1 Let there be light! Woonsalon regio Tilburg 3j In een paar stappen d( Keukenstress. Mensen die net een nieuwe woning hebben gekocht en de keuken nog moeten uitzoeken herkennen dat vast wel. Je hebt ook zoveel verschillende soorten keukens en ze kunnen helemaal op maat worden gemaakt en afgestemd naar wens. Maar hoe kies je de juiste keuken? Wij helpen je wat op weg met een paar stappen die je kunt nemen. r S KOERIER DOOR CAROLINE LICHTENBERG Foto Tinello R DOOR CAROLINE LICHTENBERG 4» Nieuwbouw Verbouw Zelfbouw Financieel advies Interieur Let op, goedkoop is vaak duurkoop Bezoek de gratis woonbeurs! 26 oktober 11.00-15.00u Het is handig als de sfeerverlichting kan worden aan- gopag^jjoor mjddel van een dimmer. Alsjeegri lamp je afzuigkap. Inventariseer daarom eerst of er in de huidige situatie vaste punten zijn die je moet aanhouden en die je niet kunt aanpassen. Je kunt daar dan in het ontwerp van je keuken rekening mee houden. aan het plafond plaatst kan het licht ook mooi over de ruimte worden verdeeld. Kies voor fel of minder fel licht en laatje adviseren door een specialist. Goedkoop is duurkoop Let op: een goedkope keuken kan vaak duurkoop zijn. Laatje goed informeren en vraag door. Het laatste datje wilt is een keuken die in de loop derjaren ineens allerlei kwaliteitsproblemen krijgt. Als je weet wat je situatie is en watje aan de keuken kunt besteden, wordt het tijd ter veld te gaan. Ga eens langs diverse keukenzaken om te kijken wat er zoal wordt aangeboden op het gebied van indeling, stijl en kleur. Leg je situatie aan de keukenverkoper voor en informeer naar wat allemaal wel en niet kan. Een goede keukenverkoper denkt vaak vanuit oplossingen en kennen veel complexe ten. Bijvoorbeeld een schilderij of een boekenkast. Ook kun je een vitrine maken met leuke prullaria en deze mooi verlichten. Plafondspots en vloerspots zijn ook aardige tips. Sfeerverlichting Tot slot mag dit ook niet ontbreken in het rijtje licht: de sfeerverlichting. Het is niet zozeer bedoeld als echt het verlichten van de ruimte,maar meer om een bepaalde mood te creëren. Denk aan kaarsen, een gedim de schemerlamp, een tafellamp en een gezellig haardvuur natuurlijk. Él Wees alert Ga diverse keukenzaken langs en blijf niet hangen bij~één keukenzaak. Keukenverkopers krijgen vaak provisie en willen maar wat graag datje hun nieuwe keuken bij ze koopt. Daarom willen ze vaak ook niet uitgebreid met je praten voor ze zeker weten datje een keuken bij hen koopt. Laatje niks aansmeren! Verzamel folders, maak een moodboard of lijstje en bedenk goed welke kleur en stijl je zoekt. Dan is het makkelijker om de juiste keuken te vinden. Él Foto De Keuken Designers situaties. Hij/zij kan aan de hand van een schets of beschrijving je verder helpen. Budget Niet geheel onbelangrijk is natuurlijk het budget. Je hebt keukens in allerlei prijsklassen. Heb je een droomkeuken op het oog, maar past het niet in je budget? Dan is vérder sparen een idee of toch maar zoeken naar alternatieven. Gelukkig zijn er binnen elk budget veel keuzemogelijkheden. Ook als je kiest voor de nieuwste designtrends is er altijd wel een merk of keukenzaak die goedkope oplossingen kiest. Daarom zijn je keuzemogelijkheden niet altijd afhankelijk van het bedrag datje voor je keuken over hebt. Kom vrijblijvend onënteren1 rend ran nen behal en. langt i stof: e stof n i elkaar linus- i/aar in er mieren 23 45 ■sloten. Natuurlijk licht De zon is voor ons mensen, planten en dieren belangrijk. Het mooie daarvan is dat het gratis licht geeft. Elke dag valt zonlicht in ons huis en daar hoeven we niks voor te doen behalve ervan te genieten. Wanneer je je huis te donker vindt, kan dat te maken hebben met kleine ramen ten opzichte van het vloeroppervlak. Daarom is verlichting in huis belangrijk, zoals basisverlichting. Dat verspreidt zich gelijkmatig over de ruimte en zorgt voor algemeen licht. Je kunt hiervoor een of meerdere lampen gebruiken die naar alle kanten licht verspreiden of een lamp die naar het plafond straalt. Accentverlichting Dit is behalve basislicht ook een belangrijke vorm van licht. Een belangrijke taak is het gericht zorgen voor bijvoorbeeld werklicht. Handig voor als je een boek leest, aan een tafel werkt, of bezig bent met een hobby. Een andere taak van accentverlichting is het aanvullen van basislicht. Het geven van een huiselijke sfeer of een ver menging van diverse lichtsoorten op één plek. Je kunt zelfvan alles combineren. E K Detailverlichtmg In het verlengde van accentverlichting wordt dit ge bruikt om. bepaalde..eleoiëritgq in, huis extra te verlich- Licht. We kunnen niet leven zonder. Het is een heel belangrijk element ook in huis. Maar wat voor soorten licht heb je zoal? Deze info kan je wellicht helpen de juiste verlichting te kiezen. Laatje inspireren en daarna informeren door je lokale specialist. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG24 OKTOBER 2019 - LOCH AL, TILBURG MELD JE AAN VIA WOONSALON.NL! WOON SALON geleefd, gekookt, gegeten en gepraat Een ander belangrijk onderdeel bij de keuze Wat is je situatie? voor een keuken is het leidingwerk. Vaak kan De'eerste stap als je een keuken wilt kopen is een keukenmonteur de leidingen verplaatsen, jezelf af te vragen watje situatie is. Hoe groot maar soms kan dat niet en zitje aan bepaalde is je huis? Hou je van een grote keuken of ben punten vast. Denk aan de afvoerleiding van je niet zo’n keukenprinses)? Welke vorm van de keuken vind je prettig? Zo kun je kiezen voor een hoekkeuken of een wandkeuken? Of een kookeiland, misschien lijkt je dat wel wat? Wil je verder een open keuken? Een woonkeuken is ook een optie. Hier wordt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17