I contourdetwern VrijwilligersbedankT 2019 I s? KOERIER 1/ H adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern Proef de Indonesische cultuur in 't Sant In de wijken Tilburg-West en Oud-Noord wonen mensen met wel 101 verschillen de nationaliteiten en culturen. Dit levert een boeiende mix op van uiteenlopende tradities, gewoontes, verhalen en films. Daarom staat in wijkcentrum 't Sant en de Poorten regelmatig een andere cultuur centraal. In oktober staat 'Proef de cultuur van Indonesië' op de agenda. Op 27 oktober kun je van de Indonesische cultuur proeven in wijkcentrum 't Sant (Beneluxlaan 74 te Tilburg). De middag duurt van 13.00 tót 17.00 uur en de entree is gratis. tel mail internet Een nieuw gezicht in de wijk: de buurtonder- steuner. Jacoline Pijl van ContourdeTwern is er daar één van. Dagelijks is ze in (een deel van) de wijk Korvet te vinden om naar vragen te luisteren, mensen bij elkaar te brengen en verbindingen te leggen. "Soms denk ik: wat mooi! Zit ik hier gewoon te luisteren naar een prachtig verhaal. En dat mag dan onder deel van mijn werk zijn!" Nieuwe functie Haar rol als buurtondersteuner is een nieuwe functie binnen Tilburg. De wijk Korvel is voor Jacoline een nieuw gebied. Hiervoor werkte ze in de wijk Jeruzalem. "Ik ondersteun een bepaald deel van de wijk en ben er een paar dagen in de week te vinden. Ik wil de buurt, en de mensen daarin, echt leren kennen. Contacten leggen zonder dat er per se iets aan de hand hoeft te zijn." Binnen Tilburg heeft Jacoline nog drie collega-buurtondersteuners; in Zorgvlied, Tilburg-Noord (Sibelliushof) en in de B-buurt van de Reeshof. Binnenkort starten er nog twee collega's. Heel bijzonder Jacoline vindt de plek die het sociaal werk inneemt binnen de samenleving bijzonder. "Ons werk valt niet binnen één van de georga niseerde lijnen." De eerste lijn wordt gevormd door onder andere de huisarts en het maat schappelijk werk; de tweede lijn is de zieken huiszorg. Werk in het sociale domein, zoals ContourdeTwern dat doet, wordt nuldelijns zorg genoemd. "Binnen ons werk gaat het om het versterken van de burger, kijken waar ver bindingen te maken zijn. Om te voorkomen dat mensen tussen wal en schip vallen. We sluiten als sociaal werkers aan bij de leefwereld van mensen. Soms denk ik: wat mooi! Zit ik hier gewoon te luisteren naar een prachtig verhaal. Hoe werkt het? Vanaf 2 oktober tot en met 8 november kun je als organisatie weer een account aanmaken op www.vrijwilligersbedankt.nl. Op deze website meld je vrijwilligers aan die een code voor een vrijwilligersbedankje willen ontvangen. De exacte werkwijze, instructie en voorwaarden om een bedankje te kunnen bestellen vind je op www.contourdetwern.nl. Afgelopen drie jaren was de actie een groot succes. Er zijn jaarlijks duizenden unieke codes uitgereikt aan de vrijwilligers in de stad. Sponsoren 2019 Het vrijwilligersbedankje wordt mede mogelijk gemaakt door vele sponsoren die zorgen voor een divers en breed aanbod in de webshop. Gratis kennismaking met de OPSTAPbus Het Dr. Vaillantfonds stelt 125 cadeaubon nenvan 20 euro beschikbaar om 65-plussers uit Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout kennis te laten maken met de OPSTAPbus. De OPSTAPbus is een mobiel ontmoetings punt voor ouderen, bedoeld om eenzaam heid en isolement onder die doelgroep tegen te gaan. Zeven dagen per week be zorgt de OPSTAPbus zelfstandig wonende 65-plussers een gezellig en ontspannen dagje uit, variërend van een bezoek aan het strand, theater, museum, tuincentrum, supermarkt of muziekvoorstelling. Ken je iemand die je wilt aanmelden voor een cadeaubon van 20 euro of wil je de cadeau bon voor jezelf aanvragen? Neem dan con tact op met Linda Drabbe via e-mailadres lindadrabbe@contourdetwern.nl. Luister- Vertelgroep Lochal Woorden op papier die voorgelezen worden, zijn in staat een hele wereld op te roepen.een wereld vol geuren en kleuren. Op 22 oktober sta rt de Lu ister- Vertelg roep in het Woordlab (tweede verdieping van de Lochal). De groep komt elke twee weken op dinsdag samen van 10.30 tot 12.00 uur. Voor meer informatie of aanmelden neem je contact op met Kitty Lumens. E-mailadres kittylumens@contourdetwern.nl, telefoon 06 236 45 033. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg Ook dit jaar ontvangen vrijwilligers uit de gemeente Tilburg een bedankje voor hun belangeloze inzet voor de stad en haar inwoners. In een speciaal daarvoor ingerichte webshop kunnen vrijwilligers een presentje uitzoeken. Dit jaar is de webshop geopend van 5 november tot en met 16 december. De tegoedbon is tot en met 31 januari 2020 te verzilveren. En dat mag dan onderdeel van mijn werk zijn. Bij iemand gaan staan in plaats van vragen of ze zich juist aanpassen aan het systeem." colofon Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Van leuke gadget tot workshop Vrijwilligers kiezen via een unieke code een cadeautje uit op de website www. vrijwilligersbedankt.nl. Bedankjes in de vorm van een gadget, een uitje, een workshop, een bon of iets anders uit het uitgebreide aanbod. Jacoline kwam ruim tien jaar terug naar Tilburg om er pedagogiek te studeren. "Samen met een vriend richtte ik tijdens mijn studententijd Serve the City (vrijwilligersbeweging onder studenten, red.) op. Een reden voor mij om te willen werken in het welzijnswerk. Ik werk liever preventief dan probleemgestuurd. Dat laatste was vaker het geval bij mijn studie." Jacoline werkt nu dan ook al zeven jaar bij ContourdeTwern. 10 november Dag van de Mantelzorg Mantelzorgers zijn belangrijk. Daarom organiseert ContourdeTwern de Dag van de Mantelzorg, speciaal voor alle mantelzorgers uit Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. Zondag 10 november ben je als mantelzorger van harte welkom in wijkcentrum de Symfonie (Eilenbergstraat 250, Tilburg). Je kunt tijdens deze dag ervaringen uitwisse len met andere mantelzorgers, maar vooral ook in ongedwongen sfeer ontspannen. We zetten je graag in het zonnetje! Deelname aan deze dag is gratis. De inloop is vrij vanaf 10.30 uur, maar aan melden voor de lunch is noodzakelijk. Doe dit vóór 1 november via de mantelzorglijn: 013 583 99 00 of mantelzorglijn@contourdetwern.nl. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 OKTOBER 2019

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11