l I -1 I. x' u^/ien Klinkers en medeklinkers in de Lange Nieuwstraat ff EE aan de rand van het KBBi E KOERIER DONDERDAG 31 OKTOBER 2019 TILBURGSE KOERIER 31 Theater de Boemel adenset. 39,- IING DOOR THEO VAN ETTEN i/week. FOTO: Theo van Etten Serviceappartementen De Duynsberg, Indigolaan 100, 5044 SB Tilburg Nadere informatie: www.duynsberg.nl Voor inschrijving en een eventuele rondleiding kunt u contact opnemen met: Mw. A. Samuels: tel: 013-4656950 In onze gerenoveerde 1-, 2- of 3 -kamer appartementen woont u geheel zelfstandig. Daarnaast kunt u gebruik maken van aanwezige voorzieningen als: Restaurant en winkel Prins Heerlijk Fysiotherapeut Backelandt Thuiszorg 24- uurs calamiteitenopvang De gemoedelijke sfeer, de betrokken medewerkers en de gevarieerde activiteiten zorgen er voor dat u zich heel snel thuis voelt in de Duynsberg. Etalageveiling en kerstmarkt PortAgora TILBURG 'MDKLNKRT'staat er boven de deur ge schreven. Een cryptische omschrijving die je na enig turen al snel ontcij fert als 'medeklinkert'. Tot de jaren negentig van de vorige eeuw was dit de zoveelste naam voor het Sint Annahofje. :rassen, pper. 5 23 45 esloten. sen uit in elke lade 'k, dagen op ir. landloperij is 1 boden. Meeste na enkele c1* voeten. Ooi wordt vas dienstplicl Het Sint Annahofje hult zich in een kleurrijke herfsttooi. Oosterhout 1915. Bij Christ thuis hebben ze het niet breed en de jongen groeit op in armoede. Geld voor een opleiding is er niet en dus pakt hij elk klusje aan dat hij maar kan krijgen. Voornamelijk grondwerk. Dagelijks steekt hij zijn bats in de weerbarstige klei om de bedding te graven voor het aan te leggen Wilhelminakanaal. Maar hij komt er al snel achter dat dit niet zijn manier van leven is. ’—’SS. - S3| QB ■ii^würi&wr* Sint Annahofje Huize 'De Klinkert' was een tehuis voor daklozen. Het was sinds 1965 gevestigd in het voormalige Sint Annahofje aan de Lange Nieuw straat. Voorheen was dit een verzor gingshuis voor bejaarde echtparen, wat best bijzonder was in die tijd. Voorheen werden oude mannen en vrouwen namelijk gescheiden ondergebracht in 'gestichten'. In 1978 veranderde de naam in 'Me deklinkert' en vanaf 1996 ging de stichting verder als SMO Traverse. In de jaren tachtig verliet deze instel ling het gebouw en trokken nieuwe Tilburg - Theater de Boemel heeft komend weekend weer een vol programma. Op vrijdag 1 novem ber om 22.00 uur kan iedereen weer gratis dansen zonder drem pel tijdens d@NSp@z. Op zaterdag 2 november is er live muziek met Miss Ella the T-Men Rhythm Re vue, aanvang 21.30 uur. Op zon dag 3 november is iedereen wel kom voor de Muziekfabriek-special Op en Top NederPop o.l.v. Arjan Bruinsma. Aanvang 15.30 uur. De toegang is alle dagen gratis. Adres: Burgemeester Brokxlaan 8-76. het hem niet om een 'normaal' le ven te leiden. Vijftig jaar en een mislukte relatie later komen we Christ weer tegen in Tilburg. Oud geworden, kromme rug en nog maar één tand in zijn mond. Een lange, versleten over jas bedekt zijn gehavende lichaam en een geruite pet beschermt zijn hoofd dat slechts door enkele dun ne haren bedekt wordt. Op zijn ou de fietsje trekt hij door de stad en regelmatig bezoekt hij zijn familie, die in de buurt woont. Hij heeft on derdak gevonden bij 'De Klinkert' in de Lange Nieuwstraat. Christ besluit de wereld in te trekken en meldt zich bij een schipper in de haven. Na een tijdje zit hij op de grote vaart, maar ook hier vindt hij geen rust. Christ is liever alleen en eenmaal terug op de vaste wal leidt hij een zwervend bestaan. Regelmatig sluit de veldwachter hem enkele in de gevangenis, want ten strengste ver- tal is Christ echter dagen alweer op vrije )ok als hij twee weken istgezet omdat hij de :ht wil ontlopen, lukt bewoners in het Sint Annahofje, zoals het nu weer genoemd wordt. De letters 'MDKLNKRT' doorston den de tand des tijds en sieren nog steeds de ingang van het gebouw. De naam verwijst naar de Lange Nieuwstraat. Deze was bij de aanleg in 1870 bestraat met bakstenen. In de volksmond kreeg de straat daar door de bijnaam 'de klinkert'. De pretentieloze Christ was geen prater. Maar de weinige zinnen die hij sprak voerden regelmatig terug naar zijn tijd in De Klinkert. Na een lang en zwervend leven had hij hier zijn thuis gevonden. Tilburg - PortAgora, KringloopWa- renhuis aan het Koningsplein in Tilburg, start met een nieuw initi atief. Vanaf 1 november is er door lopend een veiling in de winkel: elke kalendermaand bijzondere spullen in de etalage waarop door iedereen geboden kan worden. Kunst, curiosa, antiek, design, vin tage, of 'gewoon' iets heel geks of moois... het zal allemaal een keer onder de figuurlijke hamer ko men. Op de laatste werkdag van de maand (dat kan ook een zater- t. dag zijn) wordt per geveild artikel i- het hoogste bod en de hoogste bieder vastgesteld, en dan begint de eerstvolgende werkdag van de nieuwe kalendermaand weer een verse veiling. Alle klinkende euro's bóven het startbedrag gaan naar één van de goede doelen die PortAgora ondersteunt. Meer in formatie op www.portagora.eu of facebook.com/StichtingPortAgo- ra. Klanten kunnen inmiddels ook terecht in de winkel voor de jaar lijkse kerstmarkt. Adres: Konings plein 218-223 in Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 31