1 I1 150e groene schoolplein door subsidie provincie GEMEENTENIEUWS g VI; ta Onderhoud aan aantal wegen Berkel-Enschot I I 5 1 s EZ ben gem den vera het Activ richting 1 Hockey vakantietoernooi geslaagd Di Extra pagina Tilburg 75 jaar vrij Offi Ontdek Tilburg TILBURG Kinderen aan zet op de hockeyvelden van HC Tilburg. (Foto gemeente Tilburg) Kinderen op het schoolplein bij de Bibit. (Foto gemeente Tilburg) De Jeroen Boschlaan. (Foto gemeente Tilburg) uvutilburg.nl t voor minimaal 120 jlpleinen. Twee I van Oe He- boi lan eer kin nal on1 alk der die De in t ser Spoorlaan 434a 5038 CM Tilburg Tel: 013-5323720 vvv@tlfbttrg.nl 13 Tilburgers die de bevrijding hebben meegemaakt 75 JAAR VRIJHEID TILBURG Op zondag 27 oktober is het 75 jaar geleden dat Tilburg werd bevrijd. Dat wordt gevierd met verschillende activiteiten in de stad. Highlights zijn een tour met ruim 150 militaire voertuigen, 9 Pipebands en 2 fanfares door de binnenstad. De par var cat grc leg hel res ker wa wo TILBURG Waterm: Bij de basisscholen de Bibit en deI in de Reeshof is nr van de schoolplein en een modderkei ipvang de Teddybeer gemaakt met het vergroenen uit en er komt o.a. een moestuin Op 27 vieren gecom als vet jaar ge tairen gemee open, Prins is, IVN en »n hit REGIONALE VETERANENDAG In en om De Wagenmakerij, is op 27 oktober de Veteranendag van 10 tot 17 uur. Deze dag staat in het teken van de erkenning en waardering voor veteranen. Er zijn diverse activiteiten voor het publiek. Bezoekers horen onder meer wat voor werk de veteranen deden'tijdens hun uitzending. Nieuwsgierig welke activiteiten er allemaal te doen zijn? Neem een kijkje op de website: wijherdenkenenvieren.nl. ■I WAT SPEELT ER IN DE GEMEENTERAAD? BLIJF OP DE HOOGTE VIA RAADTILBURG.NL I De gemeenteraad hoort graag wat bewoners belangrijk vinden voor de stad en onze B dorpen. Via raadtilburg.nl kunnen inwoners in contact komen met raadsleden. Een vergadering bijwonen? Ook dat kan. De vergaderdata en de agenda’s staan ook op SSraadtilburg.nl Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Sporckt en kinderop is op 22 oktober een start pleinen. De tegels gaan er i euken. steedt in de lessen aandacht aan de natuur en het milieu. Ze maken daarbij gebruik.van natuurlijke plekken in de wijk en omgeving. Op die manier komt elk kind in aanraking met de natuur en leert er mee omgaan. Het streven is dat alle Tilburgse basisscholen in 2022 een groen duurzaam schoolplein hebben. Het subsidiegeld wordt verdeeld doorT-PrimaiR. De subsidie van de provincie 'schoolplein van de toekomst' is voor basis- en middelbare scholen die hun terrein gezond, klimaatbe- stendig en natuurlijk avontuurlijk inrichten. Door met het groen in aanraking te komen, merken leerlingen o.a. waar een groen Vorige week is het nieuwe seizoen Vakantietoernooien gestart voor alle leer lingen van de Tilburgse basisscholen. HC Tilburg en Sportbedrijf Tilburg orga niseerden voor de tweede keer het hockey toernooi. Dit jaar namen maar liefst 662 kinderen van 28 scholen deel aan het toernooi. Ook Kinderstad Sport BSO had 1 team afgevaardigd. Ruim de helft van de kinderen had geen hockeyervaring en heeft samen met zijn of haar schoolgenoten kennis gemaakt met de hockeysport. Het volgende Vakantietoernooi is het zaalvoet- baltoernooi dat op 2 en 3 januari 2020 plaatsvindt. Inschrijven gebeurt via de scholen. schoolplein goed voor is. Water wordt niet afgevoerd via het riool, maar gaat naar de planten. Bomen bieden schaduw in de zomer en de koolmezen in de nestkastjes eten hun buik vol met eikenprocessie- rupsen. Van 13:30 tot 14:30 uur zullen de deelnemers opgesteld staan op de Burgemeester Broxlaan in de $poorzone. Wat dit event bijzonder maakt, is dat Tilburg werd bevrijd op de geboortedag van Peerke Donders. Stichting Petrus Donders besteedt hier aandacht aan met de tentoonstelling 'de laatste getuigen'. Tijdens deze tentoonstelling zie je ooggetuigenverhalen van Goed plan Provincie Noord-Brabant, de vier Brabantse waterschapj Bernhard Cultuurfonds Jong Leren Eten legden hiervoor 3,5 miljoen euro bij elkaar. Scholen met een goed plan voor aanleg, onderhoud en inpassing in de les sen, kunnen een aanvraag doen voor een bijdrage van maximaal 70% van de kosten, met een maxi mum van 14.000 euro. De regeling loopt tot december 2021 en er is nog budget groene school Tilburg, Berkel-Enschot en Uden- hout vieren op grootse wijze dat zij op 27 oktober 75 jaar geleden zijn bevrijd. Meer informatie over de activiteiten op de extra pagina in deze krant. Van september 2019 tot en met mei 2020 zijn er tal van eve nementen, van theater en muziek tot exposities en herdenkingen. Op zondag 27 oktober is onder meer een grote tour van oude legervoer tuigen die door het centrum van Til- burg trekt. De start is om 14.30 uur vanaf de Burgemeester Brokxlaan. Morgen, vrijdag 25 oktober, is de voorstelling 'Oorlogstuig: dans voor je leven' van theatergroep Bluv. Kaarten zijn voor 2,50 euro te koop via Theaters Tilburg. De scholen kregen subsidie van de Provincie Noord Brabant om aan de slag te gaan met hun schoolplein van de toekomst. Mario Jacobs, Tilburgse wethouder groen: "Wij zijn trots dat deze 150e subsidie van de provincie juist in Tilburg werd toegekend. Het sluit naadloos aan op de ambitie om ieder school plein in Tilburg te vergroenen. De gemeente Tilburg heeft hiervoor een subsidieregeling. Daarmee zijn al 44 schoolpleinen bij 35 scholen vergroend. En in het najaar volgen nog eens 17 scholen. Zo werken we samen aan het vergroenen en kli- maatbestendig maken vah Tilburg en aan natuur- en milieu-educatie." Elke Tilburgse basisschool be- Een aantal wegen in Berkel-Enschot gaat in 2021 op de schop. Het gaat om de Jeroen Boschlaan, de Dr. Schaepmanstraat, de Abdijlaan en de Vincent van Goghlaan. O.a. de inrichting gaat veranderen. Hierbij wordt rekening gehouden met veranderingen van het klimaat. Er worden ook regenwaterri olen (blauwe aders) aangelegd. De gemeente wil wetèn wat de ideeën en wensen van de omwonenden zijn. Daarom is er op 31 oktober een inloop avond tussen 19 en 20.30 uur in de Schalm aan de Trappistentuin 77 in Bér- kel-Ënschot. Bezoekers kunnen binnenlopen wanneer het hen schikt. Het ontwerp van de straten wordt samen met de bewoners van de straten uit gewerkt. F

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8