I ir □I Bosplantsoen in Zuiderpark als natuurlijke scheiding OOKVO®?” Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Duurzame ideeën opdoen tijdens Nationale Duurzame Huizen Route Werkzaamheden aan wegen I uur tot 17 uur. ivul- Duurzaam wonen. rt 'oor. Kel- Bosplantsoen Zuiderpark. (Foto gemeente Tilburg) www.tilburg.nl/meedoenregeling Op oor ■n Meer informatie: www.tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Door werkzaamheden z helemaal of deels afgesl Baroniebaan Onderhoud straat van 13 oktober 20 uur tot 4 november 05 uur. Generaal Smutslaan Asfaltering tot 31 januari 2020 17 uur. Kapelhof Afgesloten voor het maken van proefsleuven op 16 oktober van 06 1 tot 29 no- jrs worden om- srtementen op i tot 27 no- ageboxen aor speciale k een in 10 e van keer er gse in en >rl7 Tij de Heen nting allel- lui- Heuvel Veemarktstraat Panhuijsenpad Bouwactiviteite voormalig F vember 2CE nteiten appar MIDI terrein 320 17 uur. Diepenstraat Herinrichting tuss de Bredaseweg tc uur. Kraaivenstraat Voorbereidende werkzaamheden aanleg snelfietsroute Tilburg - Waal wijk tot 20 december 17 uur. assen Korvelpleir tot 8 november Beis lijntje Werk aan het fietspad vember 17 uur. Fietser geleid. zijn wegen ïsloten. Telefoonstraat Afgesloten voor het maken van proefsleuven op 14 oktober van 11 tot 20 uur. Antoniusstraat Straat afgesloten op 10 oktober tus sen 8 en 17 uur. weg i gekregen over het iumpt en het c Friezenlaan e.o. Onderhoud aan de Friezenlaan, Kei tenstraat, Romeinenstraat en Sak- senstraat tot medio februari 2020. I berg, Selenakker, jnestraat en de november 17 Koestraat Delen van de straat (in fases) afge sloten voor het leggen van kabels en leidingen tot 26 april 2020 17 uur. Ik doe mee! Oisterwijksebaan (brug Wilhelmi- nakanaal) Werk aan de brug van 19 oktober 06 uur tot 25 november 06 uur. De brug over rijden is niet mogelijk. Hoevenseweg Aanleg blauwe ader en herinrichting weg tussen Fatimastraat en parallel weg Ringbaan Zuid en fietsaanslui- ting Ringbaan Oost. Ook herinrich ting St. Bernadettestraat. Werk zaamheden tot 6 maart 2020 17 uur. Spoorlaan Rijbaan versmald door sloop en nieuwbouw tot 28 december 17 uur. Lage Witsiebaan Werk aan kabels en leidingen op de Lage Witsiebaan. Afgesloten tussen de Dragonstraat en de Baden Po- welllaan tot 31 oktober 17 uur. Heuvelstraat/Schouwburgring Afgesloten van 11 oktober 7 uur tot 11 oktober 17 uur voor boren van proefsleuven. Steeds meer mensen zijn op zoek naar informatie over duurzame en energiebesparende maatregelen. Ze willen een goede keuze kunnen maken voor een aardgasvrije woning. Daarom doet gemeente Tilburg mee aan de Nationale Duurzame Huizen Route. Dit is een platform voor mensen die op zoek zijn naar informatie over duurzaam wonen. Ruim 1.300 huiseigenaren delen hun ervaringen via www.duurza- mehuizenroute.nl.Ook huiseige naren uit Tilburg, Udenhout en Berkel Enschot doen mee. Bezoe kers kunnen via deze site kennis opdoen en krijgen de mogelijk heid om online vragen te stellen. Daarnaast zijn er op 2 en 9 no vember 2019 een groot aantal woningen te bezoeken. Huiseige naren die ervaring hebben met duurzame maatregelen zoals aardgasvrij wonen, zonnecollec toren, HR+++ glas of een warmte- Dolomietenlaan Werk aan het riool. Weg voor de helft afgesloten van 17 oktober 7 uur tot 1 november 17 uur. Boterberg e.o. Werk aan de Boterber Brakman, Persephor Apollostraat tot 29 r uur. Tilburg gaat strijd aan tegen misbruik garagebox De afgelopen jaren is bij hand- havingsacties door gemeente en politie misbruik van garag naar voren gekomen. Doe atties afgelopen jaar, is het vermoe den van misbruik van garageboxen bevestigd. Er zijn vooral veel hennep gerelateerde goederen aangetrof fen. Afgelopen twee weken hielden gemeente en politie weer speciale acties waarbij o.a. hennep, hennep gerelateerde goederen, geld en illegale sigaretten zijn gevonden in garageboxen. Bij twee garages werd illegale bewoning aangetroffen. Ver huurders die vermoeden dat er ille gale activiteiten plaatsvinden in hun garagebox, kunnen dit melden via tilburg.nl/melden. Anoniem melden kan ook via Meld Misdaad Anoniem, telefoonnummer 0800-7000 of digi taal via meldmisdaadanoniem.nl. