9 S er Klottermarkt Zuiderkwartier Soiree intime in teken van De Stijl .Waar is Kees? Crowdfundingdiner Voedselbank verloopt succesvol Filemon Wesselink geeft lezing over autisme Elf-Elf-Bal in Boerke Mutsaers X aar Inwijding nieuwe vleugel Theaters Tilburg TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 OKTOBER 2019 □SE KOERIER Jeroen van Vliet voor de Boy Edgar prijs 2014. FOTO: Rens Horn - rensomatic FOTO: Annemieke van der Togt natuurlijk voor opa's en oma's. Serge van Duijnhoven FOTO: Igor Freeke Besterdplein 10 - Tilburg INKOOP GOUD I den Maak deze week kans op een Janzen Geurstokjes set t.w.v. 19,95 van: Stijlkenner Carel Blotkamp, eme ritus hoogleraar moderne kunst aan de VU en kunstenaar, zal in een gen. In Stijl in inden antas- ‘T GOUDCENTRUM Besterdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht Tilburg - De veelzijdige pianist Jeroen van Vliet speelt op zondagmiddag 3 november in de studio van Theaters Tilburg. Hij wijdt daar de nieuwe vleugel in die voor de studiozaal is aangekocht. Tilburg - Op 29 oktober vindt de zevende soiree intime plaats, georga niseerd door De Stijl@ Tilburg in de LocHal in de Tilburgse spoorzone. Aanleiding is de 50ste sterfdag van Tilburgs meest prominente spoor- zoon Antony Kok. ,eweging. Na- :iaal voor deze ld concert ter plaats van de LocHal. in Poppel tokjes set. Kom ook Wilt u het heuc Filemon i mail naar irgse gebaseerd de Dichter Serge pianist Edwin jaren de kern --<19 Tilburg - Op 1 november viert JuniorCare haar 15-jarig jubileum. Voor deze gelegenheid duiken zij samen met BN'er Filemon Wesselink in de wereld van autisme en u kunt erbij zijn. Tilburg - Maandagavond was het een drukte van jewel ste in het Willem II stadion. De Tilburgse Voedselbank organiseerde in samenwerking met vele Tilburgse be drijven een crowfundingdiner voor ruim 170 gasten. o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) kaar" werd aldus vorm en inhoud gegeven. Dat de Voedselbank en haar cliënten steun krijgen uit alle lagen van de bevolking is werkelijk hartverwarmend. ook nog speelgoed kinderen liggen dat i nog ongebruikt is of in <al heel is dat een ander tan maken? De Tilburgse zanger Kenny B. kon o het eind van de avond een teque te waarde van 17.900,00 inbieden aan Arn van Baest, di- De vorige editie was Resy van de winnaar van de geurstoi dery'on^h Drogisterij Parfumerie Wil jij ook meedoen? Dan kan jij (ouders, opa of oma) een kraam huren om eigen spullen te kunnen verkopen/ruilen? Of juist super leuke cadeau scoren voor je (klein) kind? Kraam reserveren kan via receptie Zuiderkwartier tot 4 november (borg 5 euro). jgelijkfeit samen met meevieren? Stuur een ar info@juniorcare.nl en laat hen weten met hoeveel perso nen u komt. Vol is vol. vindt plaats op zondag 3 novem ber om 14:30 uur in de studio van Theaters Tilburg. Tickets zijn 5 euro en zijn verkrijgbaar via theaterstil- burg.nl, aan de balie of telefonisch via 013 543 22 20. In 2017 was het exact 100 jaar ge leden dat De Stijl, de internatio naal zèer invloedrijke beweging en het tijdschrift werden opgericht. Niet veel mensen weten dat de incubatietijd van de Stijlbeweging in Tilburg ligt: hier ontmoette Theo van Doesburg, vanwege de Eerste Wereldoorlog gelegerd in de direc te nabijheid van Tilburg, Antony Kok. Samen met hem en anderen broedde Van Doesburg te Tilburg zijn plannen uit voor een nieuwe wereld die door middel van de kunsten gestalte moest krijgt 1917 werd het tijdschrift De S Leiden officieel opgericht. Het evenement vindt 19.30 tot 22.00 uur in Toegang is gratis maar reserveren is wenselijk. Dat kan via ingrid@ destijltilburg.nl Jeroen van Vliet speelt solo en put daarbij vrijelijk uit eigen werk. De vléugel is mede mogelijk gemaakt met financiële steun van de Ver eniging van Vrienden van Theaters Tilburg. Jeroen van Vliet is de poëet onder de Nederlandse jazzpianisten, win naar van de Boy Edgar Prijs 2014 en met grote regelmaat op de gro te podia te horen zoals het North Sea Jazz festival. Hij levert kristal heldere muziek en is een meester in nuances. Naast zijn solocarrière is hij al jarenlang een vaste waar de in het kwintet van altsaxofonist Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsekoerier.nl