Winkel: DOOR SILVESTER KLAASMAN ider FOTO: Joep de Beer aan de ranking. FOTO: Femke Kuijpers Fotografie nl M.E.N.S. HetCenakel, voormalig Retraitehuis. Hulp SPECIAL <-77 FOR MEN jhotsestraat 160 BRAX ak I3- mat en vuil iners aan te s Bijstervel- op het en te het onder een jheid ef-/ line ielige boor 3 Ah lader Graag reserveren! 013-5366236 of jte van gidserij ?b- FOTO: Ingrid Schoonen :ingen. /at ko- te vinden ing Willem De wedstrijden worden verreden op een overzichtelijk parcours. De Tilburg - Op het onderwerp Economics Business staat de universiteit hoog aangeschreven met plaats 17 wereld wijd op de US News 2020 Ranking. In Nederland staat alleen de Erasmus Universiteit hoger in de ranking op dit vlak. Riteter toribc 50860 leöere woensdag vanaf 17.3ÖU Tilburg - Op zondag 10 november neemt Stadsgidserij Tilburg u mee naar het zuidoosten van de stad. Daar doet de naam Koningshoeven ongetwijfeld al ver moeden dat koning Willem II er wel iets mee te maken moet hebben. De naam Jeruzalem lijkt dan weer wat verder van huis te liggen. aanloop gaat over asfalt, trappen, balken, door de zandbak, over containers en door een stuk bos met technische elementen. Samen vormen deze onderdelen een par cours van zo'n 2000 meter. n. Menu? -.(kap Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz i van 2019 zijn □gramma van de rkt. September is de trainingen en de renners i een mountainbike ets. De eerste trai- de renners van - 3 middelen Nederland .ni uw zorgzame partner O.a. scootmobielen, rolstoelen, rollators, loop-/ orthopedische en (ADL-)hulpmiddelen. Meer info? neem (ƒ1 gerust contact op. J (ƒ1 Koningsplein 250, Tilburg T.: 013 - 580 02 99 (Oók advies aan huis!) www.hulpmiddelennederland.nl www.hulpmiddelen24.nl samenwerking en onderzoekrepu- tatie. De ranking wordt veelal be schouwd als een van de belangrijk ste wereldwijd. Andere belangrijke rankings zijn de Shanghai Ranking en de Times Higher Education Rankings. Tilburg - Op zondag 10 november wordt op het parcours van de Til- burgse Wielerclub Pijnenburg de jaarlijkse cydocross-wedstrijd voor de jeugd verreden. Schouwbu Tilburg Tel. I www.ggtilburg.nl - ma. gesloten - do. koopavond it publiceren van onderzoek weinig op de kwaliteit van ïrwijs. Ook het feit dat uni- versiteiten die veel in het Engels publiceren mogelijkerwijs worden voorgetrokken op veel rankings is een punt van kritiek. De Universi teit van Tilburg liet bij monde van een woordvoerder weten niet al te veel aandacht te willen besteden kanaal dat wat verderop ook de geheel vernieuwde wijk Jeruzalem aandoet. In de nabijheid van de Piushaven valt volop te ontdekken over verleden, heden en toekomst. Kortom het is meer dan de moeite waard om ook in november met de stadsgids een heerlijke herfstwan- deling door Tilburg te maken. Psychologie Naast Economics Business is de universiteit op het onderwerp Psy- chiatry/Psychology op de ranking gestegen van plaats 77 naar plaats 72. Daarmee staat de universiteit op de 26ste plaats in Europa op deze discipline. De wegwedstrijden verreden, het progm KNWU is afgewerkt de maand waarin c worden omgezet er overstappen op c of een cross-fiet ningen zitten erop, Pijnenburg worden nu klaar ge stoomd voor de wedstrijd die op zondag 10 november op het eigen circuit wordt georganiseerd. Kritiek Hoewel rankings een belangrijk instrument zijn om universiteiten met elkaar te vergelijken, zijn er ook voldoende punten van kritiek. Zo zou er teveel de nadruk liggen En over water gesproken! Natuur lijk loopt ook het Wilhelminaka- naal alweer bijna honderd door dit gedeelte van Tilburg. Zij zullen het gaan opnemen tegen hun leeftijdgenootjes uit het hele land. De inschrijvingen voor kinde ren in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar lopen soepel richting 200 of meer deelnemers. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur voor de allerkleinste veldrijders, de 14-ja- rigen sluiten de dag af met hun wedstrijd rond 15.00 uur. Omdat beide stukjes Tilburg zo dicht bij elkaar gelegen, maar ook zo verschillend zijn, leidt dat tot veel verrassende ontdekkir Zo zijn er inderdaad nog wa ninklijke sporen terug t in het gebied waar konir II ooit zijn hoeves liet bouwen om de woeste grond rondom Tilburg te kunnen ontginnen. Hier liggen ook de overgebleven fabrikanten villa 's die lijken te wijzen op al vroeg- bloeiende bedrijvig) hier aan de oevers van de Leij. Binnen Europa staat de UvT vierde op dit onderwerp, tussen de pres tigieuze universiteiten van Oxford (derde) en Cambridge (vijfde) in. De toegang is gratis, de kantine is voor iedereen open. De orga nisatie is in handen van de TWC Pijnenburg. Mocht u belangstel ling hebben om de rerin moedigen, ons adres is denlaan 3. De Universiteit van Tilburg staat, als alle disciplines worden mee ge nomen, op de 472ste plaats van de beste universiteiten wereldwijd. Daarmee komt de universiteit onderaan de lijst van Nederland se universiteiten. De Universiteit Twente staat twaalfde op plaats 369 in de lijst. De Universiteit van Amsterdam staat op plaats 40 in de ranking en staat daarmee het hoogst van de Nederlandse Universiteiten. Rankings De US News Ranking is gebaseerd op onderwerpen als aantal pu blicaties, citaten, internationale U dient wel vooraf te reserveren. Wandeling Koningshoeven/Jeru- zalem zondag 10 november 13.00 uur. Vertrekpunt: parkeerplaats bij de voormalige oude Rijksweg rich ting Eindhoven naast hotel. Reserveren via: melden op nummer: 06-48262711 De kosten voor deze wandelingen bedragen 4 per persoon. Zin om nog vaker de wandelschoenen aan te trekken? Blijf op de hoogt alle activiteiten van Stadsgi Tilburg via onze vernieuwde wet site www.stadsgidserij.nl J j 125 126847

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 3