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Bisschop Zwijsen- straat, Hasseltstraat, Hendrikhof/ Emmapassage/Frederikstraat, Heu- velpoort/Zwaanstraat/Piusplein/ Heuvelring, Koningshoeven, Koolho venlaan, Kronenbergstraat, Nieuwe Warande, Westkant Noordhoekring, Oegstgeeststraat/Overloonstraat, Pieter Vreedeplein, Reitse Hoeven straat, Ringbaan Oost, Ringbaan Zuid, de Sint Willibrordstraat, het Stadhuisplein e.o., de Tobias Asser- laan, het Vincèntiuspad, de Vlashof- laan en de Vogezenlaan. Het volledig overzicht staat op internet. de gemeente ongeveer een zone ter grootte van 20% van het totaal. Tij dens het snoeien wordt alles bij d grond weggesnoeid en blijven alk de grassen en kruiden staan. Binnen een groeiseizoen komt alles weer op en ontstaat opnieuw beschutting. Afgelopen zomer is een deel van het plantsoen gesnoeid. De volgende snoeironde staat op de planning voor volgend jaar zomer (na het broedseizoen). Afvaldumpingen doorgeven en vragen stellen kan via tilburg.nl/mel- den en de gratis te downloaden Bui- tenBeter App. Bellen kan ook via telefoonnummer 14 013 (lokaal tarief). Rond het Zuiderpark bevindt zich bosplantsoen. De beplantin een natuurlijke afscheiding tussen de weg en een woonwijk. De afgelopen periode heeft de gemeente klachten gekregen over het plantsoen rond het Zuiderpark. Er wordt grond en afval gedumpt en het oogt verwilderd. Korte Tuinstraat Afgesloten voor het maken van proefsleuven op 18 oktober van 06 uur tot 17 uur. College presenteert Conceptbegroting 2020 Gezonde en gelukkige inwoners, nu en in de toekomst. Dit is het cen trale thema van de begroting 2020. Het college presenteerde die begro ting 7 oktober aan de raad. Het college wil bouwen aan een stad waarin iedereen meetelt en mee doet. En extra aandacht en onder steuning geven aan wie dat echt nodig heeft. Het college roept inwo ners en organisaties op om samen met de gemeente de schouders te zetten onder de verdere ontwikke ling van Tilburg, tot 'Tilburgerschap1: goed burgerschap. De overheid is er voor iedereen en doet dus mee. En dat geldt ook andersom: inwoners zijn onderdeel van de stad en doen dus mee. De hele begroting staat op de site van de gemeente. Daar kunt u lezen hoeveel geld naar welke the ma's gaat. Meer op: www.tilburg.nl/ begroting. Armhoefstraat Herinrichting straat tot 1 december 17 uur. Straat afgesloten tussen Pel grimsweg en Spoordijk. De gedumpte grond is op het oog schoon en wordt door de gemeente verwerkt in het plantsoen. Tuinafval en grond is gratis in te leveren bij Milieustraat Albion aan de Caledoni- astraat 13 in Tilburg. De Milieustraat is geopend op maandag t/m zater dag tussen 08:00 -16:30 uur. De gemeente hanteert verschillen de vormen van beheer. Een daarvan is het bosplantsoen. Deze beplan ting kan er wat verwilderd uit zien, maar biedt juist veel kansen aan ver schillende soorten insecten, vogels en kleine zoogdieren (biodiversiteit). De gemeente snoeit niet actief om voldoende beschutting te bewaren voor deze dieren, leder jaar snoeit pomp en het leuk vinden om an deren op weg te helpen, kunnen zich hiervoor aanmelden. Aan melden kan via www.duurzame- huizenroute.nl/tilburg. Mensen die juist nog op zoek zijn naar informatie over infra rood verwarming, isolatiemateri aal of tips om een plan te maken voor een heel energiezuinig huis, kunnen een duurzame woning in de buurt bezoeken. Dat kan door in te schrijven voor een bezoek via www.duurzamehuizenroute. nl/tilbürg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9