Een brielje naar NS Plein .14,5014 DA Tilburg is natuurlijk ook goed! inzenden vóóra.s. maandag. Niet. Met teksten van deTilbur stijlvader en muziek gebase* smaak van destijds. D’ van Duijnhoven en p' Berg vormen al vele j< van dit spraakmakende literaire gezelschap. Heb jij thuis van je (klein) misschien n~ ieder geval kind blij kar. r. Bekendmaking Opper van C.». plekkers 2020 Het begint om 15.00 uur in het café. Ook ?al er voor een klein hapje worden gezorgd. Er bovendien is gratis en vol op parkeergelegenheid. Dit alles in samenwerking met de Tunnelplekkers. De organisa tie is in handen van Marion Konijn en Guus Beerens. Tilburg - Het activiteitennetwerk OudZuid organiseert, met onder steuning van ContourdeTwern, Klottermarkt in het Zuiderkwartier om de inkoop voor het Sinterklaas feest een stuk gemakkelijker te kunnen maken voor de ouders en Unieke locatie Deze bijzondere dag wordt gevierd op een unieke locatie. Van den Wil denberg: "Als een van de eerste gasten mogen wij onze genodig den begroeten in het spiksplin ternieuwe T-huis, in het Spoorpark van Tilburg. Een prachtige gele genheid op een toplocatie.' Tilburg - Op 10 november 2019 is er weer een gezellig Elf-Elf-bal bij Boerke Mutsae rs. Er komen weer gezellige dweilorkesten en Cees Goo ien kletst het weer met zijn humor aan elkaar, zodat je in de juiste stemming komt voor 11-11. king van de C.V. de Tunnel- lezing 'De Stijl en Dada' ingaan op de achtergronden van deze ver nieuwende kunstbev dien is er een specia. avond samengesteld ere van Kok door Dichters Dansen Paul van Kemenade en de groep Quadrant vah bassist Eric van der Westen. Ook heeft hij een eigen trio met bassist Frans van der Hoe ven en Pascal Vermeer op drums. Het concert van Jeroen van Vliet Entree is gratis, net als een kopje kof fie, thee of chocolademelk. Graag tot ziens op zondag 10 november bij de Klottermarkt Zuiderkwartier aan de Wassenaerlaan 38. De markt duurt van 11 uur tot 15 uur. waaronder de goed bekeken tv-se- rie: Het is hier autistisch, waarin hij niet alleen mensen met autisme op zoekt en het over deze diagno se in het algemeen heeft, maar ook zijn eigen diagnosetraject en trek ken van autismespectrumstoornis vastlegt. Hij denkt dat autisme eigenlijk iets heel gewoons is, dat in onze veeleisende samenleving opeens een probleem kan zijn. Tijdens de lezing vertelt Filemon onder andere wat deze zoektocht hem heeft gebracht en welke im pact autisme op zijn leven heeft. Kok was medeoprichter van De Stijl, boezemvriend van Theo van Doesburg, mecenas, pianist en schrijver van klankgedichten en vele aforismen. Eén daarvan: 'de wereld van heden raast door in da- da's voetspoor' zal naar verwach ting in 2020/21 op de luifel van gebouw 79 gerealiseerd worden als lichtend baken voor Tilburg en blijvende herinnering aan De Stijl. Vele chefskoks van naam stor belangeloos borg voor een far tisch 6 gangendiner. De cliënten van Prins Heerlijk hadden de tafels werkelijk fantastisch gedekt Alle ingrediënten, drank, servies en locatie zijn gratis ter beschikking gesteld. Ook traden vele artiesten belangeloos op. Het motto "Samen geef je meer aan elkaar en om el- recteur van de Tilburgse Voedsel bank. De opbrengst zal geheel be steed worden aan de aanschaf van lang houdbare producten voor de cliënten. Hierdoor kan een even wichtige samenstelling van de voedselpakketten worden gerea liseerd. De Tilburgse Voedselbank voorziet wekelijks 520 huishou dens van een voedselpakket. Het aantal cliënten is de laatste jaren fors gestegen. Met hulp van de ge meente wordt thans gezocht naar een nieuwe passende huisvesting. Filemon Wesselink ‘Eigenlijk is autisme iets heel gewoons' Naast de onthulling geeft Filemon een lezing over het autisme spec trum. Filemon heeft veel bekende televisieprogramma's en docu mentaire series op zijn naam staan, Tijdens het jubileum onthullen Mariek van den Wildenberg en Ino Cornel, directeur-bestuurder samen met Filemon Wesselink de nieuwe bedrijfsnaam onder het grote publiek. Cornel: We zijn enorm trots op het eindresultaat en hopen natuurlijk dat ieder een snel onze nieuwe identiteit omarmt."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 19