u it Kim's Klassiek Café presenteert het Alibé duo TK Kunstenaar Herman Kuypers presenteert boek in Lochal Circusacts nemen Tilburgse theaters over 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 OKTOBER 2019 Alba Calle en Beien Méndez vormen samen het Alibé duo. Het collectief Common Ground in actie. H)nf° Meer info: www.kimskroeg.nl Lezersactie Uit welk land zijn de leden van het Alibé duo afkomstig? Extra voorstelling We Lusse Ze Gruun! WWW. Zitten II2019, potlood op papier. en op jscon- Lezers van deze krant maken kans op 2x2 kaarten voor dit concert? Beantwoord daarvoor de volgende vraag: jram- vin- Ze hebt resse in ERIER I tilburg- Op het podium van Kim's Kroeg staat op zondag 20 oktober het Alibé duo. tilburg - Kermis of Cupvoet bal? Sport of Spoorpark? LocHal of Songfestival? Of iets anders? Wat moet zeker de revue passe ren? Het publiek bepaalt mee! Zo wordt We Lusse Ze Gruun! dé Tilburgse afsluiting van het jaar. Informatie Het concert inloop va draagt 1! tilburg -16 tot en met 20 oktober vindt Festival Circolo Indoor plaats. Het circusfestival, dat om het andere jaar in het Leijpark plaatsvindt, is dit jaar van woens dag tot en met zondag te zien in Theather Tilburg, Theater de Nieuwe Vorst en Factorium. tilburg - Zondag 13 oktober presenteert beeldend kunstenaar Herman Kuypers in de Kennismakerij zijn nieuwste boek'Spelen derwijs de diepte in', met tekeningen van stoelen. hebben 2 om weer bij hun collectie len en iets nieuws en opwindends te produceren. iment. InFactoriur kunsteducatie in 1 vinden voorstellingen Ie familie en presentatie Tickets zijn te verkrijgen via www.theaterstilburg.nl vmiing ima. De gege- leater- zij steeds de wens gehad ?r bij elkaar te komen om ■cx-deve ervaringen te de- rg en concertzaal van Theaters burg. De Nieuwe Vorst toont de ikers van de toekomst. Centraal staat het experiment. In Factorium, de plek voor kunsteducatie in Til burg, vinden voorstellingen voor de hele familie en presentaties van 'urban circus'plaats. Het festival heeft een gevarieerd programma met voorstellingen op het snijvlak van acrobatiek, theater, dans, muziek en performance art. Voor topproducties verzorgd door internationaal gevierde circus gezelschappen- en artiesten zijn bezoekers welkom in de schouw burg Tilbur mak het programma. Tenslotte wordt de Requiebros gespeeld van G. Cassadó. Workshops Naast den er ook op gegevt in-Circus-c cusworkshop waarbij de jonge deelnemers wat leren over hoe ze spectaculair kunnen buitelen, botsen en struikelen. Daarnaast zijn ook de workshops Vloggen, Theater en Beeldende vorminn onderdeel van het programr workshops worden daarbij ven door echte circus- en the docenten en bieden daarom een inkijkje in hoe de wereld van het circustheater in elkaar steekt. en 8,00 euro voor alleen het con cert. Adres: Piusplein 61 in Tilburg. Reserveren voor concert en lunch kan uiterlijk 18 oktober via wel- kom@kimskroeg.nl. zo'n beetje op. In een aantal ge vallen is zitten zelfs af te raden of geheel onmogelijk. De stoelen van Herman Kuypers doen soms den- Gedeelde grond Eén van de acts die plaatsvindt tijdens het festival is Common Ground. Dit collectief bestaat uit zes ervaren circusartiesten die el kaar allemaal ontmoet op de Aca demie voor Circus en Performan- cekunst (ACaPA) in Tilburg en zijn afgestudeerd in 2011Zij waren de eerste lichting van de opleiding. Ze komen uit drie verschillende landen en hebben de afgelopen jaren de wereld over gereisd met eigen solo's, duo voorstellingen en ze hebben bij diverse interna tionale gezelschappen gespeeld. Tijdens hun reizen over de wereld Wie bijna dertig jaar lang vrijwel uitsluitend stoelen tekent en aqua relleert, moet over een haast on uitputtelijke verbeeldingskracht beschikken. De objecten die uit die fantasie ontspruiten, hebben zitting, leuning en een tot vier of vijf poten, maar daar houdt de gelijkenis met het zitmeubel wel begint om 12.00 uur, /anaf 11.30 uur. De prijs be- 13,00 euro inclusief lunch Meer informatie over het progr ma en hoe in te schrijven is te den via www.factorium.nl. Schrijf wel op tijd in want er kunnen maar een beperkt aantal kinderen mee doen. Het programma van Festival Circolo alsmede het kopen van kaartjes kan via de website www. festivalcircolo.nl Mail de oplossing voor maandag 14 oktober, met uw persoonlijke gegevens, naar lezers@tilburgsekoerier.nl. De winnaars moeten wel vooraf reserveren in verband met de lunch. Zij krijgen hierover per soonlijk bericht. De concertreeks is een samenwerking tussen Kim's kroeg, Grosveld Muziekhandel en de Tilburgse Koerier. Het volgende concert is op 17 november. Kim's kroeg is ook dit seizoer de klassieke toer met zondagsi certen kamermuziek. Solisten en ensembles van hoog niveau ver tolken in Kim's Klassiek Café reper toire van de baroktijd tot in de 20e eeuw. De musici zijn getalenteer de studenten van de opleidingen Master of Music uit heel Neder land. Na afloop van het concert kunt u desgewenst genieten van een heerlijke lunch. de vele voorstellingen wor- r in het kader van het festival >p 17 en 18 oktober workshops ■ven in het Factorium, de Zin- -dagen. Zo is er een cir- shop waarbij de Kamermuziek >ben allebei een sterke inte- in kamermuziek, waarin ze zich goed kunnen kunnen uiten en op een spontane en vrije manier kunnen communiceren. Na het gezamenlijk uitvoeren van een on derzoek naar Gaspar Cassadó (een Spaanse cellist uit de 20e eeuw) in 2014, raakten zij meer geïnte resseerd in Spaanse muziek. Nu ze ver van hun thuisland zijn, leek het hen een goed idee om deze muziek uit te voeren naast andere stukken, componisten en stijlen. Programma Op het programma staat van Ludwig von Beethoven de Sonata for Cello and Piano No.3, Op. 69:1. Allegro ma non tanto, II. Scherzo. Allegro molto en III. Adagio canta bile - Allegro vivace. Na de pauze spelt het duo van D. Shostakovich de Sonata for Cello and Piano, Op. 40:1. Allegro non troppo én II. Al legro. Van M. Falla staat de Suite popular Espanola V. Asturiana op Alibé duo Alba Calle (1994, Spanje) en Belén Méndez (1994, Spanje) ontmoet ten elkaar op jonge leeftijd in hun geboortestad Oviedo. Al snel raakten ze bevriend, gingen sa men muziek maken en concerten geven op school en op het conser vatorium. Hierna scheidden hun muzikale wegen toen Belén naar Hannover (Duitsland) en Alba naar Tilburg (Nederland) verhuisde. Pas vorig jaar, toen Belén naar Rotter dam verhuisde om haar master te volgen, besloten ze een professio neel duo te worden. We Lusse Ze Gruun! is een heerlijke avond vol platte praot en verbale hoogstandjes, ouwe meezingers en gloednieuwe nummers, prach tige beelden en aanstekelijke mu ziek. Met comédienne Karin Bruers, zanger Nol Havens (VOF de Kunst) en multitalent Frans van der Meer (Ferry van de Zaande). Met zange res Hind Hakki, singer-songwriter Gaudy Wolfs en rasentertainer Peter Faber. Met oude rot Jace van de Ven en jong talent Tiamo Kos ter. En dat alles muzikaal begeleid door de vijfkoppige band Suit Up!, uitgeluid door het trio Twips! en gepresenteerd door schrijver-ca- baretier Frank van Pamelen. Verzin en win! In We Lusse Ze Gruun! gaat heel 2019 door een vrolijke wringer. Tilburgse thema's, vertolkt door Tilburgse ar tiesten. In samenwerking met o.a. Fontys Hogeschool voor de Kunsten en de literaire stichting Tilt. En in sa menwerking met het publiek! Als je een onderwerp aanlevert, en het wordt ook echt uitgevoerd, maak je kans op twee VIP-kaartjes voor de extra voorstelling op zondagmid dag 29 december. Stuur je idee vóór 1 november op naar info@theater- stilburg.nl en werk mee aan een on vervalste ode aan de schöonste stad van 't laand! Lot ze mar koome, We Lusse Ze Gruun! De eerste voorstelling van We Lusse Ze Gruun! vindt plaats op zaterdag 28 december om 20.30 uur. De ex tra voorstelling is gepland op zon dag 29 december om 14.30 uur. ITiww Zangeres Hind Hakki is één van de Tilburgse artiesten die te zien is in de voorstellingen. ken aan uitbundige koeien in hun eerste weidegang na de winter, aan ernstige dansers, aan noeste vergaderaars die werkend aaneen geklonken zijn, aan een massale optocht, aan ruziezoekers, aan een ijselijke schreeuw. Niets menselijks niets dierlijks is ze vreemd. Spelenderwijs de diepte in, het ek dat in Tilburg gepresenteerd wordt, vertelt Kuypers aan publi cist Kees Verbeek hoe deze pret tige obsessie ontstaan is en wat er zoal bij komt kijken. Natuurlijk bevat het tal van afbeeldingen in kleur en zwartwit. Tijdens de pre sentatie zal Kees Verbeek een voor dracht houden over Kuypers'werk. De presentatie begint om 15.00 uur. Kuypers is er uiteraard zelf bij en zal desgevraagd aangeschafte boeken signeren. Een muzikaal-theatrale terugblik op 2019, vlak na Kerst, door een keur van artiesten, in de Concert zaal. Inclusief afterparty in de foyer. En let op: wegens grote belangstel ling komt er een extra voorstelling!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7